Vložit na web

Jesenice vs. Lubná

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Jesenice Rakovník · Středočeský kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · venkov
Lubná Rakovník · Středočeský kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Obyvatel 2025 1 638 919. z 6 258 1 119 1 369. z 6 258 +519 1,5×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
K 1. 1. 2026 1 638 919. z 6 258 1 119 1 369. z 6 258 +519 1,5×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Muži 2025 784 955. z 6 258 556 1 381. z 6 258 +228 1,4×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Ženy 2025 854 880. z 6 258 563 1 353. z 6 258 +291 1,5×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Hustota 2025 43,6 ob./km² 3 850. z 6 258 127,9 ob./km² 1 199. z 6 258 −84,3 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 52,1 % 531. z 6 254 50,3 % 2 232. z 6 254 +1,8 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 44,0 let 2 211. z 6 254 41,2 let 5 056. z 6 254 +2,8 1,1× 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 23,6 % 1 316. z 6 254 16,9 % 5 262. z 6 254 +6,7 1,4× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 16,4 % 2 287. z 6 254 15,5 % 3 076. z 6 254 +0,8 1,1× 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Index stáří 2025 144,4 2 449. z 6 249 108,6 4 611. z 6 249 +35,8 1,3× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 60,0 % 5 470. z 6 254 67,6 % 725. z 6 254 −7,5 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Jesenice (pruhy)
  • Lubná (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 2 (0,1 %) Ženy 90+ let: 5 (0,3 %) 90+ Muži 85-89 let: 11 (0,7 %) Ženy 85-89 let: 14 (0,9 %) 85-89 Muži 80-84 let: 12 (0,7 %) Ženy 80-84 let: 24 (1,5 %) 80-84 Muži 75-79 let: 30 (1,9 %) Ženy 75-79 let: 35 (2,2 %) 75-79 Muži 70-74 let: 46 (2,8 %) Ženy 70-74 let: 68 (4,2 %) 70-74 Muži 65-69 let: 59 (3,7 %) Ženy 65-69 let: 67 (4,1 %) 65-69 Muži 60-64 let: 52 (3,2 %) Ženy 60-64 let: 57 (3,5 %) 60-64 Muži 55-59 let: 59 (3,7 %) Ženy 55-59 let: 50 (3,1 %) 55-59 Muži 50-54 let: 42 (2,6 %) Ženy 50-54 let: 57 (3,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 55 (3,4 %) Ženy 45-49 let: 53 (3,3 %) 45-49 Muži 40-44 let: 55 (3,4 %) Ženy 40-44 let: 71 (4,4 %) 40-44 Muži 35-39 let: 64 (4,0 %) Ženy 35-39 let: 38 (2,4 %) 35-39 Muži 30-34 let: 36 (2,2 %) Ženy 30-34 let: 38 (2,4 %) 30-34 Muži 25-29 let: 39 (2,4 %) Ženy 25-29 let: 37 (2,3 %) 25-29 Muži 20-24 let: 47 (2,9 %) Ženy 20-24 let: 32 (2,0 %) 20-24 Muži 15-19 let: 45 (2,8 %) Ženy 15-19 let: 43 (2,7 %) 15-19 Muži 10-14 let: 51 (3,2 %) Ženy 10-14 let: 37 (2,3 %) 10-14 Muži 5-9 let: 53 (3,3 %) Ženy 5-9 let: 45 (2,8 %) 5-9 Muži 0-4 let: 37 (2,3 %) Ženy 0-4 let: 51 (3,2 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Lubná v té skupině větší podíl lidí než Jesenice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 274 906. z 6 254 185 1 384. z 6 254 +89 1,5×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 970 947. z 6 254 670 1 390. z 6 254 +300 1,4×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 373 736. z 6 254 172 1 664. z 6 254 +201 2,2×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Podíl seniorů 2021 23,1 % 1 437. z 6 254 16,7 % 5 159. z 6 254 +6,3 1,4×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Index stáří 2021 136,1 2 273. z 6 252 93,0 4 965. z 6 252 +43,2 1,5×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Střední stav 2025 1 636 914. z 6 258 1 110 1 377. z 6 258 +526 1,5×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Sčítání 2021 2021 1 617 891. z 6 254 1 027 1 429. z 6 254 +590 1,6×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 1 805 753. z 6 250 1 052 1 326. z 6 250 +753 1,7×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Svobodných 2021 709 846. z 6 254 431 1 422. z 6 254 +278 1,6×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 597 1 016. z 6 254 432 1 439. z 6 254 +165 1,4×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Rozvedených 2021 195 711. z 6 254 108 1 296. z 6 254 +87 1,8×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Ovdovělých 2021 109 893. z 6 254 52 1 900. z 6 254 +57 2,1×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Bez víry 2021 877 751. z 6 254 655 998. z 6 254 +222 1,3×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Věřících 2021 141 2 271. z 6 254 102 2 870. z 6 254 +39 1,4×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Římských katolíků 2021 23 3 351. z 6 254 15 4 033. z 6 254 +8 1,5×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 6 1 528. z 6 258 -1 3 463. z 6 258 +7

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Narození 2025 10 1 053. z 6 258 9 1 180. z 6 258 +1 1,1×

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -11 5 682. z 6 258 -4 4 526. z 6 258 −7 2,8×

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Přistěhovalí 2025 68 761. z 6 258 39 1 347. z 6 258 +29 1,7×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Rozvody 2024 3 1 +2 3,0×

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Saldo migrace 2025 17 692. z 6 258 3 2 564. z 6 258 +14 5,7×

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Sňatky 2024 9 4 +5 2,3×

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Vystěhovalí 2025 51 892. z 6 258 36 1 278. z 6 258 +15 1,4×

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Zemřelí 2025 21 678. z 6 258 13 1 123. z 6 258 +8 1,6×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Porodnost 2025 6,1 ‰ 3 591. z 6 254 8,1 ‰ 2 163. z 6 254 −2,0 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 3,7 ‰ 2 725. z 6 254 -0,9 ‰ 3 495. z 6 254 +4,6 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 1,8 ‰ 0,9 ‰ +0,9 2,0× 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 5,5 ‰ 3,6 ‰ +1,9 1,5× 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 12,8 ‰ 1 606. z 6 254 11,7 ‰ 2 025. z 6 254 +1,1 1,1× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Rozloha 2025 37,59 km² 310. z 6 258 8,75 km² 2 860. z 6 258 +28,84 4,3×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 49,4 % 4 617. z 6 258 76,6 % 1 533. z 6 258 −27,2 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Lesy 2025 40,4 % 1 520. z 6 258 7,6 % 4 965. z 6 258 +32,7 5,3× 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 2,63 % 1 200. z 6 258 0,38 % 5 365. z 6 258 +2,25 6,9× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,02 % 4 465. z 6 258 2,83 % 721. z 6 258 −1,82 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Částí obce 2025 6 441. z 6 258 1 2 654. z 6 258 +5 6,0×

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dluh obce 2025 2 022 tis. Kč 4 304. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +2 022

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 21 376. z 6 258 13 654. z 6 258 +8 1,6×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 105 104 561 Kč 842. z 6 258 187 984 780 Kč 525. z 6 258 −82 880 219 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Daňové příjmy 2025 52 475 tis. Kč 713. z 6 253 32 659 tis. Kč 1 190. z 6 253 +19 816 1,6×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dotace 2025 9 126 tis. Kč 1 082. z 6 253 16 878 tis. Kč 652. z 6 253 −7 751

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 81 700 tis. Kč 689. z 6 253 52 288 tis. Kč 1 105. z 6 253 +29 412 1,6×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 4 855 tis. Kč 1 047. z 6 253 16 831 tis. Kč 192. z 6 253 −11 977

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 76 845 tis. Kč 768. z 6 253 35 457 tis. Kč 1 619. z 6 253 +41 389 2,2×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 1 234 Kč 3 983. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +1 234 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 11,2 % 2 780. z 6 253 32,3 % 627. z 6 253 −21,1 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 64 166 Kč 1 225. z 6 254 167 994 Kč 409. z 6 254 −103 827 79 370 Kč
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 49 878 Kč 892. z 6 253 46 727 Kč 1 094. z 6 253 +3 151 1,1× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 46 914 Kč 1 287. z 6 253 31 686 Kč 3 354. z 6 253 +15 228 1,5× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 6,61 % 5 427. z 6 254 5,03 % 4 196. z 6 254 +1,58 1,3× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 68 5 616. z 6 258 39 5 106. z 6 258 +29 1,7×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 47 5 346. z 6 093 25 4 640. z 6 093 +22 1,9×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 4,43 % 4 353. z 6 073 3,45 % 3 162. z 6 073 +0,98 1,3×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 2,9 1 540. z 3 296 2,3 1 325. z 3 296 +0,7 1,3×

Graf vývoje: Uchazečů na místo

Firmy a organizace

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Registrovaných 2025 309 subjektů 1 069. z 6 257 228 subjektů 1 478. z 6 257 +81 1,4×

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Aktivních 2025 167 subjektů 1 247. z 6 257 154 subjektů 1 353. z 6 257 +13 1,1×

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 54,0 % 5 488. z 6 257 67,5 % 1 335. z 6 257 −13,5 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Subjektů 2026-08 311 1 068. z 6 249 227 1 501. z 6 249 +84 1,4×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 19,0 5 008. z 6 246 20,3 4 315. z 6 246 −1,3 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Adresních míst 2026-08 827 676. z 6 258 352 1 979. z 6 258 +475 2,3×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 298 257. z 6 258 4 3 715. z 6 258 +294 74,5×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Domů při sčítání 2011 444 999. z 6 252 299 1 638. z 6 252 +145 1,5×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Obydlených bytů 2021 647 822. z 6 255 393 1 383. z 6 255 +254 1,6×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 229 708. z 6 243 99 1 397. z 6 243 +130 2,3×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Vlastní kotel 2021 217 1 267. z 6 254 220 1 255. z 6 254 −3
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Kamna 2021 91 544. z 6 254 33 1 846. z 6 254 +58 2,8×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 515 864. z 6 081 359 1 234. z 6 081 +156 1,4×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Bez vodovodu 2021 3 4 775. z 6 254 0 1. z 6 254 +3
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 2 4 287. z 6 254 287 1 120. z 6 254 −285
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 2 1 801. z 6 258 −2

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 2 1 653. z 6 258 −2

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 1,79 3 026. z 6 254 −1,79 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 36,0 % 456. z 6 256 1,1 % 4 419. z 6 256 +34,9 31,7× 13,4 %

Školství

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 122 1 244. z 6 254 105 1 443. z 6 254 +17 1,2×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
S maturitou 2021 353 1 010. z 6 254 264 1 371. z 6 254 +89 1,3×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Jen základní 2021 254 634. z 6 254 134 1 213. z 6 254 +120 1,9×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Podíl VŠ 2021 9,1 % 4 238. z 6 254 12,5 % 2 244. z 6 254 −3,4
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 88 813. z 6 258 75 972. z 6 258 +13 1,2×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 452 575. z 6 258 300 859. z 6 258 +152 1,5×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 346 313. z 6 258 0 410. z 6 258 +346
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
ZUŠ 2026-09 1 111. z 6 258 0 1 190. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 54 1 111. z 6 258 63 939. z 6 258 −9

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Žáků základních škol 2024 252 670. z 2 607 220 779. z 2 607 +32 1,1×

Graf vývoje: Žáků základních škol

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Základní školy 2024 2 261. z 6 258 1 486. z 6 258 +1 2,0×

Graf vývoje: Základní školy

Zdravotnictví

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 4 677. z 6 258 1 1 430. z 6 258 +3 4,0×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 1 916. z 6 258 1 916. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 1 243. z 6 258 −1
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Gynekologové 2026 1 199. z 6 258 0 566. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 8,9 112. z 6 254 −8,9
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 6,1 75. z 6 254 0,0 566. z 6 254 +6,1
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 6,1 1 453. z 6 254 8,9 1 022. z 6 254 −2,8
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 60,9 % 6 024. z 6 254 73,0 % 2 986. z 6 254 −12,1 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 66,1 % 5 630. z 6 254 74,8 % 2 645. z 6 254 −8,7 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 24,5 % 6 050. z 6 253 27,8 % 5 671. z 6 253 −3,3 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 47,4 % 5 144. z 6 249 56,3 % 3 841. z 6 249 −9,0 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 28,0 % 6 006. z 6 254 36,0 % 4 124. z 6 254 −8,0 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 16,9 % 1 779. z 2 184 25,4 % 978. z 2 184 −8,6 -

Sociální situace

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 148 5 688. z 6 101 44 4 839. z 6 101 +104 3,4×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Exekucí 2026-09 847 5 728. z 6 101 208 4 807. z 6 101 +639 4,1×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 8 b. 5 681. z 6 258 2 b. 3 174. z 6 258 +6 4,0× -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 1 392. z 6 258 0 702. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 90,4 ‰ 5 754. z 6 101 39,3 ‰ 3 861. z 6 101 +51,0 2,3× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Vyjíždějící 2021 439 osob 1 411. z 6 258 429 osob 1 459. z 6 258 +10
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 349 osob 1 345. z 6 258 338 osob 1 394. z 6 258 +11
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Přijíždějící 2021 325 osob 834. z 6 258 545 osob 552. z 6 258 −220
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -114 osob 2 900. z 6 258 116 osob 363. z 6 258 −230
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Pracují v obci 2021 382 osob 721. z 6 258 199 osob 1 227. z 6 258 +183 1,9×

Internet

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 755 537. z 6 258 352 1 326. z 6 258 +403 2,1×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 91,3 % 2 667. z 6 256 100,0 % 91. z 6 256 −8,7 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Kulturní památky 2026 9 778. z 6 252 1 3 761. z 6 252 +8 9,0×
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Památné stromy 2026 71 50. z 6 258 0 2 264. z 6 258 +71
Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 402 kg 3 856. z 6 254 366 kg 3 178. z 6 254 +36 1,1× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 198 kg 3 705. z 6 254 183 kg 3 092. z 6 254 +15 1,1× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 76 kg 1 981. z 6 254 51 kg 4 457. z 6 254 +25 1,5× 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Komunální odpad 2024 655,8 t 5 368. z 6 258 409,5 t 4 833. z 6 258 +246,3 1,6×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Směsný odpad 2024 323,1 t 5 437. z 6 258 205,0 t 4 904. z 6 258 +118,1 1,6×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Objemný odpad 2024 60,7 t 5 414. z 6 258 54,1 t 5 326. z 6 258 +6,6 1,1×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Stavební odpad 2024 996,7 t 40. z 6 258 13,3 t 1 094. z 6 258 +983,4 75,1×

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 49,5 % 2 926. z 6 258 47,3 % 3 262. z 6 258 +2,2

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Tříděný sběr 2024 123,6 t 842. z 6 258 57,3 t 1 841. z 6 258 +66,4 2,2×

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Papír 2024 36,8 t 841. z 6 258 21,9 t 1 397. z 6 258 +14,9 1,7×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Plast 2024 46,3 t 668. z 6 258 22,3 t 1 527. z 6 258 +24,0 2,1×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Sklo 2024 33,0 t 729. z 6 258 11,3 t 2 225. z 6 258 +21,8 2,9×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Kov 2024 7,5 t 1 449. z 6 258 1,8 t 2 469. z 6 258 +5,7 4,1×

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Bioodpad 2024 80,0 t 1 630. z 6 258 90,7 t 1 487. z 6 258 −10,7

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Textil 2024 8,1 t 413. z 6 258 2,2 t 1 404. z 6 258 +5,9 3,7×

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Jesenice Lubná Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 2,2 t 503. z 6 258 0,0 t 4 591. z 6 258 +2,2

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Jesenice Lubná
Vodovod ano ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ne ano
Sběrný dvůr ano ne
Dům s pečovatelskou službou ano ne
Kino ano ne
Kulturní dům ano ano
Informační centrum ano ne
Kostel ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zařízení sociálních služeb 2024 Jesenice Lubná
Domovy pro osoby se zdravotním postižením 1 -

Počet zařízení podle druhu, ne kapacita. Registr poskytovatelů sociálních služeb.

Chráněná příroda Jesenice Lubná
Geopark -
  • Barrandien

Podle Ústředního seznamu ochrany přírody (AOPK ČR), řazeno podle toho, jak velkou část katastru území pokrývá. Podíly a počet památných stromů jsou výš v tématu životní prostředí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.