Vložit na web

Jesenice vs. Pavlíkov

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Jesenice Rakovník · Středočeský kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · venkov
Pavlíkov Rakovník · Středočeský kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Obyvatel 2025 1 638 919. z 6 258 1 071 1 434. z 6 258 +567 1,5×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
K 1. 1. 2026 1 638 919. z 6 258 1 071 1 434. z 6 258 +567 1,5×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Muži 2025 784 955. z 6 258 556 1 381. z 6 258 +228 1,4×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Ženy 2025 854 880. z 6 258 515 1 475. z 6 258 +339 1,7×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Hustota 2025 43,6 ob./km² 3 850. z 6 258 27,1 ob./km² 4 990. z 6 258 +16,4 1,6× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 52,1 % 531. z 6 254 48,1 % 4 714. z 6 254 +4,1 1,1× 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 44,0 let 2 211. z 6 254 44,3 let 1 909. z 6 254 −0,3 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 23,6 % 1 316. z 6 254 22,3 % 1 981. z 6 254 +1,3 1,1× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 16,4 % 2 287. z 6 254 16,2 % 2 452. z 6 254 +0,2 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Index stáří 2025 144,4 2 449. z 6 249 138,2 2 820. z 6 249 +6,3 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 60,0 % 5 470. z 6 254 61,5 % 4 757. z 6 254 −1,5 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Jesenice (pruhy)
  • Pavlíkov (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 2 (0,1 %) Ženy 90+ let: 5 (0,3 %) 90+ Muži 85-89 let: 11 (0,7 %) Ženy 85-89 let: 14 (0,9 %) 85-89 Muži 80-84 let: 12 (0,7 %) Ženy 80-84 let: 24 (1,5 %) 80-84 Muži 75-79 let: 30 (1,9 %) Ženy 75-79 let: 35 (2,2 %) 75-79 Muži 70-74 let: 46 (2,8 %) Ženy 70-74 let: 68 (4,2 %) 70-74 Muži 65-69 let: 59 (3,7 %) Ženy 65-69 let: 67 (4,1 %) 65-69 Muži 60-64 let: 52 (3,2 %) Ženy 60-64 let: 57 (3,5 %) 60-64 Muži 55-59 let: 59 (3,7 %) Ženy 55-59 let: 50 (3,1 %) 55-59 Muži 50-54 let: 42 (2,6 %) Ženy 50-54 let: 57 (3,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 55 (3,4 %) Ženy 45-49 let: 53 (3,3 %) 45-49 Muži 40-44 let: 55 (3,4 %) Ženy 40-44 let: 71 (4,4 %) 40-44 Muži 35-39 let: 64 (4,0 %) Ženy 35-39 let: 38 (2,4 %) 35-39 Muži 30-34 let: 36 (2,2 %) Ženy 30-34 let: 38 (2,4 %) 30-34 Muži 25-29 let: 39 (2,4 %) Ženy 25-29 let: 37 (2,3 %) 25-29 Muži 20-24 let: 47 (2,9 %) Ženy 20-24 let: 32 (2,0 %) 20-24 Muži 15-19 let: 45 (2,8 %) Ženy 15-19 let: 43 (2,7 %) 15-19 Muži 10-14 let: 51 (3,2 %) Ženy 10-14 let: 37 (2,3 %) 10-14 Muži 5-9 let: 53 (3,3 %) Ženy 5-9 let: 45 (2,8 %) 5-9 Muži 0-4 let: 37 (2,3 %) Ženy 0-4 let: 51 (3,2 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Pavlíkov v té skupině větší podíl lidí než Jesenice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 274 906. z 6 254 182 1 411. z 6 254 +92 1,5×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 970 947. z 6 254 655 1 423. z 6 254 +315 1,5×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 373 736. z 6 254 229 1 238. z 6 254 +144 1,6×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Podíl seniorů 2021 23,1 % 1 437. z 6 254 21,5 % 2 264. z 6 254 +1,6 1,1×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Index stáří 2021 136,1 2 273. z 6 252 125,8 2 892. z 6 252 +10,3 1,1×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Střední stav 2025 1 636 914. z 6 258 1 080 1 423. z 6 258 +556 1,5×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Sčítání 2021 2021 1 617 891. z 6 254 1 066 1 381. z 6 254 +551 1,5×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 1 805 753. z 6 250 1 084 1 298. z 6 250 +721 1,7×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Svobodných 2021 709 846. z 6 254 417 1 460. z 6 254 +292 1,7×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 597 1 016. z 6 254 441 1 406. z 6 254 +156 1,4×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Rozvedených 2021 195 711. z 6 254 111 1 258. z 6 254 +84 1,8×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Ovdovělých 2021 109 893. z 6 254 96 1 015. z 6 254 +13 1,1×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Bez víry 2021 877 751. z 6 254 736 887. z 6 254 +141 1,2×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Věřících 2021 141 2 271. z 6 254 74 3 460. z 6 254 +67 1,9×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Římských katolíků 2021 23 3 351. z 6 254 13 4 240. z 6 254 +10 1,8×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 6 1 528. z 6 258 -2 3 773. z 6 258 +8

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Narození 2025 10 1 053. z 6 258 7 1 523. z 6 258 +3 1,4×

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -11 5 682. z 6 258 -5 4 846. z 6 258 −6 2,2×

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Přistěhovalí 2025 68 761. z 6 258 33 1 562. z 6 258 +35 2,1×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Rozvody 2024 3 0 +3

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Saldo migrace 2025 17 692. z 6 258 3 2 564. z 6 258 +14 5,7×

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Sňatky 2024 9 2 +7 4,5×

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Vystěhovalí 2025 51 892. z 6 258 30 1 492. z 6 258 +21 1,7×

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Zemřelí 2025 21 678. z 6 258 12 1 223. z 6 258 +9 1,8×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Porodnost 2025 6,1 ‰ 3 591. z 6 254 6,5 ‰ 3 283. z 6 254 −0,4 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 3,7 ‰ 2 725. z 6 254 -1,9 ‰ 3 586. z 6 254 +5,5 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 1,8 ‰ 0,0 ‰ +1,8 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 5,5 ‰ 1,9 ‰ +3,6 2,9× 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 12,8 ‰ 1 606. z 6 254 11,1 ‰ 2 298. z 6 254 +1,7 1,2× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Rozloha 2025 37,59 km² 310. z 6 258 39,46 km² 279. z 6 258 −1,87

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 49,4 % 4 617. z 6 258 41,8 % 5 188. z 6 258 +7,6 1,2× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Lesy 2025 40,4 % 1 520. z 6 258 51,8 % 825. z 6 258 −11,5 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 2,63 % 1 200. z 6 258 0,55 % 4 743. z 6 258 +2,08 4,8× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,02 % 4 465. z 6 258 0,93 % 4 831. z 6 258 +0,08 1,1× 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Částí obce 2025 6 441. z 6 258 5 575. z 6 258 +1 1,2×

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dluh obce 2025 2 022 tis. Kč 4 304. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +2 022

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 21 376. z 6 258 4 2 232. z 6 258 +17 5,3×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 105 104 561 Kč 842. z 6 258 3 859 690 Kč 3 614. z 6 258 +101 244 871 27,2× 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Daňové příjmy 2025 52 475 tis. Kč 713. z 6 253 28 338 tis. Kč 1 382. z 6 253 +24 137 1,9×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dotace 2025 9 126 tis. Kč 1 082. z 6 253 1 324 tis. Kč 3 363. z 6 253 +7 802 6,9×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 81 700 tis. Kč 689. z 6 253 32 813 tis. Kč 1 784. z 6 253 +48 887 2,5×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 4 855 tis. Kč 1 047. z 6 253 2 624 tis. Kč 1 747. z 6 253 +2 230 1,8×

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 76 845 tis. Kč 768. z 6 253 30 189 tis. Kč 1 878. z 6 253 +46 657 2,5×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 1 234 Kč 3 983. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +1 234 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 11,2 % 2 780. z 6 253 4,0 % 5 170. z 6 253 +7,1 2,8× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 64 166 Kč 1 225. z 6 254 3 604 Kč 4 382. z 6 254 +60 563 17,8× 79 370 Kč
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 49 878 Kč 892. z 6 253 30 638 Kč 4 162. z 6 253 +19 240 1,6× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 46 914 Kč 1 287. z 6 253 28 187 Kč 4 038. z 6 253 +18 727 1,7× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 6,61 % 5 427. z 6 254 3,49 % 1 991. z 6 254 +3,12 1,9× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 68 5 616. z 6 258 24 4 331. z 6 258 +44 2,8×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 47 5 346. z 6 093 18 4 021. z 6 093 +29 2,6×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 4,43 % 4 353. z 6 073 2,44 % 1 653. z 6 073 +1,99 1,8×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 vs. 2021 2,9 1 540. z 3 296 5,6 −2,7

Firmy a organizace

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Registrovaných 2025 309 subjektů 1 069. z 6 257 199 subjektů 1 703. z 6 257 +110 1,6×

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Aktivních 2025 167 subjektů 1 247. z 6 257 138 subjektů 1 522. z 6 257 +29 1,2×

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 54,0 % 5 488. z 6 257 69,3 % 924. z 6 257 −15,3 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Subjektů 2026-08 311 1 068. z 6 249 202 1 695. z 6 249 +109 1,5×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 19,0 5 008. z 6 246 18,9 5 060. z 6 246 +0,1 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Adresních míst 2026-08 827 676. z 6 258 527 1 240. z 6 258 +300 1,6×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 298 257. z 6 258 58 1 331. z 6 258 +240 5,1×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Domů při sčítání 2011 444 999. z 6 252 409 1 103. z 6 252 +35 1,1×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Obydlených bytů 2021 647 822. z 6 255 408 1 328. z 6 255 +239 1,6×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 229 708. z 6 243 96 1 428. z 6 243 +133 2,4×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Vlastní kotel 2021 217 1 267. z 6 254 220 1 255. z 6 254 −3
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Kamna 2021 91 544. z 6 254 53 1 056. z 6 254 +38 1,7×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 515 864. z 6 081 274 1 609. z 6 081 +241 1,9×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Bez vodovodu 2021 3 4 775. z 6 254 1 2 688. z 6 254 +2 3,0×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 2 4 287. z 6 254 4 4 169. z 6 254 −2
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 2 1 801. z 6 258 −2

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 2 1 653. z 6 258 −2

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 1,86 2 983. z 6 254 −1,86 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 36,0 % 456. z 6 256 11,0 % 1 913. z 6 256 +25,0 3,3× 13,4 %

Školství

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 122 1 244. z 6 254 77 1 869. z 6 254 +45 1,6×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
S maturitou 2021 353 1 010. z 6 254 272 1 323. z 6 254 +81 1,3×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Jen základní 2021 254 634. z 6 254 119 1 372. z 6 254 +135 2,1×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Podíl VŠ 2021 9,1 % 4 238. z 6 254 8,7 % 4 449. z 6 254 +0,4
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 88 813. z 6 258 50 1 592. z 6 258 +38 1,8×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 452 575. z 6 258 75 1 871. z 6 258 +377 6,0×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 346 313. z 6 258 0 410. z 6 258 +346
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
ZUŠ 2026-09 1 111. z 6 258 0 1 190. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 54 1 111. z 6 258 35 1 933. z 6 258 +19 1,5×

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Žáků základních škol 2024 252 670. z 2 607 40 1 969. z 2 607 +212 6,3×

Graf vývoje: Žáků základních škol

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Základní školy 2024 2 261. z 6 258 1 486. z 6 258 +1 2,0×

Graf vývoje: Základní školy

Zdravotnictví

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 4 677. z 6 258 1 1 430. z 6 258 +3 4,0×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 1 916. z 6 258 1 916. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Gynekologové 2026 1 199. z 6 258 0 566. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 6,1 75. z 6 254 0,0 566. z 6 254 +6,1
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 6,1 1 453. z 6 254 9,3 953. z 6 254 −3,2
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 60,9 % 6 024. z 6 254 74,9 % 2 143. z 6 254 −14,0 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 66,1 % 5 630. z 6 254 78,8 % 1 130. z 6 254 −12,7 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 24,5 % 6 050. z 6 253 36,6 % 2 860. z 6 253 −12,1 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 47,4 % 5 144. z 6 249 59,5 % 3 231. z 6 249 −12,2 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 28,0 % 6 006. z 6 254 42,2 % 1 930. z 6 254 −14,2 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 16,9 % 1 779. z 2 184 27,8 % 847. z 2 184 −10,9 -

Sociální situace

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 148 5 688. z 6 101 35 4 514. z 6 101 +113 4,2×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Exekucí 2026-09 847 5 728. z 6 101 199 4 733. z 6 101 +648 4,3×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 8 b. 5 681. z 6 258 0 b. 1. z 6 258 +8 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 1 392. z 6 258 0 702. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 90,4 ‰ 5 754. z 6 101 32,7 ‰ 3 166. z 6 101 +57,7 2,8× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Vyjíždějící 2021 439 osob 1 411. z 6 258 466 osob 1 309. z 6 258 −27
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 349 osob 1 345. z 6 258 353 osob 1 333. z 6 258 −4
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Přijíždějící 2021 325 osob 834. z 6 258 45 osob 2 815. z 6 258 +280 7,2×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -114 osob 2 900. z 6 258 -421 osob 5 628. z 6 258 +307
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Pracují v obci 2021 382 osob 721. z 6 258 110 osob 1 808. z 6 258 +272 3,5×

Internet

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 755 537. z 6 258 513 859. z 6 258 +242 1,5×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 91,3 % 2 667. z 6 256 97,3 % 2 111. z 6 256 −6,0 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Kulturní památky 2026 9 778. z 6 252 5 1 398. z 6 252 +4 1,8×
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Památné stromy 2026 71 50. z 6 258 0 2 264. z 6 258 +71
Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 402 kg 3 856. z 6 254 457 kg 4 722. z 6 254 −55 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 198 kg 3 705. z 6 254 214 kg 4 351. z 6 254 −16 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 76 kg 1 981. z 6 254 88 kg 1 264. z 6 254 −12 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Komunální odpad 2024 655,8 t 5 368. z 6 258 490,1 t 5 064. z 6 258 +165,6 1,3×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Směsný odpad 2024 323,1 t 5 437. z 6 258 229,7 t 5 060. z 6 258 +93,4 1,4×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Objemný odpad 2024 60,7 t 5 414. z 6 258 30,2 t 4 867. z 6 258 +30,5 2,0×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Stavební odpad 2024 996,7 t 40. z 6 258 2,0 t 2 028. z 6 258 +994,6 488,6×

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 49,5 % 2 926. z 6 258 51,3 % 2 640. z 6 258 −1,9

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Tříděný sběr 2024 123,6 t 842. z 6 258 94,0 t 1 119. z 6 258 +29,6 1,3×

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Papír 2024 36,8 t 841. z 6 258 33,4 t 933. z 6 258 +3,4 1,1×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Plast 2024 46,3 t 668. z 6 258 35,9 t 906. z 6 258 +10,4 1,3×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Sklo 2024 33,0 t 729. z 6 258 24,7 t 1 034. z 6 258 +8,3 1,3×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Kov 2024 7,5 t 1 449. z 6 258 0,0 t 4 843. z 6 258 +7,5 1 364,5×

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Bioodpad 2024 80,0 t 1 630. z 6 258 131,4 t 1 077. z 6 258 −51,4

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Textil 2024 8,1 t 413. z 6 258 4,1 t 818. z 6 258 +4,0 2,0×

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Jesenice Pavlíkov Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 2,2 t 503. z 6 258 0,7 t 1 513. z 6 258 +1,5 3,0×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Jesenice Pavlíkov
Vodovod ano ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Sběrný dvůr ano ne
Dům s pečovatelskou službou ano ne
Kino ano ne
Kulturní dům ano ano
Informační centrum ano ne
Kostel ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zařízení sociálních služeb 2024 Jesenice Pavlíkov
Domovy pro osoby se zdravotním postižením 1 -

Počet zařízení podle druhu, ne kapacita. Registr poskytovatelů sociálních služeb.

Chráněná příroda Jesenice Pavlíkov
Geopark -
  • Barrandien

Podle Ústředního seznamu ochrany přírody (AOPK ČR), řazeno podle toho, jak velkou část katastru území pokrývá. Podíly a počet památných stromů jsou výš v tématu životní prostředí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.