Vložit na web

Jesenice vs. Rynholec

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Jesenice Rakovník · Středočeský kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · venkov
Rynholec Rakovník · Středočeský kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · menší město a předměstí
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Obyvatel 2025 1 638 919. z 6 258 1 097 1 398. z 6 258 +541 1,5×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
K 1. 1. 2026 1 638 919. z 6 258 1 097 1 398. z 6 258 +541 1,5×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Muži 2025 784 955. z 6 258 568 1 355. z 6 258 +216 1,4×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Ženy 2025 854 880. z 6 258 529 1 442. z 6 258 +325 1,6×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Hustota 2025 43,6 ob./km² 3 850. z 6 258 180,2 ob./km² 765. z 6 258 −136,7 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 52,1 % 531. z 6 254 48,2 % 4 623. z 6 254 +3,9 1,1× 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 44,0 let 2 211. z 6 254 40,9 let 5 251. z 6 254 +3,0 1,1× 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 23,6 % 1 316. z 6 254 17,9 % 4 809. z 6 254 +5,8 1,3× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 16,4 % 2 287. z 6 254 19,4 % 619. z 6 254 −3,1 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Index stáří 2025 144,4 2 449. z 6 249 92,0 5 412. z 6 249 +52,4 1,6× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 60,0 % 5 470. z 6 254 62,7 % 3 910. z 6 254 −2,7 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Jesenice (pruhy)
  • Rynholec (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 2 (0,1 %) Ženy 90+ let: 5 (0,3 %) 90+ Muži 85-89 let: 11 (0,7 %) Ženy 85-89 let: 14 (0,9 %) 85-89 Muži 80-84 let: 12 (0,7 %) Ženy 80-84 let: 24 (1,5 %) 80-84 Muži 75-79 let: 30 (1,9 %) Ženy 75-79 let: 35 (2,2 %) 75-79 Muži 70-74 let: 46 (2,8 %) Ženy 70-74 let: 68 (4,2 %) 70-74 Muži 65-69 let: 59 (3,7 %) Ženy 65-69 let: 67 (4,1 %) 65-69 Muži 60-64 let: 52 (3,2 %) Ženy 60-64 let: 57 (3,5 %) 60-64 Muži 55-59 let: 59 (3,7 %) Ženy 55-59 let: 50 (3,1 %) 55-59 Muži 50-54 let: 42 (2,6 %) Ženy 50-54 let: 57 (3,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 55 (3,4 %) Ženy 45-49 let: 53 (3,3 %) 45-49 Muži 40-44 let: 55 (3,4 %) Ženy 40-44 let: 71 (4,4 %) 40-44 Muži 35-39 let: 64 (4,0 %) Ženy 35-39 let: 38 (2,4 %) 35-39 Muži 30-34 let: 36 (2,2 %) Ženy 30-34 let: 38 (2,4 %) 30-34 Muži 25-29 let: 39 (2,4 %) Ženy 25-29 let: 37 (2,3 %) 25-29 Muži 20-24 let: 47 (2,9 %) Ženy 20-24 let: 32 (2,0 %) 20-24 Muži 15-19 let: 45 (2,8 %) Ženy 15-19 let: 43 (2,7 %) 15-19 Muži 10-14 let: 51 (3,2 %) Ženy 10-14 let: 37 (2,3 %) 10-14 Muži 5-9 let: 53 (3,3 %) Ženy 5-9 let: 45 (2,8 %) 5-9 Muži 0-4 let: 37 (2,3 %) Ženy 0-4 let: 51 (3,2 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Rynholec v té skupině větší podíl lidí než Jesenice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 274 906. z 6 254 212 1 196. z 6 254 +62 1,3×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 970 947. z 6 254 612 1 520. z 6 254 +358 1,6×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 373 736. z 6 254 188 1 516. z 6 254 +185 2,0×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Podíl seniorů 2021 23,1 % 1 437. z 6 254 18,6 % 4 143. z 6 254 +4,5 1,2×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Index stáří 2021 136,1 2 273. z 6 252 88,7 5 181. z 6 252 +47,5 1,5×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Střední stav 2025 1 636 914. z 6 258 1 105 1 386. z 6 258 +531 1,5×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Sčítání 2021 2021 1 617 891. z 6 254 1 012 1 455. z 6 254 +605 1,6×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 1 805 753. z 6 250 869 1 621. z 6 250 +936 2,1×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Svobodných 2021 709 846. z 6 254 441 1 390. z 6 254 +268 1,6×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 597 1 016. z 6 254 422 1 472. z 6 254 +175 1,4×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Rozvedených 2021 195 711. z 6 254 86 1 616. z 6 254 +109 2,3×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Ovdovělých 2021 109 893. z 6 254 60 1 650. z 6 254 +49 1,8×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Bez víry 2021 877 751. z 6 254 645 1 019. z 6 254 +232 1,4×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Věřících 2021 141 2 271. z 6 254 104 2 826. z 6 254 +37 1,4×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Římských katolíků 2021 23 3 351. z 6 254 32 2 841. z 6 254 −9
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 6 1 528. z 6 258 -6 4 816. z 6 258 +12

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Narození 2025 10 1 053. z 6 258 8 1 332. z 6 258 +2 1,3×

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -11 5 682. z 6 258 -2 3 335. z 6 258 −9 5,5×

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Přistěhovalí 2025 68 761. z 6 258 34 1 521. z 6 258 +34 2,0×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Rozvody 2024 3 1 +2 3,0×

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Saldo migrace 2025 17 692. z 6 258 -4 4 886. z 6 258 +21

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Sňatky 2024 9 9 0

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Vystěhovalí 2025 51 892. z 6 258 38 1 208. z 6 258 +13 1,3×

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Zemřelí 2025 21 678. z 6 258 10 1 476. z 6 258 +11 2,1×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Porodnost 2025 6,1 ‰ 3 591. z 6 254 7,2 ‰ 2 751. z 6 254 −1,1 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 3,7 ‰ 2 725. z 6 254 -5,5 ‰ 4 051. z 6 254 +9,1 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 1,8 ‰ 0,9 ‰ +0,9 2,0× 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 5,5 ‰ 8,2 ‰ −2,7 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 12,8 ‰ 1 606. z 6 254 9,0 ‰ 3 401. z 6 254 +3,8 1,4× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Rozloha 2025 37,59 km² 310. z 6 258 6,09 km² 3 970. z 6 258 +31,51 6,2×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 49,4 % 4 617. z 6 258 66,0 % 2 784. z 6 258 −16,6 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Lesy 2025 40,4 % 1 520. z 6 258 2,7 % 5 509. z 6 258 +37,6 14,7× 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 2,63 % 1 200. z 6 258 0,25 % 5 769. z 6 258 +2,38 10,4× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,02 % 4 465. z 6 258 2,91 % 674. z 6 258 −1,89 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Částí obce 2025 6 441. z 6 258 1 2 654. z 6 258 +5 6,0×

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dluh obce 2025 2 022 tis. Kč 4 304. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +2 022

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 21 376. z 6 258 5 1 804. z 6 258 +16 4,2×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 105 104 561 Kč 842. z 6 258 6 467 123 Kč 3 183. z 6 258 +98 637 438 16,3× 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Daňové příjmy 2025 52 475 tis. Kč 713. z 6 253 45 831 tis. Kč 838. z 6 253 +6 644 1,1×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dotace 2025 9 126 tis. Kč 1 082. z 6 253 533 tis. Kč 4 672. z 6 253 +8 593 17,1×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 81 700 tis. Kč 689. z 6 253 55 902 tis. Kč 1 045. z 6 253 +25 798 1,5×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 4 855 tis. Kč 1 047. z 6 253 -6 761 tis. Kč 5 403. z 6 253 +11 616

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 76 845 tis. Kč 768. z 6 253 62 663 tis. Kč 942. z 6 253 +14 182 1,2×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 1 234 Kč 3 983. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +1 234 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 11,2 % 2 780. z 6 253 1,0 % 6 185. z 6 253 +10,2 11,7× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 64 166 Kč 1 225. z 6 254 5 895 Kč 3 965. z 6 254 +58 271 10,9× 79 370 Kč
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 49 878 Kč 892. z 6 253 50 959 Kč 826. z 6 253 −1 081 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 46 914 Kč 1 287. z 6 253 57 123 Kč 752. z 6 253 −10 208 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 6,61 % 5 427. z 6 254 3,49 % 1 991. z 6 254 +3,12 1,9× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 68 5 616. z 6 258 24 4 331. z 6 258 +44 2,8×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 47 5 346. z 6 093 18 4 021. z 6 093 +29 2,6×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 4,43 % 4 353. z 6 073 2,70 % 2 057. z 6 073 +1,72 1,6×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 vs. 2023 2,9 1 540. z 3 296 2,8 +0,1

Firmy a organizace

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Registrovaných 2025 309 subjektů 1 069. z 6 257 231 subjektů 1 458. z 6 257 +78 1,3×

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Aktivních 2025 167 subjektů 1 247. z 6 257 129 subjektů 1 638. z 6 257 +38 1,3×

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 54,0 % 5 488. z 6 257 55,8 % 5 175. z 6 257 −1,8 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Subjektů 2026-08 311 1 068. z 6 249 230 1 484. z 6 249 +81 1,4×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 19,0 5 008. z 6 246 21,0 3 864. z 6 246 −2,0 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Adresních míst 2026-08 827 676. z 6 258 426 1 604. z 6 258 +401 1,9×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 298 257. z 6 258 29 1 977. z 6 258 +269 10,3×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Domů při sčítání 2011 444 999. z 6 252 299 1 638. z 6 252 +145 1,5×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Obydlených bytů 2021 647 822. z 6 255 360 1 494. z 6 255 +287 1,8×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 229 708. z 6 243 77 1 739. z 6 243 +152 3,0×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Vlastní kotel 2021 217 1 267. z 6 254 210 1 318. z 6 254 +7
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Kamna 2021 91 544. z 6 254 36 1 687. z 6 254 +55 2,5×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 515 864. z 6 081 332 1 335. z 6 081 +183 1,6×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Bez vodovodu 2021 3 4 775. z 6 254 2 4 072. z 6 254 +1 1,5×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 2 4 287. z 6 254 274 1 167. z 6 254 −272
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 1 2 588. z 6 258 −1

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 1 2 417. z 6 258 −1

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 0,91 3 656. z 6 254 −0,91 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 36,0 % 456. z 6 256 6,8 % 2 573. z 6 256 +29,2 5,3× 13,4 %

Školství

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 122 1 244. z 6 254 108 1 403. z 6 254 +14 1,1×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
S maturitou 2021 353 1 010. z 6 254 247 1 451. z 6 254 +106 1,4×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Jen základní 2021 254 634. z 6 254 118 1 389. z 6 254 +136 2,2×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Podíl VŠ 2021 9,1 % 4 238. z 6 254 13,5 % 1 781. z 6 254 −4,4
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 88 813. z 6 258 87 821. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 452 575. z 6 258 0 2 620. z 6 258 +452
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 346 313. z 6 258 0 410. z 6 258 +346
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
ZUŠ 2026-09 1 111. z 6 258 0 1 190. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 54 1 111. z 6 258 57 1 048. z 6 258 −3

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Základní školy 2024 2 261. z 6 258 0 2 608. z 6 258 +2

Graf vývoje: Základní školy

Zdravotnictví

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 4 677. z 6 258 0 2 147. z 6 258 +4
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 1 916. z 6 258 0 1 699. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Gynekologové 2026 1 199. z 6 258 0 566. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 6,1 75. z 6 254 0,0 566. z 6 254 +6,1
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 6,1 1 453. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 +6,1
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 60,9 % 6 024. z 6 254 68,5 % 4 839. z 6 254 −7,6 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 66,1 % 5 630. z 6 254 69,2 % 4 916. z 6 254 −3,1 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 24,5 % 6 050. z 6 253 30,5 % 5 019. z 6 253 −6,0 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 47,4 % 5 144. z 6 249 67,6 % 1 651. z 6 249 −20,2 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 28,0 % 6 006. z 6 254 31,9 % 5 404. z 6 254 −3,9 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 16,9 % 1 779. z 2 184 21,0 % 1 376. z 2 184 −4,1 -

Sociální situace

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 148 5 688. z 6 101 41 4 738. z 6 101 +107 3,6×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Exekucí 2026-09 847 5 728. z 6 101 138 4 151. z 6 101 +709 6,1×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 8 b. 5 681. z 6 258 2 b. 3 174. z 6 258 +6 4,0× -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 1 392. z 6 258 0 702. z 6 258 +1
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 90,4 ‰ 5 754. z 6 101 37,4 ‰ 3 660. z 6 101 +53,0 2,4× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Vyjíždějící 2021 439 osob 1 411. z 6 258 529 osob 1 135. z 6 258 −90
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 349 osob 1 345. z 6 258 363 osob 1 298. z 6 258 −14
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Přijíždějící 2021 325 osob 834. z 6 258 108 osob 1 808. z 6 258 +217 3,0×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -114 osob 2 900. z 6 258 -421 osob 5 628. z 6 258 +307
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Pracují v obci 2021 382 osob 721. z 6 258 62 osob 2 577. z 6 258 +320 6,2×

Internet

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 755 537. z 6 258 426 1 070. z 6 258 +329 1,8×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 91,3 % 2 667. z 6 256 100,0 % 91. z 6 256 −8,7 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Kulturní památky 2026 9 778. z 6 252 2 2 830. z 6 252 +7 4,5×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Památné stromy 2026 71 50. z 6 258 1 1 263. z 6 258 +70 71,0×
Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 402 kg 3 856. z 6 254 283 kg 1 454. z 6 254 +119 1,4× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 198 kg 3 705. z 6 254 169 kg 2 454. z 6 254 +29 1,2× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 76 kg 1 981. z 6 254 100 kg 847. z 6 254 −24 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Komunální odpad 2024 655,8 t 5 368. z 6 258 312,0 t 4 395. z 6 258 +343,8 2,1×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Směsný odpad 2024 323,1 t 5 437. z 6 258 186,2 t 4 749. z 6 258 +136,9 1,7×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Objemný odpad 2024 60,7 t 5 414. z 6 258 14,2 t 3 915. z 6 258 +46,6 4,3×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Stavební odpad 2024 996,7 t 40. z 6 258 2,4 t 1 948. z 6 258 +994,3 415,3×

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 49,5 % 2 926. z 6 258 45,4 % 3 554. z 6 258 +4,1 1,1×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Tříděný sběr 2024 123,6 t 842. z 6 258 110,4 t 951. z 6 258 +13,2 1,1×

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Papír 2024 36,8 t 841. z 6 258 34,3 t 901. z 6 258 +2,5 1,1×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Plast 2024 46,3 t 668. z 6 258 33,8 t 974. z 6 258 +12,5 1,4×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Sklo 2024 33,0 t 729. z 6 258 41,3 t 570. z 6 258 −8,3

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Kov 2024 7,5 t 1 449. z 6 258 1,0 t 2 922. z 6 258 +6,5 7,8×

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Bioodpad 2024 80,0 t 1 630. z 6 258 0,5 t 4 490. z 6 258 +79,5 173,8×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Textil 2024 8,1 t 413. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 +8,1

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Jesenice Rynholec Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 2,2 t 503. z 6 258 0,7 t 1 513. z 6 258 +1,5 3,1×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Jesenice Rynholec
Vodovod ano ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ne ano
Sběrný dvůr ano ne
Dům s pečovatelskou službou ano ne
Kino ano ne
Kulturní dům ano ne
Informační centrum ano ne
Kostel ano ne
Koupaliště ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zařízení sociálních služeb 2024 Jesenice Rynholec
Domovy pro osoby se zdravotním postižením 1 -

Počet zařízení podle druhu, ne kapacita. Registr poskytovatelů sociálních služeb.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.