Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 1 638 | 1 307 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 1 638 | 1 307 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Muži | 784 | 639 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 854 | 668 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 43,6 ob./km² | 92,7 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 52,1 % | 51,1 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,0 let | 41,0 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 23,6 % | 17,4 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 16,4 % | 18,4 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 144,4 | 94,2 | 138,0 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 60,0 % | 64,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 274 | 240 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 970 | 767 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 373 | 215 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 23,1 % | 17,6 % |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Index stáří | 136,1 | 89,6 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 1 636 | 1 305 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 1 617 | 1 222 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 1 805 | 1 070 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Svobodných | 709 | 517 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 597 | 521 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Rozvedených | 195 | 116 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 109 | 68 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Bez víry | 877 | 789 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Věřících | 141 | 104 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 23 | 22 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 6 | 27 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Narození | 10 | 7 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -11 | -3 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 68 | 57 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 3 | 3 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 17 | 30 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 9 | 6 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 51 | 27 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 21 | 10 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,1 ‰ | 5,4 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 3,7 ‰ | 20,7 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,8 ‰ | 2,4 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 5,5 ‰ | 4,7 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 12,8 ‰ | 7,7 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 37,59 km² | 14,10 km² | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 49,4 % | 69,9 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 40,4 % | 19,8 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 2,63 % | 1,10 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,02 % | 1,77 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 6 | 3 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 2 022 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 21 | 5 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 105 104 561 Kč | 10 190 860 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 52 475 tis. Kč | 28 283 tis. Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 9 126 tis. Kč | 2 774 tis. Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 81 700 tis. Kč | 35 415 tis. Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 4 855 tis. Kč | 5 952 tis. Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 76 845 tis. Kč | 29 464 tis. Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 1 234 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 11,2 % | 7,8 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 64 166 Kč | 7 797 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 49 878 Kč | 27 097 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 46 914 Kč | 22 543 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,61 % | 2,74 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 68 | 24 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 47 | 25 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,43 % | 3,00 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,9 | 12,5 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 309 subjektů | 237 subjektů | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 167 subjektů | 171 subjektů | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 54,0 % | 72,2 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Subjektů | 311 | 236 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 19,0 | 18,1 | 17,1 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Adresních míst | 827 | 532 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 298 | 13 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 444 | 431 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 647 | 455 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 229 | 81 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 217 | 269 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Kamna | 91 | 45 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 515 | 379 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 3 | 1 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 | 2 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 0 | 5 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 5 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,00 | 3,91 | 2,78 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 36,0 % | 2,4 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 122 | 107 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| S maturitou | 353 | 340 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Jen základní | 254 | 134 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 9,1 % | 10,9 % |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 88 | 48 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 452 | 40 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 346 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 54 | 47 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 252 | 32 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 4 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 6,1 | 0,0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 6,1 | 0,0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 60,9 % | 71,9 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 66,1 % | 73,6 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 24,5 % | 29,1 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 47,4 % | 50,3 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 28,0 % | 29,5 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 16,9 % | 23,1 % | - |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 148 | 36 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Exekucí | 847 | 180 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 8 b. | 3 b. | - | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 1 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 90,4 ‰ | 27,5 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 439 osob | 597 osob |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 349 osob | 424 osob |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 325 osob | 61 osob |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -114 osob | -536 osob |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 382 osob | 125 osob |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 755 | 528 | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 91,3 % | 99,2 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 9 | 6 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Památné stromy | 71 | 0 |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 402 kg | 315 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 198 kg | 162 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 76 kg | 75 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 655,8 t | 403,8 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 323,1 t | 208,0 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 60,7 t | 22,6 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 996,7 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 49,5 % | 59,1 % | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 123,6 t | 95,7 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Papír | 36,8 t | 33,6 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Plast | 46,3 t | 39,1 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 33,0 t | 23,0 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Kov | 7,5 t | 0,1 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 80,0 t | 69,0 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Textil | 8,1 t | 7,5 t | |
| Ukazatel | Jesenice | Senomaty | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 2,2 t | 1,0 t | |
| Vybavenost obce | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ne |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ne |
| Kino | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Domovy pro osoby se zdravotním postižením | 1 | - |
| Chráněná příroda | Jesenice | Senomaty |
|---|---|---|
| Geopark | - |
|