Vložit na web

Koválovice-Osíčany vs. Šubířov

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Koválovice-Osíčany Prostějov · Olomoucký kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Šubířov Prostějov · Olomoucký kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Obyvatel 2025 271 4 277. z 6 258 265 4 330. z 6 258 +6

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
K 1. 1. 2026 271 4 277. z 6 258 265 4 330. z 6 258 +6

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Muži 2025 143 4 194. z 6 258 141 4 222. z 6 258 +2

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Ženy 2025 128 4 369. z 6 258 124 4 438. z 6 258 +4

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Hustota 2025 61,1 ob./km² 2 865. z 6 258 104,5 ob./km² 1 584. z 6 258 −43,4 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 47,2 % 5 298. z 6 254 46,8 % 5 490. z 6 254 +0,4 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 46,4 let 552. z 6 254 44,6 let 1 638. z 6 254 +1,7 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 25,5 % 696. z 6 254 24,9 % 852. z 6 254 +0,6 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 11,8 % 5 658. z 6 254 15,8 % 2 798. z 6 254 −4,0 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Index stáří 2025 215,6 506. z 6 249 157,1 1 816. z 6 249 +58,5 1,4× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 62,7 % 3 910. z 6 254 59,2 % 5 697. z 6 254 +3,5 1,1× 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Koválovice-Osíčany (pruhy)
  • Šubířov (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 1 (0,4 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (0,4 %) Ženy 85-89 let: 1 (0,4 %) 85-89 Muži 80-84 let: 6 (2,3 %) Ženy 80-84 let: 4 (1,6 %) 80-84 Muži 75-79 let: 5 (2,0 %) Ženy 75-79 let: 7 (2,7 %) 75-79 Muži 70-74 let: 8 (3,1 %) Ženy 70-74 let: 7 (2,7 %) 70-74 Muži 65-69 let: 13 (5,1 %) Ženy 65-69 let: 10 (3,9 %) 65-69 Muži 60-64 let: 14 (5,5 %) Ženy 60-64 let: 10 (3,9 %) 60-64 Muži 55-59 let: 9 (3,5 %) Ženy 55-59 let: 15 (5,8 %) 55-59 Muži 50-54 let: 8 (3,1 %) Ženy 50-54 let: 6 (2,3 %) 50-54 Muži 45-49 let: 7 (2,7 %) Ženy 45-49 let: 8 (3,1 %) 45-49 Muži 40-44 let: 6 (2,3 %) Ženy 40-44 let: 7 (2,7 %) 40-44 Muži 35-39 let: 13 (5,1 %) Ženy 35-39 let: 7 (2,7 %) 35-39 Muži 30-34 let: 8 (3,1 %) Ženy 30-34 let: 7 (2,7 %) 30-34 Muži 25-29 let: 6 (2,3 %) Ženy 25-29 let: 5 (2,0 %) 25-29 Muži 20-24 let: 7 (2,7 %) Ženy 20-24 let: 1 (0,4 %) 20-24 Muži 15-19 let: 11 (4,3 %) Ženy 15-19 let: 5 (2,0 %) 15-19 Muži 10-14 let: 9 (3,5 %) Ženy 10-14 let: 7 (2,7 %) 10-14 Muži 5-9 let: 3 (1,2 %) Ženy 5-9 let: 5 (2,0 %) 5-9 Muži 0-4 let: 6 (2,3 %) Ženy 0-4 let: 4 (1,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Šubířov v té skupině větší podíl lidí než Koválovice-Osíčany. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 34 4 676. z 6 254 38 4 484. z 6 254 −4
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 160 4 301. z 6 254 147 4 472. z 6 254 +13 1,1×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 63 3 807. z 6 254 59 3 956. z 6 254 +4 1,1×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Podíl seniorů 2021 24,5 % 922. z 6 254 24,2 % 1 014. z 6 254 +0,3
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Index stáří 2021 185,3 688. z 6 252 155,3 1 410. z 6 252 +30,0 1,2×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Střední stav 2025 264 4 327. z 6 258 265 4 321. z 6 258 −1

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Sčítání 2021 2021 257 4 288. z 6 254 244 4 405. z 6 254 +13 1,1×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 306 3 840. z 6 250 244 4 335. z 6 250 +62 1,3×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Svobodných 2021 100 4 376. z 6 254 111 4 149. z 6 254 −11
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 121 4 029. z 6 254 77 4 959. z 6 254 +44 1,6×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Rozvedených 2021 19 4 699. z 6 254 24 4 242. z 6 254 −5
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Ovdovělých 2021 17 4 258. z 6 254 29 3 106. z 6 254 −12
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Bez víry 2021 82 4 745. z 6 254 70 4 988. z 6 254 +12 1,2×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Věřících 2021 114 2 637. z 6 254 78 3 357. z 6 254 +36 1,5×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Římských katolíků 2021 79 1 556. z 6 254 35 2 706. z 6 254 +44 2,3×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 9 1 093. z 6 258 7 1 368. z 6 258 +2 1,3×

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Narození 2025 4 2 496. z 6 258 2 3 635. z 6 258 +2 2,0×

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 2 532. z 6 258 -2 3 335. z 6 258 +4

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Přistěhovalí 2025 12 3 509. z 6 258 17 2 834. z 6 258 −5

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Rozvody 2024 1 0 +1

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Saldo migrace 2025 7 1 657. z 6 258 9 1 363. z 6 258 −2

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Sňatky 2024 2 0 +2

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Vystěhovalí 2025 5 4 651. z 6 258 8 3 892. z 6 258 −3

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Zemřelí 2025 2 4 296. z 6 258 4 3 079. z 6 258 −2

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Porodnost 2025 15,2 ‰ 381. z 6 254 7,5 ‰ 2 558. z 6 254 +7,6 2,0× 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 33,2 ‰ 513. z 6 254 26,4 ‰ 765. z 6 254 +6,8 1,3× 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 3,9 ‰ 0,0 ‰ +3,9 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 7,9 ‰ 0,0 ‰ +7,9 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 7,6 ‰ 4 152. z 6 254 15,1 ‰ 1 019. z 6 254 −7,5 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Rozloha 2025 4,44 km² 4 886. z 6 258 2,54 km² 5 938. z 6 258 +1,90 1,7×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 88,6 % 312. z 6 258 74,0 % 1 822. z 6 258 +14,7 1,2× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Lesy 2025 0,0 % 6 134. z 6 258 8,3 % 4 891. z 6 258 −8,3 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 0,63 % 4 468. z 6 258 1,89 % 1 753. z 6 258 −1,26 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,74 % 2 120. z 6 258 2,76 % 766. z 6 258 −1,02 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Částí obce 2025 2 1 631. z 6 258 2 1 631. z 6 258 0

Veřejné finance

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dluh obce 2025 9 739 tis. Kč 5 209. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +9 739

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 3 2 855. z 6 258 5 1 804. z 6 258 −2
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 1 268 198 Kč 4 345. z 6 258 16 724 492 Kč 2 360. z 6 258 −15 456 294 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Daňové příjmy 2025 7 370 tis. Kč 4 075. z 6 253 5 878 tis. Kč 4 586. z 6 253 +1 492 1,3×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dotace 2025 8 854 tis. Kč 1 112. z 6 253 7 627 tis. Kč 1 228. z 6 253 +1 228 1,2×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 20 812 tis. Kč 2 648. z 6 253 14 673 tis. Kč 3 384. z 6 253 +6 138 1,4×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 5 306 tis. Kč 949. z 6 253 7 334 tis. Kč 639. z 6 253 −2 028

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 15 505 tis. Kč 3 144. z 6 253 7 339 tis. Kč 4 568. z 6 253 +8 167 2,1×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 35 937 Kč 5 985. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +35 937 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 42,5 % 336. z 6 253 52,0 % 189. z 6 253 −9,4 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 4 680 Kč 4 195. z 6 254 63 111 Kč 1 242. z 6 254 −58 432 79 370 Kč
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 76 796 Kč 259. z 6 253 55 371 Kč 630. z 6 253 +21 425 1,4× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 57 216 Kč 747. z 6 253 27 694 Kč 4 132. z 6 253 +29 522 2,1× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 5,29 % 4 501. z 6 254 7,01 % 5 601. z 6 254 −1,72 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 9 2 210. z 6 258 11 2 615. z 6 258 −2

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 6 1 724. z 6 093 6 1 724. z 6 093 0

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 3,53 % 3 291. z 6 073 3,57 % 3 341. z 6 073 −0,04

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 vs. 2020 6,0 2 271. z 3 296 10,0 −4,0

Firmy a organizace

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Registrovaných 2025 37 subjektů 5 181. z 6 257 48 subjektů 4 737. z 6 257 −11

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Aktivních 2025 20 subjektů 5 375. z 6 257 29 subjektů 4 760. z 6 257 −9

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 54,1 % 5 477. z 6 257 60,4 % 3 896. z 6 257 −6,4 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Subjektů 2026-08 38 5 148. z 6 249 48 4 748. z 6 249 −10
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 14,0 6 168. z 6 246 18,1 5 390. z 6 246 −4,1 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Adresních míst 2026-08 143 4 160. z 6 258 193 3 428. z 6 258 −50
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 0 5 157. z 6 258 21 2 282. z 6 258 −21
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Domů při sčítání 2011 121 3 821. z 6 252 161 3 101. z 6 252 −40

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Obydlených bytů 2021 104 4 110. z 6 255 105 4 082. z 6 255 −1
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 26 3 669. z 6 243 15 4 649. z 6 243 +11 1,7×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Vlastní kotel 2021 56 3 979. z 6 254 50 4 249. z 6 254 +6 1,1×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Kamna 2021 15 3 678. z 6 254 27 2 276. z 6 254 −12
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 76 4 066. z 6 081 94 3 654. z 6 081 −18
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Bez vodovodu 2021 0 1. z 6 254 0 1. z 6 254 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 92 2 607. z 6 254 44 3 471. z 6 254 +48 2,1×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dokončené byty 2024 2 1 801. z 6 258 1 2 588. z 6 258 +1 2,0×

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 2 1 653. z 6 258 1 2 417. z 6 258 +1 2,0×

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 7,63 695. z 6 254 3,88 1 764. z 6 254 +3,76 2,0× 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 0,0 % 5 157. z 6 256 10,9 % 1 932. z 6 256 −10,9 13,4 %

Školství

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 14 4 951. z 6 254 19 4 453. z 6 254 −5
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
S maturitou 2021 54 4 481. z 6 254 44 4 854. z 6 254 +10 1,2×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Jen základní 2021 36 3 793. z 6 254 34 3 905. z 6 254 +2 1,1×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Podíl VŠ 2021 6,3 % 5 527. z 6 254 9,2 % 4 179. z 6 254 −2,9
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 0 3 438. z 6 258 12 3 436. z 6 258 −12
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Mateřské školy 2024 0 3 386. z 6 258 1 298. z 6 258 −1

Graf vývoje: Mateřské školy

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 0 3 453. z 6 258 11 3 440. z 6 258 −11

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 78,4 % 927. z 6 254 66,7 % 5 336. z 6 254 +11,7 1,2× 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 74,2 % 2 920. z 6 254 57,1 % 6 193. z 6 254 +17,1 1,3× 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 44,4 % 934. z 6 253 33,7 % 3 935. z 6 253 +10,8 1,3× 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 82,9 % 159. z 6 249 73,7 % 781. z 6 249 +9,2 1,1× 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 45,9 % 1 086. z 6 254 32,7 % 5 196. z 6 254 +13,2 1,4× 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 20,4 % 13,6 % +6,9 1,5× -

Sociální situace

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 11 2 300. z 6 101 22 3 701. z 6 101 −11
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Exekucí 2026-09 35 1 668. z 6 101 102 3 637. z 6 101 −67
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 1 b. 1 883. z 6 258 6 b. 5 342. z 6 258 −5 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 40,6 ‰ 3 970. z 6 101 83,0 ‰ 5 648. z 6 101 −42,4 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Vyjíždějící 2021 128 osob 4 164. z 6 258 93 osob 4 820. z 6 258 +35 1,4×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 88 osob 4 243. z 6 258 68 osob 4 765. z 6 258 +20 1,3×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Přijíždějící 2021 4 osob 5 206. z 6 258 8 osob 4 686. z 6 258 −4
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -124 osob 3 106. z 6 258 -85 osob 2 267. z 6 258 −39 1,5×
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Pracují v obci 2021 15 osob 4 753. z 6 258 22 osob 4 150. z 6 258 −7

Internet

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 125 3 204. z 6 258 123 3 233. z 6 258 +2

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 87,4 % 2 868. z 6 256 63,7 % 3 757. z 6 256 +23,7 1,4× 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Kulturní památky 2026 2 2 830. z 6 252 2 2 830. z 6 252 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Památné stromy 2026 2 869. z 6 258 0 2 264. z 6 258 +2
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 329 kg 2 428. z 6 254 660 kg 5 929. z 6 254 −331 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 245 kg 5 146. z 6 254 133 kg 926. z 6 254 +112 1,8× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 68 kg 2 682. z 6 254 106 kg 713. z 6 254 −38 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Komunální odpad 2024 86,3 t 1 733. z 6 258 170,4 t 3 181. z 6 258 −84,1

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Směsný odpad 2024 64,1 t 2 496. z 6 258 34,2 t 1 240. z 6 258 +30,0 1,9×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Objemný odpad 2024 3,1 t 1 602. z 6 258 3,7 t 1 789. z 6 258 −0,7

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Stavební odpad 2024 1,3 t 2 206. z 6 258 0,0 t 3 125. z 6 258 +1,3

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 29,6 % 5 520. z 6 258 79,8 % 94. z 6 258 −50,2

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Tříděný sběr 2024 17,8 t 4 162. z 6 258 27,4 t 3 295. z 6 258 −9,7

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Papír 2024 3,6 t 4 376. z 6 258 9,1 t 2 753. z 6 258 −5,5

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Plast 2024 10,2 t 3 069. z 6 258 4,2 t 4 775. z 6 258 +6,0 2,4×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Sklo 2024 3,5 t 4 604. z 6 258 5,8 t 3 568. z 6 258 −2,3

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Kov 2024 0,5 t 3 500. z 6 258 8,3 t 1 376. z 6 258 −7,8

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Bioodpad 2024 0,0 t 5 257. z 6 258 103,0 t 1 335. z 6 258 −103,0

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Textil 2024 0,0 t 3 029. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 0
Ukazatel Koválovice-Osíčany Šubířov Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,1 t 3 807. z 6 258 0,0 t 4 591. z 6 258 +0,1

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Koválovice-Osíčany Šubířov
Vodovod ano ano
Kanalizace s ČOV ano ne
Plyn ano ano
Kulturní dům ano ano
Kostel ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Prostějov Konice
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 46,2 % 47,6 %
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 2,1 nocí 2,5 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 15,4 % 8,1 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 1,1 0,3

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.