Vložit na web

Lesnice vs. Malá Morava

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Lesnice Šumperk · Olomoucký kraj 500 až 999 obyvatel · venkov
Malá Morava Šumperk · Olomoucký kraj 500 až 999 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Obyvatel 2025 627 2 447. z 6 258 511 2 871. z 6 258 +116 1,2×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
K 1. 1. 2026 627 2 447. z 6 258 511 2 871. z 6 258 +116 1,2×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Muži 2025 326 2 384. z 6 258 267 2 813. z 6 258 +59 1,2×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Ženy 2025 301 2 503. z 6 258 244 2 947. z 6 258 +57 1,2×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Hustota 2025 85,5 ob./km² 1 998. z 6 258 7,5 ob./km² 6 197. z 6 258 +78,0 11,4× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 48,0 % 4 803. z 6 254 47,7 % 4 999. z 6 254 +0,3 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 44,7 let 1 567. z 6 254 44,1 let 2 106. z 6 254 +0,5 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 23,3 % 1 434. z 6 254 20,9 % 2 888. z 6 254 +2,3 1,1× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 14,7 % 3 843. z 6 254 12,9 % 5 237. z 6 254 +1,8 1,1× 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Index stáří 2025 158,7 1 756. z 6 249 162,1 1 620. z 6 249 −3,4 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 62,0 % 4 426. z 6 254 66,1 % 1 324. z 6 254 −4,1 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Lesnice (pruhy)
  • Malá Morava (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 1 (0,2 %) Ženy 90+ let: 4 (0,7 %) 90+ Muži 85-89 let: 4 (0,7 %) Ženy 85-89 let: 5 (0,8 %) 85-89 Muži 80-84 let: 5 (0,8 %) Ženy 80-84 let: 7 (1,1 %) 80-84 Muži 75-79 let: 9 (1,5 %) Ženy 75-79 let: 8 (1,3 %) 75-79 Muži 70-74 let: 20 (3,3 %) Ženy 70-74 let: 23 (3,7 %) 70-74 Muži 65-69 let: 20 (3,3 %) Ženy 65-69 let: 19 (3,1 %) 65-69 Muži 60-64 let: 29 (4,7 %) Ženy 60-64 let: 23 (3,7 %) 60-64 Muži 55-59 let: 15 (2,4 %) Ženy 55-59 let: 19 (3,1 %) 55-59 Muži 50-54 let: 22 (3,6 %) Ženy 50-54 let: 20 (3,3 %) 50-54 Muži 45-49 let: 28 (4,6 %) Ženy 45-49 let: 25 (4,1 %) 45-49 Muži 40-44 let: 28 (4,6 %) Ženy 40-44 let: 26 (4,2 %) 40-44 Muži 35-39 let: 13 (2,1 %) Ženy 35-39 let: 19 (3,1 %) 35-39 Muži 30-34 let: 20 (3,3 %) Ženy 30-34 let: 14 (2,3 %) 30-34 Muži 25-29 let: 14 (2,3 %) Ženy 25-29 let: 13 (2,1 %) 25-29 Muži 20-24 let: 16 (2,6 %) Ženy 20-24 let: 11 (1,8 %) 20-24 Muži 15-19 let: 19 (3,1 %) Ženy 15-19 let: 11 (1,8 %) 15-19 Muži 10-14 let: 21 (3,4 %) Ženy 10-14 let: 25 (4,1 %) 10-14 Muži 5-9 let: 20 (3,3 %) Ženy 5-9 let: 14 (2,3 %) 5-9 Muži 0-4 let: 13 (2,1 %) Ženy 0-4 let: 12 (2,0 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Malá Morava v té skupině větší podíl lidí než Lesnice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 105 2 392. z 6 254 83 2 851. z 6 254 +22 1,3×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 385 2 393. z 6 254 306 2 890. z 6 254 +79 1,3×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 125 2 306. z 6 254 126 2 285. z 6 254 −1
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Podíl seniorů 2021 20,3 % 3 059. z 6 254 24,5 % 922. z 6 254 −4,1
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Index stáří 2021 119,0 3 320. z 6 252 151,8 1 537. z 6 252 −32,8
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Střední stav 2025 622 2 465. z 6 258 504 2 894. z 6 258 +118 1,2×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Sčítání 2021 2021 615 2 378. z 6 254 515 2 780. z 6 254 +100 1,2×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 635 2 210. z 6 250 547 2 547. z 6 250 +88 1,2×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Svobodných 2021 251 2 399. z 6 254 242 2 498. z 6 254 +9
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 280 2 207. z 6 254 161 3 409. z 6 254 +119 1,7×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Rozvedených 2021 47 2 841. z 6 254 73 1 905. z 6 254 −26
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Ovdovělých 2021 37 2 564. z 6 254 39 2 447. z 6 254 −2
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Bez víry 2021 274 2 417. z 6 254 219 2 846. z 6 254 +55 1,3×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Věřících 2021 164 1 999. z 6 254 136 2 326. z 6 254 +28 1,2×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Římských katolíků 2021 79 1 556. z 6 254 27 3 102. z 6 254 +52 2,9×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 -2 3 773. z 6 258 2 2 463. z 6 258 −4

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Narození 2025 2 3 635. z 6 258 2 3 635. z 6 258 0

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -3 4 011. z 6 258 -4 4 526. z 6 258 +1

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Přistěhovalí 2025 10 3 866. z 6 258 25 2 062. z 6 258 −15

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Rozvody 2024 0 0 0

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Saldo migrace 2025 1 3 227. z 6 258 6 1 830. z 6 258 −5

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Sňatky 2024 1 2 −1

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Vystěhovalí 2025 9 3 689. z 6 258 19 2 229. z 6 258 −10

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Zemřelí 2025 5 2 656. z 6 258 6 2 310. z 6 258 −1

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Porodnost 2025 3,2 ‰ 5 058. z 6 254 4,0 ‰ 4 733. z 6 254 −0,8 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 -3,2 ‰ 3 736. z 6 254 3,9 ‰ 2 701. z 6 254 −7,1 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 1,6 ‰ 4,0 ‰ −2,4 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 8,0 ‰ 3 958. z 6 254 11,9 ‰ 1 936. z 6 254 −3,9 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Rozloha 2025 7,33 km² 3 392. z 6 258 68,28 km² 73. z 6 258 −60,95

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 39,9 % 5 312. z 6 258 36,3 % 5 506. z 6 258 +3,6 1,1× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Lesy 2025 44,9 % 1 213. z 6 258 58,2 % 560. z 6 258 −13,3 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 1,79 % 1 843. z 6 258 0,80 % 3 893. z 6 258 +0,99 2,2× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,32 % 3 318. z 6 258 0,45 % 6 068. z 6 258 +0,87 3,0× 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 9 174. z 6 258 −8

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 0

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 4 2 232. z 6 258 6 1 495. z 6 258 −2
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 1 857 557 Kč 4 124. z 6 258 9 356 662 Kč 2 882. z 6 258 −7 499 105 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Daňové příjmy 2025 16 924 tis. Kč 2 252. z 6 253 17 847 tis. Kč 2 152. z 6 253 −923

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dotace 2025 6 657 tis. Kč 1 364. z 6 253 5 366 tis. Kč 1 572. z 6 253 +1 291 1,2×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 25 827 tis. Kč 2 203. z 6 253 29 398 tis. Kč 1 973. z 6 253 −3 572

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 7 722 tis. Kč 595. z 6 253 1 025 tis. Kč 2 828. z 6 253 +6 697 7,5×

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 18 105 tis. Kč 2 860. z 6 253 28 374 tis. Kč 1 990. z 6 253 −10 269

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 0 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 25,8 % 942. z 6 253 18,3 % 1 584. z 6 253 +7,5 1,4× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 2 963 Kč 4 522. z 6 254 18 310 Kč 2 721. z 6 254 −15 348 79 370 Kč
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 41 191 Kč 1 719. z 6 253 57 531 Kč 563. z 6 253 −16 340 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 28 875 Kč 3 895. z 6 253 55 526 Kč 814. z 6 253 −26 651 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 5,40 % 4 584. z 6 254 6,21 % 5 229. z 6 254 −0,81 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 21 4 046. z 6 258 24 4 331. z 6 258 −3

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 12 3 162. z 6 093 19 4 132. z 6 093 −7

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 2,79 % 2 198. z 6 073 5,86 % 5 305. z 6 073 −3,07

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Firmy a organizace

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Registrovaných 2025 106 subjektů 2 998. z 6 257 142 subjektů 2 368. z 6 257 −36

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Aktivních 2025 64 subjektů 3 055. z 6 257 91 subjektů 2 293. z 6 257 −27

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 60,4 % 3 896. z 6 257 64,1 % 2 511. z 6 257 −3,7 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Subjektů 2026-08 107 2 998. z 6 249 137 2 467. z 6 249 −30
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 17,1 5 718. z 6 246 26,8 1 119. z 6 246 −9,7 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Adresních míst 2026-10 224 3 070. z 6 258 397 1 750. z 6 258 −173
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-10 1 4 577. z 6 258 158 564. z 6 258 −157
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Domů při sčítání 2011 196 2 609. z 6 252 201 2 554. z 6 252 −5

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Obydlených bytů 2021 227 2 377. z 6 255 214 2 519. z 6 255 +13 1,1×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 68 1 910. z 6 243 42 2 735. z 6 243 +26 1,6×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Vlastní kotel 2021 119 2 347. z 6 254 91 2 943. z 6 254 +28 1,3×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Kamna 2021 17 3 374. z 6 254 45 1 309. z 6 254 −28
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 202 2 140. z 6 081 126 3 064. z 6 081 +76 1,6×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Bez vodovodu 2021 0 1. z 6 254 1 2 688. z 6 254 −1
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 116 2 301. z 6 254 1 4 455. z 6 254 +115 116,0×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dokončené byty 2024 2 1 801. z 6 258 2 1 801. z 6 258 0

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 2 1 653. z 6 258 2 1 653. z 6 258 0

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 3,18 2 107. z 6 254 3,93 1 747. z 6 254 −0,75 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-10 0,4 % 4 958. z 6 256 39,8 % 369. z 6 256 −39,4 13,4 %

Školství

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 62 2 221. z 6 254 41 2 972. z 6 254 +21 1,5×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
S maturitou 2021 136 2 557. z 6 254 71 3 932. z 6 254 +65 1,9×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Jen základní 2021 64 2 541. z 6 254 109 1 508. z 6 254 −45
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Podíl VŠ 2021 12,2 % 2 402. z 6 254 9,5 % 3 991. z 6 254 +2,7 1,3×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 30 2 422. z 6 258 0 3 438. z 6 258 +30
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 46 2 371. z 6 258 0 2 620. z 6 258 +46
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 30 2 167. z 6 258 15 3 339. z 6 258 +15 2,0×

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Základní školy 2024 1 486. z 6 258 0 2 608. z 6 258 +1

Graf vývoje: Základní školy

Zdravotnictví

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 76,1 % 1 658. z 6 254 67,6 % 5 102. z 6 254 +8,5 1,1× 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 76,3 % 2 015. z 6 254 68,1 % 5 220. z 6 254 +8,2 1,1× 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 34,9 % 3 508. z 6 253 31,7 % 4 688. z 6 253 +3,2 1,1× 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 65,6 % 1 980. z 6 249 65,9 % 1 920. z 6 249 −0,3 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 41,6 % 2 096. z 6 254 41,3 % 2 187. z 6 254 +0,3 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 20,5 % 18,6 % +1,8 1,1× -

Sociální situace

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 7 1 476. z 6 101 59 5 162. z 6 101 −52
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Exekucí 2026-09 45 2 066. z 6 101 363 5 313. z 6 101 −318
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 0 b. 1. z 6 258 13 b. 6 055. z 6 258 −13 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 11,2 ‰ 387. z 6 101 115,5 ‰ 5 953. z 6 101 −104,3 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Vyjíždějící 2021 310 osob 2 092. z 6 258 170 osob 3 531. z 6 258 +140 1,8×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 227 osob 2 140. z 6 258 87 osob 4 261. z 6 258 +140 2,6×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Přijíždějící 2021 16 osob 4 020. z 6 258 34 osob 3 166. z 6 258 −18
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -294 osob 5 078. z 6 258 -136 osob 3 331. z 6 258 −158 2,2×
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Pracují v obci 2021 59 osob 2 650. z 6 258 72 osob 2 357. z 6 258 −13

Internet

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 162 2 693. z 6 258 7 5 604. z 6 258 +155 23,1×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 72,3 % 3 455. z 6 256 1,8 % 5 779. z 6 256 +70,6 41,0× 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Kulturní památky 2026 2 2 830. z 6 252 11 641. z 6 252 −9
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Památné stromy 2026 0 2 264. z 6 258 8 276. z 6 258 −8
Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 407 kg 3 961. z 6 254 373 kg 3 315. z 6 254 +34 1,1× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 165 kg 2 299. z 6 254 269 kg 5 566. z 6 254 −104 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 68 kg 2 646. z 6 254 85 kg 1 370. z 6 254 −17 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Komunální odpad 2024 256,0 t 4 017. z 6 258 189,9 t 3 386. z 6 258 +66,2 1,3×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Směsný odpad 2024 103,8 t 3 572. z 6 258 137,2 t 4 159. z 6 258 −33,4

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Objemný odpad 2024 20,3 t 4 413. z 6 258 8,7 t 3 110. z 6 258 +11,6 2,3×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Stavební odpad 2024 44,1 t 682. z 6 258 1,1 t 2 273. z 6 258 +43,0 42,0×

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 55,8 % 1 945. z 6 258 37,3 % 4 720. z 6 258 +18,5 1,5×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Tříděný sběr 2024 42,9 t 2 414. z 6 258 43,5 t 2 381. z 6 258 −0,6

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Papír 2024 12,5 t 2 198. z 6 258 9,7 t 2 629. z 6 258 +2,9 1,3×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Plast 2024 13,5 t 2 455. z 6 258 16,1 t 2 107. z 6 258 −2,7

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Sklo 2024 11,0 t 2 282. z 6 258 14,5 t 1 765. z 6 258 −3,5

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Kov 2024 5,9 t 1 620. z 6 258 3,2 t 2 057. z 6 258 +2,7 1,9×

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Bioodpad 2024 77,2 t 1 671. z 6 258 0,0 t 5 257. z 6 258 +77,2 12 860,0×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Textil 2024 0,0 t 3 029. z 6 258 0,5 t 2 789. z 6 258 −0,5

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Lesnice Malá Morava Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,5 t 1 954. z 6 258 0,0 t 4 591. z 6 258 +0,5

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Lesnice Malá Morava
Vodovod ano ano
Kanalizace ne ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ne
Sběrný dvůr ano ne
Kulturní dům ano ano
Středisko volného času ano ne
Kostel ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Zábřeh Šumperk
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 49,4 % 52,8 %
Naděje dožití při narození - muži 2025 76,3 let 75,7 let
Naděje dožití při narození - ženy 2025 82,5 let 82,1 let
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 vs. 2024 2,5 nocí 3,1 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 vs. 2024 12,0 % 9,7 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 vs. 2024 0,8 8,3

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.