Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 3 078 | 2 460 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 3 078 | 2 460 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Muži | 1 509 | 1 217 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 1 569 | 1 243 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 256,5 ob./km² | 52,9 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,0 % | 50,5 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 45,3 let | 47,7 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 24,2 % | 28,7 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 13,5 % | 12,6 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 178,4 | 228,2 | 138,0 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,3 % | 58,8 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 406 | 329 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 1 745 | 1 470 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 707 | 679 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 24,7 % | 27,4 % |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Index stáří | 174,1 | 206,4 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 3 055 | 2 482 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 2 858 | 2 478 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 3 014 | 2 731 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Svobodných | 1 100 | 951 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 1 126 | 1 036 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Rozvedených | 353 | 260 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 271 | 225 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Bez víry | 1 438 | 1 228 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Věřících | 689 | 517 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 270 | 186 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 26 | -51 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Narození | 11 | 8 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -21 | -18 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 174 | 31 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 8 | 3 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 47 | -33 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 11 | 8 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 127 | 64 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 32 | 26 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 3,6 ‰ | 3,2 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 8,4 ‰ | -20,7 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,6 ‰ | 1,2 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 3,6 ‰ | 3,2 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 10,5 ‰ | 10,5 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 12,00 km² | 46,50 km² | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 55,0 % | 44,9 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 26,1 % | 45,6 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 2,74 % | 0,91 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 3,63 % | 0,95 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 2 | 5 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 3 250 tis. Kč | 7 400 tis. Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 35 | 20 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 667 684 442 Kč | 73 983 162 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 70 136 tis. Kč | 63 866 tis. Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 13 039 tis. Kč | 7 343 tis. Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 99 778 tis. Kč | 89 479 tis. Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -37 872 tis. Kč | -8 818 tis. Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 137 651 tis. Kč | 98 297 tis. Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 1 056 Kč | 3 008 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 13,1 % | 8,2 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 216 922 Kč | 30 074 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 32 417 Kč | 36 374 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 44 721 Kč | 39 958 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,69 % | 4,84 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 110 | 73 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 105 | 74 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,59 % | 4,82 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,6 | 6,2 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 537 subjektů | 544 subjektů | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 291 subjektů | 328 subjektů | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 54,2 % | 60,3 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Subjektů | 548 | 543 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 17,8 | 22,1 | 17,1 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Adresních míst | 966 | 956 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 69 | 77 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 793 | 718 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 1 191 | 1 047 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 508 | 473 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 540 | 423 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Kamna | 86 | 73 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 1 058 | 627 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 3 | 16 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 892 | 571 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 1 | 6 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 1 | 6 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,33 | 2,39 | 2,78 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 7,1 % | 8,1 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 292 | 214 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| S maturitou | 756 | 591 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Jen základní | 333 | 296 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 11,9 % | 10,0 % |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 120 | 115 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 600 | 490 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 1 522 | 0 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 0 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 94 | 77 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 281 | 148 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 7 | 6 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 2 | 2 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Lékárny | 1 | 1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 2 | 1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 4,1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 3,2 | 4,1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 6,5 | 8,1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 6,5 | 4,1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 71,3 % | 70,2 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 72,6 % | 73,0 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 31,5 % | 29,6 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 48,6 % | 48,6 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 35,0 % | 38,3 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 21,0 % | 17,9 % | - |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 69 | 116 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Exekucí | 262 | 549 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 4 b. | 4 b. | - | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 1 | 0 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 22,4 ‰ | 47,2 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 899 osob | 761 osob |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 741 osob | 619 osob |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 704 osob | 421 osob |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -195 osob | -340 osob |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 716 osob | 520 osob |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 851 | 313 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 88,1 % | 32,7 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 14 | 14 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 2 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 166 | 782 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 2 | 17 | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Památné stromy | 2 | 1 |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 384 kg | 410 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 147 kg | 167 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 79 kg | 61 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 171,8 t | 1 028,6 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 447,3 t | 418,4 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 18,9 t | 63,0 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 203,2 t | 31,2 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 65,0 % | 60,7 % | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 242,5 t | 152,7 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Papír | 61,7 t | 42,0 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Plast | 91,9 t | 59,0 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 65,6 t | 42,0 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Kov | 23,3 t | 9,7 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 365,3 t | 288,7 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Textil | 29,4 t | 10,0 t | |
| Ukazatel | Loštice | Velké Losiny | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 1,2 t | 1,7 t | |
| Vybavenost obce | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Kino | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ne | ano |
| Středisko volného času | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Loštice | Velké Losiny |
|---|---|---|
| Chráněné bydlení | 1 | - |
| Obvod ORP | Mohelnice | Šumperk |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 55,7 % | 52,8 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,9 let | 75,7 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 82,7 let | 82,1 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,5 nocí | 3,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 5,5 % | 9,7 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 2,2 | 8,3 |