Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 7 956 | 7 131 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 7 956 | 7 131 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Muži | 3 858 | 3 454 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 4 098 | 3 677 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 188,1 ob./km² | 844,6 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,5 % | 51,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 48,0 let | 46,1 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 29,5 % | 25,8 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 12,8 % | 13,8 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 230,9 | 187,0 | 138,0 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 57,7 % | 60,4 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 1 049 | 997 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 4 643 | 4 016 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 2 197 | 1 855 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 27,8 % | 27,0 % |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Index stáří | 209,4 | 186,1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 7 933 | 7 146 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 7 889 | 6 868 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 8 812 | 7 325 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Svobodných | 2 878 | 2 609 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 3 293 | 2 763 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Rozvedených | 954 | 877 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 744 | 593 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Bez víry | 3 202 | 3 626 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Věřících | 2 075 | 1 294 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 816 | 380 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 6 | 34 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Narození | 49 | 46 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -54 | -36 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 180 | 283 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 22 | 15 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 60 | 70 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 31 | 18 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 120 | 213 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 103 | 82 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,2 ‰ | 6,4 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 0,8 ‰ | 4,8 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,7 ‰ | 2,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 3,9 ‰ | 2,5 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 13,0 ‰ | 11,5 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 42,29 km² | 8,44 km² | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 55,3 % | 27,5 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 32,2 % | 38,6 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,65 % | 8,58 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 2,70 % | 6,02 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 6 | 1 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 30 978 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 47 | 18 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 390 588 553 Kč | 615 975 639 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 198 268 tis. Kč | 174 628 tis. Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 71 519 tis. Kč | 18 467 tis. Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 334 417 tis. Kč | 254 616 tis. Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -47 528 tis. Kč | -42 655 tis. Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 381 945 tis. Kč | 297 272 tis. Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 3 894 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 21,4 % | 7,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 49 094 Kč | 86 380 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 42 033 Kč | 35 706 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 48 007 Kč | 41 687 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,69 % | 5,41 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 271 | 239 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 197 | 183 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,96 % | 4,11 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 1,5 | 3,8 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 834 subjektů | 1 562 subjektů | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 1 115 subjektů | 976 subjektů | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 60,8 % | 62,5 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 844 | 1 568 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 23,2 | 22,0 | 17,1 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 887 | 3 117 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 102 | 1 137 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 1 521 | 1 296 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 3 580 | 3 218 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 2 455 | 2 157 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 783 | 684 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Kamna | 207 | 221 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 3 253 | 2 997 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 5 | 1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 1 682 | 487 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 18 | 0 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 6 | 0 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,26 | 0,00 | 2,78 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 5,4 % | 36,5 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 833 | 925 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| S maturitou | 2 266 | 2 078 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Jen základní | 812 | 648 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 12,2 % | 15,8 % |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 400 | 330 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 530 | 1 040 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 720 | 985 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 4 | 3 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 289 | 277 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 872 | 948 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Základní školy | 3 | 3 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 33 | 26 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 8 | 7 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Lékárny | 4 | 1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 2 | 1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 2 | 4 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Gynekologové | 2 | 1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 2,5 | 1,4 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 2,5 | 1,4 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 5,0 | 1,4 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 10,1 | 9,8 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 2,5 | 5,6 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 67,0 % | 71,7 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 67,3 % | 74,2 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,1 % | 39,9 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 47,9 % | 47,2 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 32,6 % | 39,5 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 13,3 % | 20,3 % | - |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 353 | 279 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Exekucí | 1 896 | 1 692 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 9 b. | 9 b. | - | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 2 | 1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 0 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 44,4 ‰ | 39,1 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 1 366 osob | 2 360 osob |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 092 osob | 1 922 osob |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 1 970 osob | 2 129 osob |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 604 osob | -231 osob |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 2 749 osob | 1 454 osob |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 753 | 3 113 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 92,9 % | 99,9 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 17 | 4 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 1 | 1 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 199 | 581 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 4 | 11 | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Památné stromy | 6 | 2 |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 400 kg | 311 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 147 kg | 199 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 57 kg | 51 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 3 180,4 t | 2 210,2 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 1 171,3 t | 1 415,5 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 60,4 t | 29,1 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 292,8 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 61,8 % | 47,7 % | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 453,0 t | 363,3 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Papír | 188,3 t | 162,6 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Plast | 119,4 t | 80,6 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 130,0 t | 109,2 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Kov | 15,2 t | 10,9 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 797,9 t | 278,7 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Textil | 58,1 t | 25,7 t | |
| Ukazatel | Milevsko | Sezimovo Ústí | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 4,8 t | 0,0 t | |
| Vybavenost obce | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Milevsko | Sezimovo Ústí |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | - |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | - |
| Stacionáře denní | - | 1 |
| Obvod ORP | Milevsko | Tábor |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 42,5 % | 43,4 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 77,4 let | 77,4 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 83,5 let | 82,8 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,9 nocí | 3,3 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 7,9 % | 16,4 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 5,1 | 5,0 |
| Okres | okres Písek | okres Tábor |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 29,1 let | 28,8 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 59,9 | 62,8 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 43 222 Kč/m² | 52 303 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 52 887 Kč/m² | 53 411 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 361 Kč | 21 627 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 24,6 % | 23,6 % |