Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 5 673 | 5 948 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 5 673 | 5 948 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Muži | 2 819 | 2 879 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 2 854 | 3 069 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 564,4 ob./km² | 258,1 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,3 % | 51,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 41,3 let | 41,8 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 17,0 % | 19,2 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 16,6 % | 17,6 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 102,9 | 109,0 | 138,0 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 66,4 % | 63,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 883 | 1 117 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 3 560 | 3 500 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 1 044 | 1 100 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 19,0 % | 19,2 % |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Index stáří | 118,2 | 98,5 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 5 668 | 5 959 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 5 487 | 5 717 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 4 646 | 5 308 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Svobodných | 2 377 | 2 461 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 2 123 | 2 266 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Rozvedených | 564 | 601 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 390 | 373 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Bez víry | 2 480 | 2 352 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Věřících | 1 452 | 1 632 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 476 | 641 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -82 | -14 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Narození | 44 | 62 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -5 | -8 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 372 | 277 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 12 | 11 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -77 | -6 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 15 | 12 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 449 | 283 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 49 | 70 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,8 ‰ | 10,4 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -14,5 ‰ | -2,4 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,1 ‰ | 1,9 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,7 ‰ | 2,0 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 8,6 ‰ | 11,7 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 10,05 km² | 23,05 km² | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 60,7 % | 78,6 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 1,0 % | 5,1 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,24 % | 0,88 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 9,67 % | 3,81 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 7 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 78 466 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 36 | 31 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 283 589 939 Kč | 233 791 956 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 190 468 tis. Kč | 155 830 tis. Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 7 225 tis. Kč | 52 377 tis. Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 230 157 tis. Kč | 216 181 tis. Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 45 614 tis. Kč | -39 748 tis. Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 184 543 tis. Kč | 255 930 tis. Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 13 831 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 3,1 % | 24,2 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 49 989 Kč | 39 306 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 40 571 Kč | 36 345 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 32 530 Kč | 43 028 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,70 % | 4,04 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 185 | 159 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 108 | 140 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,67 % | 3,51 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,2 | 0,8 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 621 subjektů | 1 297 subjektů | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 1 104 subjektů | 762 subjektů | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 68,1 % | 58,8 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 665 | 1 319 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 29,3 | 22,2 | 17,1 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 493 | 2 037 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 366 | 244 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 843 | 1 548 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 2 329 | 2 183 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 908 | 700 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 992 | 1 199 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Kamna | 79 | 135 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 1 937 | 1 916 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 6 | 14 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 017 | 1 916 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 6 | 57 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 33 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 6 | 11 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 1,04 | 9,56 | 2,78 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 24,5 % | 12,0 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 980 | 763 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| S maturitou | 1 442 | 1 438 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Jen základní | 536 | 577 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 21,3 % | 16,6 % |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 196 | 273 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 550 | 690 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 852 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 151 | 219 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 517 | 666 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Základní školy | 2 | 2 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 27 | 13 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 4 | 5 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Lékárny | 4 | 0 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 1 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 2 | 2 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Gynekologové | 2 | 0 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 1,8 | 1,7 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 3,5 | 0,0 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 7,1 | 0,0 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 7,1 | 8,4 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 3,5 | 3,4 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 71,7 % | 71,8 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 73,9 % | 72,9 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 35,9 % | 36,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 51,7 % | 54,1 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 37,7 % | 38,7 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 21,0 % | 50,3 % | - |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 149 | 192 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Exekucí | 763 | 898 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 5 b. | 7 b. | - | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 2 | 0 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 0 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 26,3 ‰ | 32,3 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 2 030 osob | 1 975 osob |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 691 osob | 1 627 osob |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 8 693 osob | 1 206 osob |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 6 663 osob | -769 osob |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 1 307 osob | 1 363 osob |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 488 | 1 799 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 99,7 % | 88,3 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 10 | 22 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 7 | 1 | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 1 |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 320 kg | 387 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 126 kg | 139 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 51 kg | 85 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 842,0 t | 2 309,8 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 725,7 t | 829,5 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 219,5 t | 496,4 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 105,2 t | 286,6 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 56,1 % | 50,9 % | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 293,1 t | 504,6 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Papír | 116,5 t | 193,0 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Plast | 104,1 t | 183,7 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 57,4 t | 117,4 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Kov | 15,2 t | 10,5 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 578,2 t | 406,5 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Textil | 17,6 t | 28,9 t | |
| Ukazatel | Modřice | Rousínov | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 2,3 t | 2,7 t | |
| Vybavenost obce | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ne | ano |
| Kulturní dům | ne | ano |
| Středisko volného času | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ne | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Modřice | Rousínov |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | - |
| Domovy se zvláštním režimem | 1 | - |
| Obvod ORP | Šlapanice | Vyškov |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 36,6 % | 47,8 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 78,6 let | 76,9 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 83,7 let | 82,3 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 1,8 nocí | 1,9 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 49,0 % | 34,8 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 0,7 | 0,8 |
| Okres | okres Brno-venkov | okres Vyškov |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 29,4 let | 29,3 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 62,5 | 62,5 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 58 639 Kč/m² | 51 062 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 67 813 Kč/m² | 61 266 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 697 Kč | 21 252 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 19,0 % | 20,8 % |