Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 15 795 | 17 314 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 15 795 | 17 314 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Muži | 7 531 | 8 456 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 8 264 | 8 858 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 767,2 ob./km² | 670,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 52,3 % | 51,2 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 43,1 let | 40,9 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 21,0 % | 18,0 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 15,2 % | 18,5 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 137,9 | 97,3 | 138,0 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 63,8 % | 63,5 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 2 522 | 3 288 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 9 214 | 10 105 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 3 061 | 3 051 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 20,7 % | 18,6 % |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Index stáří | 121,4 | 92,8 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 15 702 | 17 178 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 14 797 | 16 444 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 14 773 | 13 566 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Svobodných | 6 362 | 7 221 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 5 417 | 6 306 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Rozvedených | 1 950 | 1 857 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 999 | 996 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Bez víry | 8 335 | 8 247 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Věřících | 2 237 | 3 220 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 382 | 758 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 153 | 171 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Narození | 92 | 136 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -41 | -14 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 751 | 888 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 27 | 37 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 194 | 185 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 71 | 63 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 557 | 703 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 133 | 150 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 5,9 ‰ | 7,9 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 9,7 ‰ | 9,9 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,7 ‰ | 2,2 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,6 ‰ | 3,7 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 8,5 ‰ | 8,7 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 20,59 km² | 25,81 km² | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 56,0 % | 61,6 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 6,5 % | 15,8 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 4,51 % | 1,16 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 7,56 % | 6,55 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 2 | 7 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 226 448 tis. Kč | 97 273 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 60 | 73 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 803 966 631 Kč | 1 389 576 443 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 450 675 tis. Kč | 631 898 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 132 998 tis. Kč | 285 557 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 652 772 tis. Kč | 1 155 806 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -225 247 tis. Kč | -310 728 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 878 019 tis. Kč | 1 466 533 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 14 337 Kč | 5 618 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 20,4 % | 24,7 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 50 900 Kč | 80 257 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 41 328 Kč | 66 756 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 55 588 Kč | 84 702 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,47 % | 3,26 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 686 | 380 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 523 | 187 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,98 % | 1,69 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,9 | 0,2 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 3 461 subjektů | 5 501 subjektů | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 2 103 subjektů | 3 581 subjektů | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 60,8 % | 65,1 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Subjektů | 3 476 | 5 558 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 22,0 | 32,1 | 17,1 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Adresních míst | 3 056 | 5 071 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 78 | 480 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 2 430 | 3 457 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 6 547 | 6 363 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 3 386 | 2 067 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 2 261 | 3 246 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Kamna | 581 | 389 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 5 950 | 5 194 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 5 | 42 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 5 338 | 4 904 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 65 | 26 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 53 | 0 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 11 | 25 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 4,16 | 1,52 | 2,78 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 2,6 % | 9,5 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 1 977 | 3 743 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| S maturitou | 4 264 | 4 413 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Jen základní | 1 428 | 1 237 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 16,1 % | 28,5 % |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 577 | 922 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 2 276 | 3 117 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 2 990 | 1 211 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 3 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 3 | 10 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 534 | 726 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 2 017 | 2 441 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 5 | 10 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 93 | 99 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 15 | 12 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Lékárny | 6 | 10 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 3 | 4 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 11 | 11 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Gynekologové | 3 | 3 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Nemocnice | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 1,9 | 2,3 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,9 | 1,7 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 3,8 | 5,8 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 9,5 | 6,9 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 7,0 | 6,4 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 68,7 % | 76,2 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 69,7 % | 77,7 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 33,1 % | 40,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 50,5 % | 50,4 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 37,0 % | 46,1 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 23,0 % | 22,0 % | - |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 765 | 440 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Exekucí | 3 862 | 1 898 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 13 b. | 5 b. | - | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 7 | 9 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 3 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 48,4 ‰ | 25,4 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 3 402 osob | 5 402 osob |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 2 851 osob | 4 451 osob |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 6 820 osob | 8 409 osob |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 3 418 osob | 3 007 osob |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 5 352 osob | 4 832 osob |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 2 988 | 5 063 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 97,8 % | 99,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 24 | 6 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 1 | 0 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 482 | 454 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 6 | 8 | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Památné stromy | 5 | 34 |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 339 kg | 407 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 168 kg | 144 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 59 kg | 74 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 5 304,9 t | 6 979,9 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 2 624,1 t | 2 472,9 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 288,2 t | 1 123,6 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 23,1 t | 962,1 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 54,0 % | 51,5 % | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 928,3 t | 1 276,3 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Papír | 369,4 t | 531,1 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Plast | 286,3 t | 377,6 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 233,7 t | 284,3 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Kov | 39,0 t | 83,3 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 1 124,8 t | 1 953,6 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Textil | 47,8 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Nymburk | Říčany | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 3,7 t | 24,2 t | |
| Vybavenost obce | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Sociální poradny | 3 | 2 |
| Domovy pro seniory | - | 3 |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | 1 |
| Centra sociálně rehabilitačních služeb | 1 | - |
| Domovy se zvláštním režimem | - | 1 |
| Intervenční centra | 1 | - |
| Nízkoprahová denní centra | 1 | - |
| Stacionáře denní | - | 1 |
| Zařízení pro krizovou pomoc | - | 1 |
| Obvod ORP | Nymburk | Říčany |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 45,9 % | 39,9 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,6 let | 78,3 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 81,2 let | 83,2 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 1,8 nocí | 1,9 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 14,3 % | 41,6 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 2,7 | 3,7 |
| Okres | okres Nymburk | okres Praha-východ |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 29,1 let | 29,9 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 61,1 | 84,1 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 52 299 Kč/m² | 99 613 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 63 560 Kč/m² | 69 757 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 605 Kč | 22 217 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 19,1 % | 15,9 % |