Vložit na web

Onšov vs. Podhradí nad Dyjí

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Onšov Znojmo · Jihomoravský kraj do 199 obyvatel · venkov
Podhradí nad Dyjí Znojmo · Jihomoravský kraj do 199 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Obyvatel 2025 76 6 050. z 6 258 51 6 195. z 6 258 +25 1,5×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
K 1. 1. 2026 76 6 050. z 6 258 51 6 195. z 6 258 +25 1,5×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Muži 2025 38 6 056. z 6 258 26 6 189. z 6 258 +12 1,5×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Ženy 2025 38 6 021. z 6 258 25 6 182. z 6 258 +13 1,5×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Hustota 2025 13,6 ob./km² 5 979. z 6 258 8,2 ob./km² 6 176. z 6 258 +5,4 1,7× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 50,0 % 2 565. z 6 254 49,0 % 3 823. z 6 254 +1,0 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 48,9 let 153. z 6 254 57,0 let 11. z 6 254 −8,1 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 31,6 % 98. z 6 254 43,1 % 11. z 6 254 −11,6 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 15,8 % 2 798. z 6 254 5,9 % 6 217. z 6 254 +9,9 2,7× 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Index stáří 2025 200,0 647. z 6 249 733,3 17. z 6 249 −533,3 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 52,6 % 6 199. z 6 254 51,0 % 6 226. z 6 254 +1,7 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Onšov (pruhy)
  • Podhradí nad Dyjí (obrys)
4 % 4 % 8 % 8 % 12 % 12 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 1 (1,5 %) 90+ Muži 85-89 let: 0 (0,0 %) Ženy 85-89 let: 2 (3,1 %) 85-89 Muži 80-84 let: 0 (0,0 %) Ženy 80-84 let: 1 (1,5 %) 80-84 Muži 75-79 let: 2 (3,1 %) Ženy 75-79 let: 1 (1,5 %) 75-79 Muži 70-74 let: 2 (3,1 %) Ženy 70-74 let: 2 (3,1 %) 70-74 Muži 65-69 let: 4 (6,2 %) Ženy 65-69 let: 4 (6,2 %) 65-69 Muži 60-64 let: 3 (4,6 %) Ženy 60-64 let: 3 (4,6 %) 60-64 Muži 55-59 let: 5 (7,7 %) Ženy 55-59 let: 1 (1,5 %) 55-59 Muži 50-54 let: 3 (4,6 %) Ženy 50-54 let: 3 (4,6 %) 50-54 Muži 45-49 let: 2 (3,1 %) Ženy 45-49 let: 1 (1,5 %) 45-49 Muži 40-44 let: 6 (9,2 %) Ženy 40-44 let: 3 (4,6 %) 40-44 Muži 35-39 let: 0 (0,0 %) Ženy 35-39 let: 3 (4,6 %) 35-39 Muži 30-34 let: 1 (1,5 %) Ženy 30-34 let: 1 (1,5 %) 30-34 Muži 25-29 let: 0 (0,0 %) Ženy 25-29 let: 0 (0,0 %) 25-29 Muži 20-24 let: 2 (3,1 %) Ženy 20-24 let: 0 (0,0 %) 20-24 Muži 15-19 let: 1 (1,5 %) Ženy 15-19 let: 0 (0,0 %) 15-19 Muži 10-14 let: 1 (1,5 %) Ženy 10-14 let: 1 (1,5 %) 10-14 Muži 5-9 let: 1 (1,5 %) Ženy 5-9 let: 2 (3,1 %) 5-9 Muži 0-4 let: 1 (1,5 %) Ženy 0-4 let: 2 (3,1 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Podhradí nad Dyjí v té skupině větší podíl lidí než Onšov. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 8 6 107. z 6 254 3 6 217. z 6 254 +5 2,7×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 38 6 101. z 6 254 32 6 153. z 6 254 +6 1,2×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 19 5 864. z 6 254 24 5 628. z 6 254 −5
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Podíl seniorů 2021 29,2 % 267. z 6 254 40,7 % 24. z 6 254 −11,4
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Index stáří 2021 237,5 284. z 6 252 800,0 15. z 6 252 −562,5
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Střední stav 2025 78 6 038. z 6 258 50 6 198. z 6 258 +28 1,6×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Sčítání 2021 2021 65 6 090. z 6 254 59 6 128. z 6 254 +6 1,1×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 73 6 013. z 6 250 47 6 193. z 6 250 +26 1,6×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Svobodných 2021 27 6 051. z 6 254 15 6 208. z 6 254 +12 1,8×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 28 6 060. z 6 254 26 6 104. z 6 254 +2 1,1×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Rozvedených 2021 4 6 110. z 6 254 9 5 682. z 6 254 −5
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Ovdovělých 2021 5 5 956. z 6 254 9 5 407. z 6 254 −4
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Bez víry 2021 29 5 912. z 6 254 22 6 059. z 6 254 +7 1,3×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Věřících 2021 9 6 133. z 6 254 20 5 627. z 6 254 −11
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Římských katolíků 2021 2 5 806. z 6 254 5 5 297. z 6 254 −3
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 -1 3 463. z 6 258 6 1 528. z 6 258 −7

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Narození 2025 0 5 430. z 6 258 1 4 488. z 6 258 −1

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 0 1 537. z 6 258 0 1 537. z 6 258 0

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Přistěhovalí 2025 1 5 849. z 6 258 7 4 471. z 6 258 −6

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Rozvody 2024 0 0 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Saldo migrace 2025 -1 3 979. z 6 258 6 1 830. z 6 258 −7

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Sňatky 2024 1 0 +1

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Vystěhovalí 2025 2 5 468. z 6 258 1 5 774. z 6 258 +1 2,0×

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Zemřelí 2025 0 5 750. z 6 258 1 5 021. z 6 258 −1

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Porodnost 2025 0,0 ‰ 5 430. z 6 254 20,0 ‰ 136. z 6 254 −20,0 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 -13,2 ‰ 4 970. z 6 254 117,6 ‰ 9. z 6 254 −130,8 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 1,9 ‰ 2025
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 13,0 ‰ 0,0 ‰ +13,0 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 0,0 ‰ 5 750. z 6 254 20,0 ‰ 412. z 6 254 −20,0 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Rozloha 2025 5,58 km² 4 232. z 6 258 6,22 km² 3 897. z 6 258 −0,64

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 43,7 % 5 057. z 6 258 25,6 % 5 890. z 6 258 +18,1 1,7× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Lesy 2025 46,7 % 1 088. z 6 258 57,1 % 598. z 6 258 −10,4 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 2,41 % 1 318. z 6 258 5,42 % 452. z 6 258 −3,01 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 0,67 % 5 697. z 6 258 0,93 % 4 831. z 6 258 −0,26 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 1 2 654. z 6 258 0

Veřejné finance

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 0

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 0 5 506. z 6 258 1 4 517. z 6 258 −1
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 0 Kč 5 506. z 6 258 69 759 Kč 5 271. z 6 258 −69 759 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Daňové příjmy 2025 2 949 tis. Kč 5 737. z 6 253 3 037 tis. Kč 5 703. z 6 253 −88

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dotace 2025 351 tis. Kč 5 145. z 6 253 479 tis. Kč 4 788. z 6 253 −129

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 4 502 tis. Kč 5 571. z 6 253 3 654 tis. Kč 5 810. z 6 253 +848 1,2×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 -54 tis. Kč 3 833. z 6 253 -811 tis. Kč 4 241. z 6 253 +757

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 4 557 tis. Kč 5 321. z 6 253 4 465 tis. Kč 5 349. z 6 253 +92

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 0 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 7,8 % 3 678. z 6 253 13,1 % 2 390. z 6 253 −5,3 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 0 Kč 5 503. z 6 254 1 368 Kč 4 947. z 6 254 −1 368 79 370 Kč
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 59 240 Kč 519. z 6 253 71 644 Kč 303. z 6 253 −12 404 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 59 955 Kč 652. z 6 253 87 548 Kč 234. z 6 253 −27 593 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 17,50 % 6 242. z 6 254 3,85 % 2 511. z 6 254 +13,65 4,5× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 7 1 682. z 6 258 1 103. z 6 258 +6 7,0×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 6 1 724. z 6 093 2 295. z 6 093 +4 3,0×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 11,90 % 6 032. z 6 073 7,14 % 5 676. z 6 073 +4,76 1,7×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Firmy a organizace

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Registrovaných 2025 13 subjektů 6 180. z 6 257 17 subjektů 6 079. z 6 257 −4

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Aktivních 2025 12 subjektů 5 951. z 6 257 8 subjektů 6 162. z 6 257 +4 1,5×

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 92,3 % 1. z 6 257 47,1 % 6 057. z 6 257 +45,2 2,0× 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Subjektů 2026-08 13 6 169. z 6 249 17 6 076. z 6 249 −4
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 17,1 5 718. z 6 246 33,3 230. z 6 246 −16,2 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Adresních míst 2026-08 163 3 864. z 6 258 351 1 986. z 6 258 −188
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 131 663. z 6 258 254 306. z 6 258 −123
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Domů při sčítání 2011 30 6 141. z 6 252 80 4 829. z 6 252 −50

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Obydlených bytů 2021 19 6 181. z 6 255 23 6 118. z 6 255 −4
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 2 6 167. z 6 243 1 6 216. z 6 243 +1 2,0×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Vlastní kotel 2021 12 6 065. z 6 254 11 6 103. z 6 254 +1 1,1×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Kamna 2021 1 6 171. z 6 254 7 5 129. z 6 254 −6
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Bez vodovodu 2021 0 1. z 6 254 0 1. z 6 254 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 13 4 059. z 6 254 0 4 921. z 6 254 +13
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 1 2 588. z 6 258 −1

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 0 3 784. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 22,22 71. z 6 254 −22,22 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 80,4 % 8. z 6 256 72,4 % 30. z 6 256 +8,0 1,1× 13,4 %

Školství

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 1 6 217. z 6 254 11 5 239. z 6 254 −10
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
S maturitou 2021 9 6 192. z 6 254 16 6 028. z 6 254 −7
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Jen základní 2021 13 5 570. z 6 254 7 6 015. z 6 254 +6 1,9×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Podíl VŠ 2021 1,8 % 6 226. z 6 254 19,6 % 468. z 6 254 −17,9
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 0 3 438. z 6 258 0 3 438. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Mateřské školy 2024 0 3 386. z 6 258 0 3 386. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 0 3 453. z 6 258 0 3 453. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 68,8 % 4 742. z 6 254 87,8 % 57. z 6 254 −19,1 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 77,2 % 1 647. z 6 254 75,0 % 2 571. z 6 254 +2,2 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 50,0 % 395. z 6 253 60,9 % 79. z 6 253 −10,9 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 65,1 % 2 088. z 6 249 77,6 % 424. z 6 249 −12,5 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 51,6 % 470. z 6 254 67,2 % 42. z 6 254 −15,6 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 55,6 % 567. z 2 184 59,2 % 368. z 2 184 −3,6 -

Sociální situace

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 4 753. z 6 101 4 753. z 6 101 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Exekucí 2026-09 18 918. z 6 101 12 611. z 6 101 +6 1,5×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 9 b. 5 792. z 6 258 3 b. 3 950. z 6 258 +6 3,0× -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 52,6 ‰ 4 784. z 6 101 78,4 ‰ 5 579. z 6 101 −25,8 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Vyjíždějící 2021 24 osob 6 140. z 6 258 13 osob 6 231. z 6 258 +11 1,8×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 17 osob 6 124. z 6 258 13 osob 6 199. z 6 258 +4 1,3×
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Přijíždějící 2021 9 osob 4 580. z 6 258 16 osob 4 020. z 6 258 −7
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -15 osob 672. z 6 258 3 osob 553. z 6 258 −18
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Pracují v obci 2021 5 osob 5 904. z 6 258 5 osob 5 904. z 6 258 0

Internet

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 162 2 693. z 6 258 349 1 338. z 6 258 −187

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 99,4 % 1 064. z 6 256 99,4 % 1 064. z 6 256 0 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Kulturní památky 2026 4 1 723. z 6 252 5 1 398. z 6 252 −1
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Památné stromy 2026 3 655. z 6 258 0 2 264. z 6 258 +3
Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 953 kg 6 175. z 6 254 3 235 kg 6 248. z 6 254 −2 283 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 513 kg 6 226. z 6 254 1 258 kg 6 252. z 6 254 −745 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 180 kg 125. z 6 254 438 kg 11. z 6 254 −258 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Komunální odpad 2024 73,4 t 1 441. z 6 258 145,6 t 2 843. z 6 258 −72,2

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Směsný odpad 2024 39,5 t 1 527. z 6 258 56,6 t 2 234. z 6 258 −17,1

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Objemný odpad 2024 2,6 t 1 410. z 6 258 19,4 t 4 360. z 6 258 −16,8

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 39,0 t 719. z 6 258 −39,0

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 45,0 % 3 614. z 6 258 51,0 % 2 674. z 6 258 −6,0

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Tříděný sběr 2024 13,8 t 4 605. z 6 258 19,7 t 3 950. z 6 258 −5,9

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Papír 2024 3,9 t 4 232. z 6 258 1,9 t 5 230. z 6 258 +2,0 2,1×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Plast 2024 4,6 t 4 624. z 6 258 5,7 t 4 193. z 6 258 −1,2

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Sklo 2024 5,2 t 3 784. z 6 258 6,2 t 3 432. z 6 258 −1,0

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Kov 2024 0,2 t 4 181. z 6 258 5,9 t 1 620. z 6 258 −5,7

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Bioodpad 2024 17,1 t 3 350. z 6 258 49,0 t 2 221. z 6 258 −31,9

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Textil 2024 0,3 t 2 912. z 6 258 0,7 t 2 652. z 6 258 −0,4

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Onšov Podhradí nad Dyjí Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,0 t 4 591. z 6 258 0,2 t 3 140. z 6 258 −0,2

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Onšov Podhradí nad Dyjí
Vodovod ano ne
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ne
Kostel ano ne

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.