Vložit na web

Podhradí nad Dyjí vs. Vevčice

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Podhradí nad Dyjí Znojmo · Jihomoravský kraj do 199 obyvatel · venkov
Vevčice Znojmo · Jihomoravský kraj do 199 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Obyvatel 2025 51 6 195. z 6 258 63 6 124. z 6 258 −12

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
K 1. 1. 2026 51 6 195. z 6 258 63 6 124. z 6 258 −12

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Muži 2025 26 6 189. z 6 258 38 6 056. z 6 258 −12

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Ženy 2025 25 6 182. z 6 258 25 6 182. z 6 258 0

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Hustota 2025 8,2 ob./km² 6 176. z 6 258 10,7 ob./km² 6 110. z 6 258 −2,5 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 49,0 % 3 823. z 6 254 39,7 % 6 229. z 6 254 +9,3 1,2× 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 57,0 let 11. z 6 254 51,5 let 44. z 6 254 +5,5 1,1× 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 43,1 % 11. z 6 254 28,6 % 253. z 6 254 +14,6 1,5× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 5,9 % 6 217. z 6 254 7,9 % 6 159. z 6 254 −2,1 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Index stáří 2025 733,3 17. z 6 249 360,0 85. z 6 249 +373,3 2,0× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 51,0 % 6 226. z 6 254 63,5 % 3 213. z 6 254 −12,5 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Podhradí nad Dyjí (pruhy)
  • Vevčice (obrys)
4 % 4 % 8 % 8 % 12 % 12 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 1 (1,7 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (1,7 %) Ženy 85-89 let: 1 (1,7 %) 85-89 Muži 80-84 let: 0 (0,0 %) Ženy 80-84 let: 2 (3,4 %) 80-84 Muži 75-79 let: 2 (3,4 %) Ženy 75-79 let: 1 (1,7 %) 75-79 Muži 70-74 let: 1 (1,7 %) Ženy 70-74 let: 4 (6,8 %) 70-74 Muži 65-69 let: 8 (13,6 %) Ženy 65-69 let: 3 (5,1 %) 65-69 Muži 60-64 let: 4 (6,8 %) Ženy 60-64 let: 5 (8,5 %) 60-64 Muži 55-59 let: 1 (1,7 %) Ženy 55-59 let: 4 (6,8 %) 55-59 Muži 50-54 let: 1 (1,7 %) Ženy 50-54 let: 1 (1,7 %) 50-54 Muži 45-49 let: 4 (6,8 %) Ženy 45-49 let: 1 (1,7 %) 45-49 Muži 40-44 let: 3 (5,1 %) Ženy 40-44 let: 2 (3,4 %) 40-44 Muži 35-39 let: 0 (0,0 %) Ženy 35-39 let: 1 (1,7 %) 35-39 Muži 30-34 let: 1 (1,7 %) Ženy 30-34 let: 1 (1,7 %) 30-34 Muži 25-29 let: 1 (1,7 %) Ženy 25-29 let: 0 (0,0 %) 25-29 Muži 20-24 let: 0 (0,0 %) Ženy 20-24 let: 0 (0,0 %) 20-24 Muži 15-19 let: 1 (1,7 %) Ženy 15-19 let: 1 (1,7 %) 15-19 Muži 10-14 let: 0 (0,0 %) Ženy 10-14 let: 0 (0,0 %) 10-14 Muži 5-9 let: 0 (0,0 %) Ženy 5-9 let: 0 (0,0 %) 5-9 Muži 0-4 let: 2 (3,4 %) Ženy 0-4 let: 1 (1,7 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Vevčice v té skupině větší podíl lidí než Podhradí nad Dyjí. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 3 6 217. z 6 254 8 6 107. z 6 254 −5
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 32 6 153. z 6 254 44 6 029. z 6 254 −12
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 24 5 628. z 6 254 15 6 047. z 6 254 +9 1,6×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Podíl seniorů 2021 40,7 % 24. z 6 254 22,4 % 1 781. z 6 254 +18,3 1,8×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Index stáří 2021 800,0 15. z 6 252 187,5 659. z 6 252 +612,5 4,3×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Střední stav 2025 50 6 198. z 6 258 63 6 126. z 6 258 −13

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Sčítání 2021 2021 59 6 128. z 6 254 67 6 072. z 6 254 −8
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 47 6 193. z 6 250 74 6 000. z 6 250 −27

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Svobodných 2021 15 6 208. z 6 254 25 6 085. z 6 254 −10
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 26 6 104. z 6 254 24 6 132. z 6 254 +2 1,1×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Rozvedených 2021 9 5 682. z 6 254 7 5 871. z 6 254 +2 1,3×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Ovdovělých 2021 9 5 407. z 6 254 11 5 124. z 6 254 −2
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Bez víry 2021 22 6 059. z 6 254 23 6 033. z 6 254 −1
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Věřících 2021 20 5 627. z 6 254 26 5 317. z 6 254 −6
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Římských katolíků 2021 5 5 297. z 6 254 15 4 033. z 6 254 −10
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 6 1 528. z 6 258 -4 4 360. z 6 258 +10

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Narození 2025 1 4 488. z 6 258 0 5 430. z 6 258 +1

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 0 1 537. z 6 258 -2 3 335. z 6 258 +2

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Přistěhovalí 2025 7 4 471. z 6 258 1 5 849. z 6 258 +6 7,0×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Rozvody 2024 0 0 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Saldo migrace 2025 6 1 830. z 6 258 -2 4 335. z 6 258 +8

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Sňatky 2024 0 0 0

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Vystěhovalí 2025 1 5 774. z 6 258 3 5 190. z 6 258 −2

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Zemřelí 2025 1 5 021. z 6 258 2 4 296. z 6 258 −1

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Porodnost 2025 20,0 ‰ 136. z 6 254 0,0 ‰ 5 430. z 6 254 +20,0 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 117,6 ‰ 9. z 6 254 -63,5 ‰ 6 172. z 6 254 +181,1 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 1,9 ‰ 2025
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 20,0 ‰ 412. z 6 254 31,7 ‰ 82. z 6 254 −11,7 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Rozloha 2025 6,22 km² 3 897. z 6 258 5,92 km² 4 063. z 6 258 +0,31 1,1×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 25,6 % 5 890. z 6 258 48,0 % 4 734. z 6 258 −22,3 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Lesy 2025 57,1 % 598. z 6 258 40,5 % 1 513. z 6 258 +16,6 1,4× 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 5,42 % 452. z 6 258 1,52 % 2 222. z 6 258 +3,90 3,6× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 0,93 % 4 831. z 6 258 0,58 % 5 877. z 6 258 +0,35 1,6× 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 1 2 654. z 6 258 0

Veřejné finance

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 1 4 517. z 6 258 0 5 506. z 6 258 +1
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 69 759 Kč 5 271. z 6 258 0 Kč 5 506. z 6 258 +69 759 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Daňové příjmy 2025 3 037 tis. Kč 5 703. z 6 253 2 290 tis. Kč 5 973. z 6 253 +747 1,3×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dotace 2025 479 tis. Kč 4 788. z 6 253 213 tis. Kč 5 630. z 6 253 +266 2,2×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 3 654 tis. Kč 5 810. z 6 253 2 912 tis. Kč 5 995. z 6 253 +742 1,3×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 -811 tis. Kč 4 241. z 6 253 1 245 tis. Kč 2 628. z 6 253 −2 056

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 4 465 tis. Kč 5 349. z 6 253 1 666 tis. Kč 6 152. z 6 253 +2 799 2,7×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 0 5 825 Kč
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 13,1 % 2 390. z 6 253 7,3 % 3 855. z 6 253 +5,8 1,8× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 1 368 Kč 4 947. z 6 254 0 Kč 5 503. z 6 254 +1 368 79 370 Kč
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 71 644 Kč 303. z 6 253 46 215 Kč 1 139. z 6 253 +25 428 1,6× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 87 548 Kč 234. z 6 253 26 450 Kč 4 389. z 6 253 +61 098 3,3× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 3,85 % 2 511. z 6 254 5,00 % 4 153. z 6 254 −1,15 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 1 103. z 6 258 2 290. z 6 258 −1

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 2 295. z 6 093 3 674. z 6 093 −1

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 7,14 % 5 676. z 6 073 4,76 % 4 625. z 6 073 +2,38 1,5×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Firmy a organizace

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Registrovaných 2025 17 subjektů 6 079. z 6 257 18 subjektů 6 038. z 6 257 −1

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Aktivních 2025 8 subjektů 6 162. z 6 257 9 subjektů 6 123. z 6 257 −1

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 47,1 % 6 057. z 6 257 50,0 % 5 866. z 6 257 −2,9 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Subjektů 2026-08 17 6 076. z 6 249 19 6 008. z 6 249 −2
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 33,3 230. z 6 246 30,2 519. z 6 246 +3,2 1,1× 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Adresních míst 2026-08 351 1 986. z 6 258 50 6 000. z 6 258 +301 7,0×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 254 306. z 6 258 0 5 157. z 6 258 +254
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Domů při sčítání 2011 80 4 829. z 6 252 45 5 814. z 6 252 +35 1,8×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Obydlených bytů 2021 23 6 118. z 6 255 32 5 944. z 6 255 −9
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 1 6 216. z 6 243 6 5 754. z 6 243 −5
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Vlastní kotel 2021 11 6 103. z 6 254 14 6 000. z 6 254 −3
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Kamna 2021 7 5 129. z 6 254 8 4 896. z 6 254 −1
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Bez vodovodu 2021 0 1. z 6 254 1 2 688. z 6 254 −1
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 0 4 921. z 6 254 25 3 864. z 6 254 −25
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dokončené byty 2024 1 2 588. z 6 258 0 3 913. z 6 258 +1

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 0 3 784. z 6 258 0

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 22,22 71. z 6 254 0,00 3 913. z 6 254 +22,22 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 72,4 % 30. z 6 256 0,0 % 5 157. z 6 256 +72,4 13,4 %

Školství

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 11 5 239. z 6 254 10 5 363. z 6 254 +1 1,1×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
S maturitou 2021 16 6 028. z 6 254 17 5 994. z 6 254 −1
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Jen základní 2021 7 6 015. z 6 254 6 6 083. z 6 254 +1 1,2×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Podíl VŠ 2021 19,6 % 468. z 6 254 16,9 % 827. z 6 254 +2,7 1,2×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 0 3 438. z 6 258 0 3 438. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Mateřské školy 2024 0 3 386. z 6 258 0 3 386. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 0 3 453. z 6 258 0 3 453. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 87,8 % 57. z 6 254 78,0 % 1 042. z 6 254 +9,8 1,1× 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 75,0 % 2 571. z 6 254 82,3 % 436. z 6 254 −7,3 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 60,9 % 79. z 6 253 67,2 % 29. z 6 253 −6,4 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 77,6 % 424. z 6 249 80,7 % 247. z 6 249 −3,2 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 67,2 % 42. z 6 254 69,6 % 23. z 6 254 −2,5 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 59,2 % 368. z 2 184 68,4 % 111. z 2 184 −9,2 -

Sociální situace

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 3 b. 3 950. z 6 258 5 b. 5 004. z 6 258 −2 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0

Doprava

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Vyjíždějící 2021 13 osob 6 231. z 6 258 33 osob 6 003. z 6 258 −20
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 13 osob 6 199. z 6 258 26 osob 5 945. z 6 258 −13
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Přijíždějící 2021 16 osob 4 020. z 6 258 1 osob 5 802. z 6 258 +15 16,0×
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 3 osob 553. z 6 258 -32 osob 953. z 6 258 +35
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Pracují v obci 2021 5 osob 5 904. z 6 258 4 osob 6 021. z 6 258 +1 1,3×

Internet

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 349 1 338. z 6 258 1 5 811. z 6 258 +348 349,0×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 99,4 % 1 064. z 6 256 2,0 % 5 755. z 6 256 +97,4 49,7× 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Kulturní památky 2026 5 1 398. z 6 252 0 4 970. z 6 252 +5
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Památné stromy 2026 0 2 264. z 6 258 0 2 264. z 6 258 0
Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 3 235 kg 6 248. z 6 254 341 kg 2 634. z 6 254 +2 895 9,5× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 1 258 kg 6 252. z 6 254 219 kg 4 498. z 6 254 +1 039 5,8× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 438 kg 11. z 6 254 75 kg 2 068. z 6 254 +363 5,9× 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Komunální odpad 2024 145,6 t 2 843. z 6 258 22,8 t 198. z 6 258 +122,8 6,4×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Směsný odpad 2024 56,6 t 2 234. z 6 258 14,6 t 305. z 6 258 +42,0 3,9×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Objemný odpad 2024 19,4 t 4 360. z 6 258 3,2 t 1 632. z 6 258 +16,3 6,2×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Stavební odpad 2024 39,0 t 719. z 6 258 0,0 t 3 125. z 6 258 +39,0

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 51,0 % 2 674. z 6 258 32,1 % 5 282. z 6 258 +18,9 1,6×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Tříděný sběr 2024 19,7 t 3 950. z 6 258 5,0 t 5 890. z 6 258 +14,7 3,9×

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Papír 2024 1,9 t 5 230. z 6 258 1,2 t 5 629. z 6 258 +0,7 1,6×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Plast 2024 5,7 t 4 193. z 6 258 1,5 t 5 895. z 6 258 +4,3 3,9×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Sklo 2024 6,2 t 3 432. z 6 258 2,4 t 5 226. z 6 258 +3,8 2,6×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Kov 2024 5,9 t 1 620. z 6 258 0,0 t 4 843. z 6 258 +5,9

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Bioodpad 2024 49,0 t 2 221. z 6 258 0,0 t 5 257. z 6 258 +49,0

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Textil 2024 0,7 t 2 652. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 +0,7

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Podhradí nad Dyjí Vevčice Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,2 t 3 140. z 6 258 0,0 t 4 591. z 6 258 +0,2 9,0×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Podhradí nad Dyjí Vevčice
Vodovod ne ano
Kanalizace s ČOV ano ne
Plyn ne ano
Kulturní dům ne ano
Kostel ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.