Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 51 | 38 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 51 | 38 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 26 | 23 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 25 | 15 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 8,2 ob./km² | 8,5 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 49,0 % | 39,5 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 57,0 let | 59,0 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 43,1 % | 39,5 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 5,9 % | 0,0 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 733,3 | 1 700,0 | 138,0 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 51,0 % | 60,5 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 3 | 3 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 32 | 15 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 24 | 17 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 40,7 % | 48,6 % |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Index stáří | 800,0 | 566,7 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 50 | 37 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 59 | 35 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 47 | 43 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Svobodných | 15 | 10 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 26 | 17 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 9 | 3 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 9 | 4 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Bez víry | 22 | 2 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Věřících | 20 | 23 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 5 | 5 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 6 | 1 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 7 | 1 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Rozvody | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 6 | 1 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Sňatky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 20,0 ‰ | 0,0 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 117,6 ‰ | 26,3 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 0,0 ‰ | 0,0 ‰ | 1,9 ‰ |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 0,0 ‰ | 0,0 ‰ | 3,9 ‰ |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 20,0 ‰ | 0,0 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 6,22 km² | 4,49 km² | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 25,6 % | 36,9 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 57,1 % | 54,4 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 5,42 % | 0,85 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,93 % | 0,56 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 1 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 1 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 69 759 Kč | 0 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 3 037 tis. Kč | 1 379 tis. Kč | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 479 tis. Kč | 304 tis. Kč | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 3 654 tis. Kč | 1 791 tis. Kč | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -811 tis. Kč | -139 tis. Kč | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 4 465 tis. Kč | 1 929 tis. Kč | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 13,1 % | 17,0 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 1 368 Kč | 0 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 71 644 Kč | 47 119 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 87 548 Kč | 50 765 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,85 % | 0,00 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 2 | 1 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,14 % | 4,55 % |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 17 subjektů | 14 subjektů | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 8 subjektů | 10 subjektů | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 47,1 % | 71,4 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Subjektů | 17 | 15 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 33,3 | 39,5 | 17,1 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 351 | 69 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 254 | 21 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 80 | 42 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 23 | 18 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 11 | 11 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Kamna | 7 | 4 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 0 | 9 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 22,22 | 0,00 | 2,78 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 72,4 % | 30,4 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 11 | 1 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| S maturitou | 16 | 13 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Jen základní | 7 | 4 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 19,6 % | 3,1 % |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 87,8 % | 92,7 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 75,0 % | 82,1 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 60,9 % | 83,7 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 77,6 % | 80,6 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 67,2 % | 84,2 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 59,2 % | 80,6 % | - |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 4 | 1 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Exekucí | 12 | 6 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 3 b. | 0 b. | - | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 78,4 ‰ | 26,3 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 13 osob | 13 osob |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 13 osob | 10 osob |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 16 osob | 3 osob |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 3 osob | -10 osob |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 5 osob | 7 osob |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 349 | 68 | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 99,4 % | 98,6 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 5 | 1 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 1 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 3 235 kg | 527 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 1 258 kg | 292 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 438 kg | 116 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 145,6 t | 19,5 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 56,6 t | 10,8 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 19,4 t | 2,0 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 39,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 51,0 % | 41,7 % | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 19,7 t | 4,3 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 1,9 t | 0,7 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 5,7 t | 1,4 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 6,2 t | 2,1 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 5,9 t | 0,2 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 49,0 t | 2,4 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,7 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Podhradí nad Dyjí | Zblovice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,2 t | 0,0 t | |
| Vybavenost obce | Podhradí nad Dyjí | Zblovice |
|---|---|---|
| Vodovod | ne | ano |
| Kanalizace | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ne |
| Plyn | ne | ano |
| Kulturní dům | ne | ano |
| Kostel | ne | ano |