Vložit na web

Pohořelice vs. Rousínov

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Pohořelice Brno-venkov · Jihomoravský kraj 5 000 až 9 999 obyvatel · venkov
Rousínov Vyškov · Jihomoravský kraj 5 000 až 9 999 obyvatel · menší město a předměstí
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Obyvatel 2025 6 299 216. z 6 258 5 948 225. z 6 258 +351 1,1×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
K 1. 1. 2026 6 299 216. z 6 258 5 948 225. z 6 258 +351 1,1×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Muži 2025 3 015 221. z 6 258 2 879 226. z 6 258 +136

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Ženy 2025 3 284 209. z 6 258 3 069 224. z 6 258 +215 1,1×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Hustota 2025 146,3 ob./km² 1 013. z 6 258 258,1 ob./km² 454. z 6 258 −111,7 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 52,1 % 531. z 6 254 51,6 % 833. z 6 254 +0,5 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 40,5 let 5 492. z 6 254 41,8 let 4 562. z 6 254 −1,3 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 17,6 % 4 945. z 6 254 19,2 % 4 016. z 6 254 −1,6 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 16,2 % 2 452. z 6 254 17,6 % 1 404. z 6 254 −1,3 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Index stáří 2025 108,4 4 624. z 6 249 109,0 4 590. z 6 249 −0,6 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 66,2 % 1 271. z 6 254 63,2 % 3 479. z 6 254 +2,9 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Pohořelice (pruhy)
  • Rousínov (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 6 (0,1 %) Ženy 90+ let: 13 (0,3 %) 90+ Muži 85-89 let: 8 (0,2 %) Ženy 85-89 let: 44 (0,8 %) 85-89 Muži 80-84 let: 35 (0,7 %) Ženy 80-84 let: 65 (1,2 %) 80-84 Muži 75-79 let: 78 (1,5 %) Ženy 75-79 let: 111 (2,1 %) 75-79 Muži 70-74 let: 126 (2,4 %) Ženy 70-74 let: 162 (3,1 %) 70-74 Muži 65-69 let: 163 (3,1 %) Ženy 65-69 let: 175 (3,3 %) 65-69 Muži 60-64 let: 153 (2,9 %) Ženy 60-64 let: 154 (2,9 %) 60-64 Muži 55-59 let: 156 (3,0 %) Ženy 55-59 let: 154 (2,9 %) 55-59 Muži 50-54 let: 166 (3,2 %) Ženy 50-54 let: 156 (3,0 %) 50-54 Muži 45-49 let: 191 (3,6 %) Ženy 45-49 let: 213 (4,1 %) 45-49 Muži 40-44 let: 224 (4,3 %) Ženy 40-44 let: 204 (3,9 %) 40-44 Muži 35-39 let: 224 (4,3 %) Ženy 35-39 let: 212 (4,0 %) 35-39 Muži 30-34 let: 207 (3,9 %) Ženy 30-34 let: 224 (4,3 %) 30-34 Muži 25-29 let: 155 (3,0 %) Ženy 25-29 let: 141 (2,7 %) 25-29 Muži 20-24 let: 101 (1,9 %) Ženy 20-24 let: 99 (1,9 %) 20-24 Muži 15-19 let: 109 (2,1 %) Ženy 15-19 let: 101 (1,9 %) 15-19 Muži 10-14 let: 125 (2,4 %) Ženy 10-14 let: 132 (2,5 %) 10-14 Muži 5-9 let: 159 (3,0 %) Ženy 5-9 let: 145 (2,8 %) 5-9 Muži 0-4 let: 191 (3,6 %) Ženy 0-4 let: 179 (3,4 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Rousínov v té skupině větší podíl lidí než Pohořelice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 931 233. z 6 254 1 117 184. z 6 254 −186
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 3 344 243. z 6 254 3 500 230. z 6 254 −156
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 986 289. z 6 254 1 100 256. z 6 254 −114
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Podíl seniorů 2021 18,7 % 4 091. z 6 254 19,2 % 3 768. z 6 254 −0,5
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Index stáří 2021 105,9 4 176. z 6 252 98,5 4 662. z 6 252 +7,4 1,1×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Střední stav 2025 5 956 225. z 6 258 5 959 224. z 6 258 −3

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Sčítání 2021 2021 5 261 249. z 6 254 5 717 228. z 6 254 −456
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 4 608 295. z 6 250 5 308 253. z 6 250 −700

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Svobodných 2021 2 318 234. z 6 254 2 461 220. z 6 254 −143
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 2 025 261. z 6 254 2 266 229. z 6 254 −241
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Rozvedených 2021 568 270. z 6 254 601 256. z 6 254 −33
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Ovdovělých 2021 335 294. z 6 254 373 268. z 6 254 −38
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Bez víry 2021 2 384 271. z 6 254 2 352 276. z 6 254 +32
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Věřících 2021 1 241 263. z 6 254 1 632 195. z 6 254 −391
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Římských katolíků 2021 364 348. z 6 254 641 172. z 6 254 −277
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 173 19. z 6 258 -14 5 597. z 6 258 +187

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Narození 2025 38 251. z 6 258 62 152. z 6 258 −24

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -7 5 290. z 6 258 -8 5 430. z 6 258 +1

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Přistěhovalí 2025 734 55. z 6 258 277 180. z 6 258 +457 2,6×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Rozvody 2024 9 11 −2

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Saldo migrace 2025 180 30. z 6 258 -6 5 238. z 6 258 +186

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Sňatky 2024 25 12 +13 2,1×

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Vystěhovalí 2025 554 82. z 6 258 283 161. z 6 258 +271 2,0×

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Zemřelí 2025 45 333. z 6 258 70 205. z 6 258 −25

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Porodnost 2025 6,4 ‰ 3 365. z 6 254 10,4 ‰ 1 156. z 6 254 −4,0 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 27,5 ‰ 723. z 6 254 -2,4 ‰ 3 646. z 6 254 +29,8 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 1,5 ‰ 1,9 ‰ −0,4 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 4,2 ‰ 2,0 ‰ +2,2 2,1× 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 7,6 ‰ 4 152. z 6 254 11,7 ‰ 2 025. z 6 254 −4,2 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Rozloha 2025 43,05 km² 230. z 6 258 23,05 km² 797. z 6 258 +20,00 1,9×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 58,1 % 3 745. z 6 258 78,6 % 1 309. z 6 258 −20,5 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Lesy 2025 13,6 % 4 375. z 6 258 5,1 % 5 215. z 6 258 +8,4 2,6× 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 10,77 % 140. z 6 258 0,88 % 3 640. z 6 258 +9,90 12,3× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 2,84 % 711. z 6 258 3,81 % 348. z 6 258 −0,98 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Částí obce 2025 3 1 097. z 6 258 7 339. z 6 258 −4

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dluh obce 2025 280 560 tis. Kč 6 225. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +280 560

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 37 188. z 6 258 31 240. z 6 258 +6 1,2×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 334 269 671 Kč 294. z 6 258 233 791 956 Kč 438. z 6 258 +100 477 715 1,4× 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Daňové příjmy 2025 170 767 tis. Kč 213. z 6 253 155 830 tis. Kč 229. z 6 253 +14 937 1,1×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dotace 2025 89 574 tis. Kč 138. z 6 253 52 377 tis. Kč 234. z 6 253 +37 196 1,7×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 413 124 tis. Kč 135. z 6 253 216 181 tis. Kč 253. z 6 253 +196 942 1,9×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 2 471 tis. Kč 1 816. z 6 253 -39 748 tis. Kč 6 105. z 6 253 +42 219

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 410 653 tis. Kč 143. z 6 253 255 930 tis. Kč 233. z 6 253 +154 723 1,6×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 44 540 Kč 6 080. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +44 540 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 21,7 % 1 242. z 6 253 24,2 % 1 045. z 6 253 −2,5 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 53 067 Kč 1 431. z 6 254 39 306 Kč 1 801. z 6 254 +13 761 1,4× 79 370 Kč
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 65 586 Kč 389. z 6 253 36 345 Kč 2 577. z 6 253 +29 240 1,8× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 65 193 Kč 521. z 6 253 43 028 Kč 1 645. z 6 253 +22 165 1,5× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 4,27 % 3 179. z 6 254 4,04 % 2 831. z 6 254 +0,23 1,1× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 184 6 013. z 6 258 159 5 978. z 6 258 +25 1,2×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 148 5 849. z 6 093 140 5 835. z 6 093 +8 1,1×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 3,57 % 3 341. z 6 073 3,51 % 3 267. z 6 073 +0,06

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 0,3 149. z 3 296 0,8 517. z 3 296 −0,6

Graf vývoje: Uchazečů na místo

Firmy a organizace

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Registrovaných 2025 1 227 subjektů 250. z 6 257 1 297 subjektů 235. z 6 257 −70

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Aktivních 2025 710 subjektů 265. z 6 257 762 subjektů 244. z 6 257 −52

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 57,9 % 4 650. z 6 257 58,8 % 4 391. z 6 257 −0,9 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Subjektů 2026-08 1 240 239. z 6 249 1 319 225. z 6 249 −79
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 19,7 4 670. z 6 246 22,2 3 144. z 6 246 −2,5 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Adresních míst 2026-08 1 635 279. z 6 258 2 037 192. z 6 258 −402
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 74 1 078. z 6 258 244 327. z 6 258 −170
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Domů při sčítání 2011 1 189 268. z 6 252 1 548 174. z 6 252 −359

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Obydlených bytů 2021 2 124 255. z 6 255 2 183 246. z 6 255 −59
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 580 370. z 6 243 700 322. z 6 243 −120
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Vlastní kotel 2021 1 017 193. z 6 254 1 199 155. z 6 254 −182
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Kamna 2021 341 98. z 6 254 135 350. z 6 254 +206 2,5×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 1 807 272. z 6 081 1 916 255. z 6 081 −109
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Bez vodovodu 2021 6 5 692. z 6 254 14 6 146. z 6 254 −8
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 1 224 278. z 6 254 1 916 189. z 6 254 −692
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dokončené byty 2024 19 172. z 6 258 57 45. z 6 258 −38

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 8 105. z 6 258 33 44. z 6 258 −25

Graf vývoje: Byty v bytových domech

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 7 414. z 6 258 11 196. z 6 258 −4

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 3,10 2 151. z 6 254 9,56 431. z 6 254 −6,46 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 4,5 % 3 088. z 6 256 12,0 % 1 795. z 6 256 −7,5 13,4 %

Školství

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 626 265. z 6 254 763 208. z 6 254 −137
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
S maturitou 2021 1 204 284. z 6 254 1 438 230. z 6 254 −234
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Jen základní 2021 570 269. z 6 254 577 261. z 6 254 −7
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Podíl VŠ 2021 14,5 % 1 400. z 6 254 16,6 % 891. z 6 254 −2,1
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 266 212. z 6 258 273 205. z 6 258 −7
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 970 233. z 6 258 690 333. z 6 258 +280 1,4×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 230 343. z 6 258 852 205. z 6 258 −622
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
ZUŠ 2026-09 1 111. z 6 258 1 111. z 6 258 0
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 208 225. z 6 258 219 213. z 6 258 −11

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Žáků základních škol 2024 821 202. z 2 607 666 247. z 2 607 +155 1,2×

Graf vývoje: Žáků základních škol

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Základní školy 2024 2 261. z 6 258 2 261. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 25 229. z 6 258 13 311. z 6 258 +12 1,9×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 6 187. z 6 258 5 218. z 6 258 +1 1,2×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Lékárny 2026 3 149. z 6 258 0 793. z 6 258 +3
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dětští lékaři 2026 2 139. z 6 258 1 243. z 6 258 +1 2,0×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Zubní lékaři 2026 4 177. z 6 258 2 255. z 6 258 +2 2,0×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Gynekologové 2026 2 113. z 6 258 0 566. z 6 258 +2
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 3,2 524. z 6 254 1,7 806. z 6 254 +1,5 1,9×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 3,2 237. z 6 254 0,0 566. z 6 254 +3,2
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 4,8 289. z 6 254 0,0 793. z 6 254 +4,8
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 9,5 930. z 6 254 8,4 1 108. z 6 254 +1,1 1,1×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 6,4 482. z 6 254 3,4 881. z 6 254 +3,0 1,9×

Volby a politika

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 71,3 % 3 772. z 6 254 71,8 % 3 533. z 6 254 −0,5 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 69,9 % 4 696. z 6 254 72,9 % 3 470. z 6 254 −2,9 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 40,0 % 1 818. z 6 253 36,3 % 2 977. z 6 253 +3,7 1,1× 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 52,7 % 4 451. z 6 249 54,1 % 4 235. z 6 249 −1,5 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 37,7 % 3 450. z 6 254 38,7 % 3 063. z 6 254 −0,9 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 vs. 2026 25,8 % 50,3 % 251. z 2 184 −24,5 -

Sociální situace

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 215 5 791. z 6 101 192 5 756. z 6 101 +23 1,1×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Exekucí 2026-09 946 5 754. z 6 101 898 5 740. z 6 101 +48 1,1×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 7 b. 5 546. z 6 258 7 b. 5 546. z 6 258 0 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 34,1 ‰ 3 303. z 6 101 32,3 ‰ 3 108. z 6 101 +1,9 1,1× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Vyjíždějící 2021 1 395 osob 317. z 6 258 1 975 osob 182. z 6 258 −580
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 1 176 osob 291. z 6 258 1 627 osob 179. z 6 258 −451
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Přijíždějící 2021 3 384 osob 127. z 6 258 1 206 osob 301. z 6 258 +2 178 2,8×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 1 989 osob 95. z 6 258 -769 osob 6 094. z 6 258 +2 758
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Pracují v obci 2021 1 302 osob 267. z 6 258 1 363 osob 254. z 6 258 −61

Internet

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 1 537 225. z 6 258 1 799 185. z 6 258 −262

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 94,0 % 2 493. z 6 256 88,3 % 2 833. z 6 256 +5,7 1,1× 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Kulturní památky 2026 21 279. z 6 252 22 263. z 6 252 −1
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Ubytovací zařízení 2025 4 458. z 2 067 1 1 101. z 2 067 +3 4,0×

Graf vývoje: Ubytovací zařízení

Životní prostředí

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Památné stromy 2026 4 511. z 6 258 1 1 263. z 6 258 +3 4,0×
Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 429 kg 4 338. z 6 254 387 kg 3 583. z 6 254 +41 1,1× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 146 kg 1 416. z 6 254 139 kg 1 150. z 6 254 +7 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 78 kg 1 842. z 6 254 85 kg 1 415. z 6 254 −7 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Komunální odpad 2024 2 626,9 t 6 053. z 6 258 2 309,8 t 6 012. z 6 258 +317,1 1,1×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Směsný odpad 2024 893,2 t 5 975. z 6 258 829,5 t 5 953. z 6 258 +63,7 1,1×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Objemný odpad 2024 423,6 t 6 117. z 6 258 496,4 t 6 142. z 6 258 −72,8

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Stavební odpad 2024 75,2 t 501. z 6 258 286,6 t 180. z 6 258 −211,4

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 57,4 % 1 697. z 6 258 50,9 % 2 693. z 6 258 +6,5 1,1×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Tříděný sběr 2024 475,4 t 203. z 6 258 504,6 t 191. z 6 258 −29,2

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Papír 2024 193,6 t 167. z 6 258 193,0 t 169. z 6 258 +0,6

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Plast 2024 155,2 t 181. z 6 258 183,7 t 151. z 6 258 −28,4

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Sklo 2024 92,8 t 244. z 6 258 117,4 t 180. z 6 258 −24,6

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Kov 2024 33,8 t 462. z 6 258 10,5 t 1 201. z 6 258 +23,3 3,2×

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Bioodpad 2024 802,8 t 162. z 6 258 406,5 t 346. z 6 258 +396,3 2,0×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Textil 2024 25,3 t 150. z 6 258 28,9 t 132. z 6 258 −3,5

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Pohořelice Rousínov Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 6,7 t 150. z 6 258 2,7 t 398. z 6 258 +4,0 2,5×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Pohořelice Rousínov
Vodovod ano ano
Kanalizace ano ne
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ano
Sběrný dvůr ano ano
Dům s pečovatelskou službou ne ano
Kulturní dům ano ano
Informační centrum ano ne
Středisko volného času ano ano
Kostel ano ano
Koupaliště ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Pohořelice Vyškov
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 38,5 % 47,8 %
Naděje dožití při narození - muži 2025 75,8 let 76,9 let
Naděje dožití při narození - ženy 2025 83,2 let 82,3 let
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 2,4 nocí 1,9 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 14,0 % 34,8 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 17,0 0,8
Okres okres Brno-venkov okres Vyškov
Průměrný věk matky při narození prvního dítěte 2025 29,4 let 29,3 let
OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel 2025 62,5 62,5
Kupní cena rodinných domů za m² 2025 58 639 Kč/m² 51 062 Kč/m²
Kupní cena bytů za m² 2025 67 813 Kč/m² 61 266 Kč/m²
Průměrný starobní důchod 2025 21 697 Kč 21 252 Kč
Starobní důchodci na 100 obyvatel 2025 19,0 % 20,8 %

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.