Vložit na web

Rakůvka vs. Vincencov

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Rakůvka Prostějov · Olomoucký kraj do 199 obyvatel · venkov
Vincencov Prostějov · Olomoucký kraj do 199 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Obyvatel 2025 112 5 732. z 6 258 123 5 611. z 6 258 −11

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
K 1. 1. 2026 112 5 732. z 6 258 123 5 611. z 6 258 −11

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Muži 2025 59 5 696. z 6 258 65 5 581. z 6 258 −6

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Ženy 2025 53 5 748. z 6 258 58 5 646. z 6 258 −5

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Hustota 2025 38,8 ob./km² 4 142. z 6 258 105,3 ob./km² 1 564. z 6 258 −66,5 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 47,3 % 5 245. z 6 254 47,2 % 5 298. z 6 254 +0,2 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 42,6 let 3 739. z 6 254 44,3 let 1 909. z 6 254 −1,7 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 18,8 % 4 264. z 6 254 18,7 % 4 339. z 6 254 +0,1 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 17,9 % 1 236. z 6 254 14,6 % 3 933. z 6 254 +3,2 1,2× 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Index stáří 2025 105,0 4 806. z 6 249 127,8 3 421. z 6 249 −22,8 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 63,4 % 3 296. z 6 254 66,7 % 1 023. z 6 254 −3,3 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Rakůvka (pruhy)
  • Vincencov (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % 8 % 8 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 0 (0,0 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (1,1 %) Ženy 85-89 let: 0 (0,0 %) 85-89 Muži 80-84 let: 1 (1,1 %) Ženy 80-84 let: 1 (1,1 %) 80-84 Muži 75-79 let: 3 (3,2 %) Ženy 75-79 let: 1 (1,1 %) 75-79 Muži 70-74 let: 1 (1,1 %) Ženy 70-74 let: 2 (2,1 %) 70-74 Muži 65-69 let: 3 (3,2 %) Ženy 65-69 let: 6 (6,4 %) 65-69 Muži 60-64 let: 4 (4,3 %) Ženy 60-64 let: 3 (3,2 %) 60-64 Muži 55-59 let: 4 (4,3 %) Ženy 55-59 let: 7 (7,5 %) 55-59 Muži 50-54 let: 4 (4,3 %) Ženy 50-54 let: 1 (1,1 %) 50-54 Muži 45-49 let: 5 (5,3 %) Ženy 45-49 let: 2 (2,1 %) 45-49 Muži 40-44 let: 2 (2,1 %) Ženy 40-44 let: 4 (4,3 %) 40-44 Muži 35-39 let: 6 (6,4 %) Ženy 35-39 let: 2 (2,1 %) 35-39 Muži 30-34 let: 4 (4,3 %) Ženy 30-34 let: 1 (1,1 %) 30-34 Muži 25-29 let: 0 (0,0 %) Ženy 25-29 let: 4 (4,3 %) 25-29 Muži 20-24 let: 3 (3,2 %) Ženy 20-24 let: 1 (1,1 %) 20-24 Muži 15-19 let: 1 (1,1 %) Ženy 15-19 let: 4 (4,3 %) 15-19 Muži 10-14 let: 2 (2,1 %) Ženy 10-14 let: 3 (3,2 %) 10-14 Muži 5-9 let: 2 (2,1 %) Ženy 5-9 let: 2 (2,1 %) 5-9 Muži 0-4 let: 2 (2,1 %) Ženy 0-4 let: 2 (2,1 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Vincencov v té skupině větší podíl lidí než Rakůvka. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 13 5 885. z 6 254 14 5 819. z 6 254 −1
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 62 5 789. z 6 254 73 5 619. z 6 254 −11
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 19 5 864. z 6 254 26 5 534. z 6 254 −7
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Podíl seniorů 2021 20,2 % 3 134. z 6 254 23,0 % 1 491. z 6 254 −2,8
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Index stáří 2021 146,2 1 767. z 6 252 185,7 678. z 6 252 −39,6
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Střední stav 2025 112 5 727. z 6 258 127 5 574. z 6 258 −15

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Sčítání 2021 2021 94 5 879. z 6 254 113 5 668. z 6 254 −19
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 103 5 755. z 6 250 123 5 545. z 6 250 −20

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Svobodných 2021 41 5 766. z 6 254 40 5 790. z 6 254 +1
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 38 5 873. z 6 254 50 5 598. z 6 254 −12
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Rozvedených 2021 6 5 964. z 6 254 10 5 587. z 6 254 −4
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Ovdovělých 2021 9 5 407. z 6 254 13 4 847. z 6 254 −4
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Bez víry 2021 44 5 567. z 6 254 43 5 589. z 6 254 +1
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Věřících 2021 25 5 364. z 6 254 47 4 397. z 6 254 −22
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Římských katolíků 2021 9 4 702. z 6 254 23 3 351. z 6 254 −14
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 0 3 114. z 6 258 3 2 169. z 6 258 −3

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Narození 2025 0 5 430. z 6 258 1 4 488. z 6 258 −1

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -2 3 335. z 6 258 -1 2 463. z 6 258 −1 2,0×

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Přistěhovalí 2025 3 5 375. z 6 258 8 4 239. z 6 258 −5

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Rozvody 2024 0 1 −1

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Saldo migrace 2025 2 2 901. z 6 258 4 2 279. z 6 258 −2

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Sňatky 2024 0 0 0

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Vystěhovalí 2025 1 5 774. z 6 258 4 4 916. z 6 258 −3

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Zemřelí 2025 2 4 296. z 6 258 2 4 296. z 6 258 0

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Porodnost 2025 0,0 ‰ 5 430. z 6 254 7,9 ‰ 2 289. z 6 254 −7,9 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 0,0 ‰ 3 114. z 6 254 24,4 ‰ 853. z 6 254 −24,4 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 8,5 ‰ −8,5 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 17,9 ‰ 584. z 6 254 15,7 ‰ 903. z 6 254 +2,1 1,1× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Rozloha 2025 2,89 km² 5 787. z 6 258 1,17 km² 6 240. z 6 258 +1,72 2,5×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 76,8 % 1 513. z 6 258 74,6 % 1 751. z 6 258 +2,2 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Lesy 2025 16,8 % 4 005. z 6 258 13,2 % 4 416. z 6 258 +3,6 1,3× 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 0,91 % 3 547. z 6 258 0,00 % 6 248. z 6 258 +0,91 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,20 % 3 774. z 6 258 2,40 % 1 062. z 6 258 −1,20 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 1 2 654. z 6 258 0

Veřejné finance

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dluh obce 2025 48 tis. Kč 3 785. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +48

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 2 3 520. z 6 258 6 1 495. z 6 258 −4
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 9 562 750 Kč 2 859. z 6 258 5 425 248 Kč 3 305. z 6 258 +4 137 502 1,8× 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Daňové příjmy 2025 2 443 tis. Kč 5 924. z 6 253 2 423 tis. Kč 5 932. z 6 253 +21

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dotace 2025 354 tis. Kč 5 136. z 6 253 177 tis. Kč 5 724. z 6 253 +177 2,0×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 2 880 tis. Kč 6 002. z 6 253 2 821 tis. Kč 6 029. z 6 253 +59

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 -277 tis. Kč 3 980. z 6 253 431 tis. Kč 3 387. z 6 253 −708

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 3 157 tis. Kč 5 755. z 6 253 2 390 tis. Kč 5 962. z 6 253 +767 1,3×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 429 Kč 3 848. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +429 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 12,3 % 2 556. z 6 253 6,3 % 4 218. z 6 253 +6,0 2,0× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 85 382 Kč 937. z 6 254 44 108 Kč 1 644. z 6 254 +41 274 1,9× 79 370 Kč
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 25 711 Kč 5 612. z 6 253 22 931 Kč 6 098. z 6 253 +2 780 1,1× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 28 188 Kč 4 037. z 6 253 19 430 Kč 5 673. z 6 253 +8 758 1,5× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 2,82 % 1 120. z 6 254 6,10 % 5 158. z 6 254 −3,28 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 2 290. z 6 258 5 1 106. z 6 258 −3

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Uchazeči o práci 2023 vs. 2024 2 3 674. z 6 093 −1
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Nezaměstnanost 2023 vs. 2024 2,86 % 3,85 % 3 699. z 6 073 −0,99

Firmy a organizace

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Registrovaných 2025 14 subjektů 6 160. z 6 257 31 subjektů 5 456. z 6 257 −17

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Aktivních 2025 7 subjektů 6 192. z 6 257 21 subjektů 5 288. z 6 257 −14

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 50,0 % 5 866. z 6 257 67,7 % 1 286. z 6 257 −17,7 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Subjektů 2026-08 14 6 153. z 6 249 32 5 425. z 6 249 −18
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 12,5 6 221. z 6 246 26,0 1 400. z 6 246 −13,5 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Adresních míst 2026-08 52 5 961. z 6 258 78 5 434. z 6 258 −26
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 8 3 152. z 6 258 2 4 198. z 6 258 +6 4,0×
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Domů při sčítání 2011 40 5 949. z 6 252 66 5 207. z 6 252 −26

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Obydlených bytů 2021 33 5 922. z 6 255 51 5 425. z 6 255 −18
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 7 5 627. z 6 243 7 5 627. z 6 243 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Vlastní kotel 2021 21 5 661. z 6 254 31 5 154. z 6 254 −10
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Kamna 2021 4 5 773. z 6 254 9 4 731. z 6 254 −5
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 31 5 271. z 6 081 1 5 947. z 6 081 +30 31,0×
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Bez vodovodu 2021 0 1. z 6 254 7 5 812. z 6 254 −7
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 21 3 941. z 6 254 37 3 620. z 6 254 −16
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 1 2 588. z 6 258 −1

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 1 2 417. z 6 258 −1

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 8,33 579. z 6 254 −8,33 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 15,4 % 1 437. z 6 256 2,6 % 3 694. z 6 256 +12,8 6,0× 13,4 %

Školství

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 10 5 363. z 6 254 22 4 142. z 6 254 −12
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
S maturitou 2021 20 5 855. z 6 254 26 5 612. z 6 254 −6
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Jen základní 2021 11 5 732. z 6 254 6 6 083. z 6 254 +5 1,8×
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Podíl VŠ 2021 12,3 % 2 344. z 6 254 22,2 % 283. z 6 254 −9,9
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 0 3 438. z 6 258 0 3 438. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Mateřské školy 2024 0 3 386. z 6 258 0 3 386. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 0 3 453. z 6 258 0 3 453. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 74,5 % 2 308. z 6 254 74,5 % 2 308. z 6 254 0 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 75,9 % 2 176. z 6 254 77,0 % 1 722. z 6 254 −1,1 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 33,3 % 4 094. z 6 253 39,8 % 1 876. z 6 253 −6,5 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 85,1 % 97. z 6 249 59,1 % 3 307. z 6 249 +26,1 1,4× 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 43,7 % 1 528. z 6 254 47,2 % 884. z 6 254 −3,5 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 20,7 % 24,5 % −3,8 -

Sociální situace

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 3 b. 3 950. z 6 258 2 b. 3 174. z 6 258 +1 1,5× -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0

Doprava

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Vyjíždějící 2021 56 osob 5 589. z 6 258 54 osob 5 636. z 6 258 +2
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 44 osob 5 461. z 6 258 39 osob 5 602. z 6 258 +5 1,1×
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Přijíždějící 2021 1 osob 5 802. z 6 258 4 osob 5 206. z 6 258 −3
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -55 osob 1 481. z 6 258 -50 osob 1 370. z 6 258 −5 1,1×
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Pracují v obci 2021 4 osob 6 021. z 6 258 7 osob 5 687. z 6 258 −3

Internet

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 39 5 106. z 6 258 76 4 191. z 6 258 −37

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 75,0 % 3 364. z 6 256 97,4 % 2 086. z 6 256 −22,4 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Kulturní památky 2026 0 4 970. z 6 252 0 4 970. z 6 252 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Památné stromy 2026 0 2 264. z 6 258 0 2 264. z 6 258 0
Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 1 204 kg 6 218. z 6 254 678 kg 5 960. z 6 254 +526 1,8× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 182 kg 3 054. z 6 254 280 kg 5 682. z 6 254 −97 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 63 kg 3 180. z 6 254 124 kg 424. z 6 254 −62 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Komunální odpad 2024 134,9 t 2 671. z 6 258 81,4 t 1 628. z 6 258 +53,5 1,7×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Směsný odpad 2024 20,4 t 559. z 6 258 33,6 t 1 207. z 6 258 −13,1

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Objemný odpad 2024 6,8 t 2 717. z 6 258 10,2 t 3 368. z 6 258 −3,4

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 4,6 t 1 602. z 6 258 −4,6

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 80,2 % 89. z 6 258 56,2 % 1 877. z 6 258 +24,0 1,4×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Tříděný sběr 2024 7,0 t 5 579. z 6 258 14,9 t 4 472. z 6 258 −7,9

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Papír 2024 0,8 t 5 848. z 6 258 0,6 t 5 952. z 6 258 +0,2 1,4×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Plast 2024 1,9 t 5 757. z 6 258 1,5 t 5 895. z 6 258 +0,4 1,2×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Sklo 2024 1,9 t 5 484. z 6 258 1,2 t 5 863. z 6 258 +0,7 1,6×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Kov 2024 2,4 t 2 264. z 6 258 11,6 t 1 130. z 6 258 −9,2

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Bioodpad 2024 97,0 t 1 400. z 6 258 22,3 t 3 097. z 6 258 +74,8 4,4×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Textil 2024 0,5 t 2 789. z 6 258 0,3 t 2 912. z 6 258 +0,2 1,7×

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Rakůvka Vincencov Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,0 t 4 591. z 6 258 0,1 t 3 807. z 6 258 0

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Rakůvka Vincencov
Vodovod ano ne
Kanalizace ano ano
Plyn ano ano
Kulturní dům ano ano
Kostel ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Konice Prostějov
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 47,6 % 46,2 %
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 2,5 nocí 2,1 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 8,1 % 15,4 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 0,3 1,1

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.