Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 7 131 | 6 492 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 7 131 | 6 492 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Muži | 3 454 | 3 167 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 3 677 | 3 325 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 844,6 ob./km² | 219,6 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,6 % | 51,2 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 46,1 let | 44,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 25,8 % | 23,2 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 13,8 % | 13,8 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 187,0 | 168,3 | 138,0 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 60,4 % | 63,0 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 997 | 951 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 4 016 | 3 823 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 1 855 | 1 437 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 27,0 % | 23,1 % |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Index stáří | 186,1 | 151,1 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 7 146 | 6 488 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 6 868 | 6 211 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 7 325 | 6 453 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Svobodných | 2 609 | 2 518 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 2 763 | 2 403 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Rozvedených | 877 | 777 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 593 | 488 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Bez víry | 3 626 | 2 807 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Věřících | 1 294 | 1 225 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 380 | 428 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 34 | -23 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Narození | 46 | 44 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -36 | -60 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 283 | 258 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 15 | 13 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 70 | 37 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 18 | 23 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 213 | 221 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 82 | 104 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,4 ‰ | 6,8 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 4,8 ‰ | -3,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,1 ‰ | 2,0 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,5 ‰ | 3,5 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,5 ‰ | 16,0 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 8,44 km² | 29,57 km² | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 27,5 % | 47,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 38,6 % | 11,4 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 8,58 % | 23,44 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 6,02 % | 2,68 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 9 000 tis. Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 18 | 40 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 615 975 639 Kč | 440 326 840 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 174 628 tis. Kč | 161 534 tis. Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 18 467 tis. Kč | 46 245 tis. Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 254 616 tis. Kč | 285 445 tis. Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -42 655 tis. Kč | -52 379 tis. Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 297 272 tis. Kč | 337 824 tis. Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 1 386 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 7,3 % | 16,2 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 86 380 Kč | 67 826 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 35 706 Kč | 43 969 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 41 687 Kč | 52 037 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,41 % | 4,52 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 239 | 197 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 183 | 167 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,11 % | 3,77 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 3,8 | 2,7 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 562 subjektů | 1 234 subjektů | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 976 subjektů | 756 subjektů | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 62,5 % | 61,3 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 568 | 1 233 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 22,0 | 19,0 | 17,1 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Adresních míst | 3 117 | 1 760 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 1 137 | 139 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 1 296 | 1 411 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 3 218 | 2 614 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 2 157 | 1 381 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 684 | 754 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Kamna | 221 | 290 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 2 997 | 2 400 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 1 | 2 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 487 | 1 222 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 0 | 4 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 4 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,00 | 0,61 | 2,78 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 36,5 % | 7,9 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 925 | 577 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| S maturitou | 2 078 | 1 629 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Jen základní | 648 | 764 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 15,8 % | 11,0 % |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 330 | 288 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 040 | 1 086 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 985 | 384 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 2 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 3 | 3 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 277 | 246 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 948 | 759 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Základní školy | 3 | 3 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 26 | 18 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 7 | 5 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Lékárny | 1 | 3 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 1 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 4 | 4 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 1 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Zdravotní střediska | 1 | 1 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 1,4 | 1,5 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,4 | 1,5 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 1,4 | 4,6 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 9,8 | 7,7 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 5,6 | 6,2 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 71,7 % | 64,7 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 74,2 % | 68,3 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 39,9 % | 35,8 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 47,2 % | 43,0 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 39,5 % | 33,4 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 20,3 % | 13,0 % | - |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 279 | 392 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Exekucí | 1 692 | 2 273 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 9 b. | 9 b. | - | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 1 | 3 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 1 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 39,1 ‰ | 60,4 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 2 360 osob | 1 458 osob |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 922 osob | 1 155 osob |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 2 129 osob | 1 796 osob |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -231 osob | 338 osob |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 1 454 osob | 1 875 osob |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 3 113 | 1 756 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 99,9 % | 99,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 4 | 27 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 1 | 1 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 581 | 348 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 11 | 7 | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Památné stromy | 2 | 0 |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 311 kg | 399 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 199 kg | 256 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 51 kg | 57 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 2 210,2 t | 2 600,2 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 1 415,5 t | 1 664,9 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 29,1 t | 200,8 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 47,7 % | 48,8 % | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 363,3 t | 373,1 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Papír | 162,6 t | 152,5 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Plast | 80,6 t | 76,8 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 109,2 t | 100,1 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Kov | 10,9 t | 43,7 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 278,7 t | 2,2 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Textil | 25,7 t | 19,6 t | |
| Ukazatel | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,0 t | 5,8 t | |
| Vybavenost obce | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ne |
| Zařízení sociálních služeb | Sezimovo Ústí | Veselí nad Lužnicí |
|---|---|---|
| Azylové domy | - | 1 |
| Chráněné bydlení | - | 1 |
| Domovy pro seniory | - | 1 |
| Stacionáře denní | 1 | - |
| Obvod ORP | Tábor | Soběslav |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 43,4 % | 49,7 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 77,4 let | 77,8 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 82,8 let | 82,8 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 3,3 nocí | 2,5 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 16,4 % | 14,5 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 5,0 | 4,1 |