Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 24 852 | 22 568 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 24 852 | 22 568 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Muži | 11 881 | 10 935 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 12 971 | 11 633 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 1 169,1 ob./km² | 636,9 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 52,2 % | 51,5 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 45,8 let | 44,2 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 24,4 % | 22,2 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 13,6 % | 14,5 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 179,5 | 152,8 | 138,0 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,0 % | 63,3 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 3 587 | 3 324 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 15 848 | 13 618 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 5 584 | 4 767 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 22,3 % | 22,0 % |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Index stáří | 155,7 | 143,4 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 24 842 | 22 610 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 25 019 | 21 709 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 25 554 | 23 189 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Svobodných | 10 049 | 9 070 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 9 578 | 8 198 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Rozvedených | 3 366 | 2 742 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 1 894 | 1 625 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Bez víry | 8 863 | 8 149 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Věřících | 9 390 | 6 880 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 4 136 | 2 579 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -35 | -12 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Narození | 174 | 169 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -74 | -98 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 782 | 827 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 47 | 42 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 39 | 86 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 96 | 77 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 743 | 741 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 248 | 267 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,0 ‰ | 7,5 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -1,4 ‰ | -0,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,9 ‰ | 1,9 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 3,9 ‰ | 3,4 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 10,0 ‰ | 11,8 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 21,26 km² | 35,44 km² | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 62,4 % | 42,5 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 2,1 % | 29,0 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 2,15 % | 1,87 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 9,59 % | 5,50 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Částí obce | 7 | 7 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 50 074 tis. Kč | 121 112 tis. Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 136 | 178 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 1 260 938 552 Kč | 1 318 134 045 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 653 621 tis. Kč | 584 149 tis. Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 173 565 tis. Kč | 132 145 tis. Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 1 015 004 tis. Kč | 843 529 tis. Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -12 563 tis. Kč | 4 562 tis. Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 1 027 566 tis. Kč | 838 967 tis. Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 2 015 Kč | 5 367 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 17,1 % | 15,7 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 50 738 Kč | 58 407 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 40 842 Kč | 37 377 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 41 347 Kč | 37 175 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,74 % | 6,22 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 778 | 931 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 687 | 724 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,15 % | 4,75 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 1,8 | 1,8 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 6 781 subjektů | 5 000 subjektů | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 4 283 subjektů | 2 970 subjektů | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 63,2 % | 59,4 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Subjektů | 6 874 | 5 090 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 27,7 | 22,6 | 17,1 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Adresních míst | 5 436 | 4 110 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 829 | 168 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 3 735 | 3 130 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 11 183 | 9 558 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 6 953 | 6 811 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 3 345 | 2 107 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Kamna | 519 | 316 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 10 603 | 8 943 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 10 | 8 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 9 423 | 7 537 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 98 | 25 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 58 | 0 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 25 | 24 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 3,94 | 1,11 | 2,78 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 15,3 % | 4,1 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 4 592 | 2 994 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| S maturitou | 7 049 | 6 107 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Jen základní | 2 364 | 2 165 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 21,4 % | 16,3 % |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 1 252 | 870 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 3 957 | 3 593 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 5 090 | 3 508 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| ZUŠ | 3 | 2 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 4 | 7 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 963 | 709 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 2 828 | 2 672 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 10 | 8 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 205 | 135 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 22 | 22 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Lékárny | 14 | 9 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 7 | 8 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 37 | 21 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Gynekologové | 8 | 6 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Nemocnice | 1 | 1 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Zdravotní střediska | 1 | 1 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 2,8 | 3,5 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 3,2 | 2,7 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 5,6 | 4,0 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 8,9 | 9,7 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 14,9 | 9,3 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 68,2 % | 67,6 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 70,2 % | 69,3 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,3 % | 32,5 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 46,9 % | 45,3 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 36,6 % | 36,9 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 25,9 % | 31,3 % | - |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 929 | 986 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Exekucí | 4 226 | 4 599 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 10 b. | 12 b. | - | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 18 | 20 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 37,4 ‰ | 43,7 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 5 458 osob | 3 057 osob |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 4 756 osob | 2 386 osob |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 12 998 osob | 10 660 osob |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 7 540 osob | 7 603 osob |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 9 145 osob | 9 453 osob |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 5 302 | 1 939 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 97,5 % | 47,2 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 60 | 70 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 871 | 485 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 15 | 14 | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Památné stromy | 10 | 11 |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 402 kg | 359 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 166 kg | 170 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 90 kg | 42 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 9 996,1 t | 8 112,7 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 4 128,3 t | 3 834,5 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 1 108,4 t | 1 933,8 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 558,2 t | 3,2 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 47,0 % | 38,8 % | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 2 251,9 t | 939,1 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Papír | 972,3 t | 412,3 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Plast | 452,3 t | 248,6 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 461,7 t | 266,6 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Kov | 365,5 t | 11,6 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 1 749,7 t | 1 298,5 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Textil | 95,0 t | 78,4 t | |
| Ukazatel | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 11,3 t | 4,8 t | |
| Vybavenost obce | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ne |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Centra sociálně rehabilitačních služeb | 3 | 4 |
| Sociální poradny | 1 | 4 |
| Azylové domy | 2 | 1 |
| Chráněné bydlení | 2 | 1 |
| Domovy se zvláštním režimem | 1 | 2 |
| Sociálně terapeutické dílny | 2 | 1 |
| Centra denních služeb | 2 | - |
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Nízkoprahová denní centra | 1 | 1 |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | 1 |
| Stacionáře denní | 1 | 1 |
| Domovy pro osoby se zdravotním postižením | - | 1 |
| Domy na půl cesty | - | 1 |
| Noclehárny | - | 1 |
| Služby rané péče | 1 | - |
| Chráněná příroda | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Geopark | - |
|
| Obvod ORP | Uherské Hradiště | Valašské Meziříčí |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 43,8 % | 41,7 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,4 nocí | 2,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 16,4 % | 20,5 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 2,9 | 1,1 |
| Okres | okres Uherské Hradiště | okres Vsetín |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 29,5 let | 29,2 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 57,4 | 59,7 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 40 228 Kč/m² | 45 640 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 58 761 Kč/m² | 53 472 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 551 Kč | 21 239 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 24,4 % | 23,8 % |