Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 14 645 | 18 984 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 14 645 | 18 984 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Muži | 7 153 | 9 144 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 7 492 | 9 840 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 558,2 ob./km² | 444,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,2 % | 51,8 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,2 let | 43,0 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 22,8 % | 20,3 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,5 % | 14,9 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 156,6 | 136,8 | 138,0 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,7 % | 64,8 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 2 264 | 3 044 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 8 824 | 11 697 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 3 302 | 3 726 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 22,9 % | 20,2 % |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Index stáří | 145,8 | 122,4 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 14 683 | 18 911 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 14 390 | 18 467 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 15 768 | 19 181 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Svobodných | 6 356 | 8 175 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 4 931 | 6 332 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Rozvedených | 2 008 | 2 517 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 1 043 | 1 373 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Bez víry | 7 978 | 10 283 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Věřících | 1 545 | 2 509 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 256 | 421 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -59 | 25 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Narození | 100 | 132 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -65 | -123 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 322 | 735 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 20 | 37 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 6 | 148 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 62 | 69 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 316 | 587 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 165 | 255 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,8 ‰ | 7,0 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -4,0 ‰ | 1,3 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,4 ‰ | 2,0 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,2 ‰ | 3,6 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,2 ‰ | 13,5 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 26,24 km² | 42,68 km² | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 40,8 % | 71,6 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 37,7 % | 1,6 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,17 % | 1,85 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 5,75 % | 4,44 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 3 | 7 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 270 000 tis. Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 55 | 59 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 590 270 221 Kč | 828 120 393 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 343 169 tis. Kč | 496 933 tis. Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 79 780 tis. Kč | 200 365 tis. Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 497 709 tis. Kč | 791 062 tis. Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -6 810 tis. Kč | -23 832 tis. Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 504 519 tis. Kč | 814 894 tis. Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 14 223 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 16,0 % | 25,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 40 305 Kč | 43 622 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 33 985 Kč | 41 670 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 34 450 Kč | 42 925 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,41 % | 8,41 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 728 | 1 110 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 607 | 985 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,25 % | 7,31 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 6,6 | 6,6 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 2 606 subjektů | 3 527 subjektů | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 1 444 subjektů | 1 991 subjektů | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 55,4 % | 56,5 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Subjektů | 2 635 | 3 538 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 18,0 | 18,6 | 17,1 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Adresních míst | 3 245 | 4 653 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 139 | 1 549 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 2 634 | 2 509 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 6 690 | 8 602 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 4 058 | 5 789 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 1 743 | 1 880 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Kamna | 425 | 395 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 5 590 | 7 622 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 36 | 10 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 4 916 | 7 282 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 34 | 54 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 37 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 25 | 15 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,31 | 2,85 | 2,78 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 4,3 % | 33,3 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 920 | 1 920 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| S maturitou | 3 482 | 4 629 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Jen základní | 1 926 | 2 479 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 7,6 % | 12,4 % |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 559 | 769 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 663 | 2 900 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 2 727 | 3 040 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 8 | 6 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 450 | 569 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 1 309 | 2 170 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 6 | 7 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 52 | 68 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 13 | 10 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Lékárny | 4 | 5 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 4 | 3 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 6 | 10 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Gynekologové | 2 | 3 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Nemocnice | 1 | 1 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 2,7 | 1,6 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,4 | 1,6 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 2,7 | 2,6 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 8,9 | 5,3 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 4,1 | 5,3 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 61,5 % | 62,3 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 62,7 % | 65,5 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 26,4 % | 27,8 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 34,5 % | 36,3 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 29,5 % | 30,6 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 32,3 % | 16,3 % | - |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 1 653 | 1 855 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Exekucí | 9 062 | 10 028 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 17 b. | 19 b. | - | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 3 | 12 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 1 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 112,9 ‰ | 97,7 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 2 480 osob | 3 195 osob |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 2 116 osob | 2 698 osob |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 2 109 osob | 4 542 osob |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -371 osob | 1 347 osob |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 5 165 osob | 7 209 osob |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 3 235 | 4 630 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 99,7 % | 99,5 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 29 | 173 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 8 | 7 | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Památné stromy | 13 | 2 |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 354 kg | 326 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 178 kg | 163 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 42 kg | 37 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 5 208,0 t | 6 177,9 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 2 615,2 t | 3 091,2 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 1 080,9 t | 1 602,7 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 2,3 t | 220,2 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 36,7 % | 29,9 % | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 621,5 t | 708,9 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Papír | 245,9 t | 323,8 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Plast | 207,3 t | 172,1 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 156,0 t | 168,5 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Kov | 12,4 t | 44,5 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 764,5 t | 548,3 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Textil | 32,9 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Varnsdorf | Žatec | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 3,3 t | 1,6 t | |
| Vybavenost obce | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ne | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Azylové domy | 1 | 2 |
| Centra sociálně rehabilitačních služeb | - | 2 |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | 1 |
| Chráněné bydlení | - | 1 |
| Domovy pro osoby se zdravotním postižením | - | 1 |
| Domovy pro seniory | - | 1 |
| Domovy se zvláštním režimem | - | 1 |
| Noclehárny | 1 | - |
| Sociálně terapeutické dílny | - | 1 |
| Stacionáře denní | - | 1 |
| Stacionáře týdenní | - | 1 |
| Obvod ORP | Varnsdorf | Žatec |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 69,6 % | 63,1 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 74,2 let | 74,1 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 82,7 let | 80,2 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,5 nocí | 1,9 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 26,3 % | 32,1 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 3,3 | 0,8 |
| Okres | okres Děčín | okres Louny |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 28,0 let | 27,4 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 52,7 | 51,7 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 38 351 Kč/m² | 41 585 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 38 150 Kč/m² | 44 868 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 20 753 Kč | 21 312 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 23,0 % | 21,5 % |