Obec

Habrovany

Okres Ústí nad Labem · Kraj Ústecký kraj · Web www.obechabrovany.cz

Obyvatel 2025 221
Rozloha
2,82 km²
Hustota
78,3 ob./km²dopočet
Do okresního města
8,0 kmvzdušně
Do krajského města
8,0 kmvzdušně
Kód RÚIAN
567957
Poloha
50,6013, 13,9832

Habrovany jsou obec v okrese Ústí nad Labem v Ústeckém kraji, která je 21. z 23 obcí okresu podle počtu obyvatel. Leží 8 km od okresního i krajského města a tvoří ji pouze jedna část obce. Katastr obce má rozlohu 2,82 km².

V obci je vodovod, kanalizace s čistírnou odpadních vod a kulturní dům. Nejsilnější podnikatelskou oblastí je zemědělství, lesnictví a rybářství, kde působí osm subjektů. Dále jsou zde firmy ve stavebnictví, velkoobchodu a maloobchodu, informačních a komunikačních činnostech a dopravě. Celkem je v obci registrováno 37 ekonomických subjektů, z nichž většina jsou podnikající fyzické osoby.

Počet obyvatel v Habrovanech podle posledních dostupných dat kolísá od roku 2006 mezi 198 a 236, v roce 2025 jich žije 221, což je o pět méně než v předchozím roce. Saldo migrace se v posledních letech pohybuje v rozmezí od -7 do 11, v roce 2025 bylo -2. Daňové příjmy obce od roku 2020 rostou, v roce 2025 dosáhly 4 909 tisíc korun.

Schválený rozpočet 2026 5,2 mil. příjmy 10,5 mil. výdaje −5,3 mil. saldo Struktura rozpočtu →

Vývoj počtu obyvatel

2000-2025
184 198 213 227 241 2000 2000: 189 obyvatel 2001: 195 obyvatel 2002: 211 obyvatel 2003: 219 obyvatel 2004 2004: 219 obyvatel 2005: 222 obyvatel 2006: 222 obyvatel 2007: 223 obyvatel 2008 2008: 219 obyvatel 2009: 224 obyvatel 2010: 217 obyvatel 2011: 198 obyvatel 2012 2012: 210 obyvatel 2013: 216 obyvatel 2014: 228 obyvatel 2015: 223 obyvatel 2016 2016: 221 obyvatel 2017: 215 obyvatel 2018: 217 obyvatel 2019: 216 obyvatel 2020 2020: 217 obyvatel 2021: 221 obyvatel 2022: 236 obyvatel 2023: 230 obyvatel 2024: 226 obyvatel 2025 2025: 221 obyvatel

Obec Habrovany má 221 obyvatel a je 21. největší z 23 obcí okresu. Za poslední rok jich ubylo o 2,2 %. Od okresního města je vzdálená 8 km vzdušnou čarou a rozkládá se na 2,82 km². Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 86 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 8,5 % obyvatel starších patnácti let. Podíl nezaměstnaných byl 4,55 % a rozpočtové příjmy vycházejí na 24 282 Kč na obyvatele. Průměrná rychlost internetu v okrese Ústí nad Labem je 62,5 Mb/s pro stahování a 34,5 Mb/s pro odesílání, odezva 17 ms podle měření na rychlost.cz.

Metodika

Obec v číslech za 10 let

2015-2025
Ukazatel Tehdy Teď Změna Vývoj
Obyvatelé 223 2015 221 2025 −0,9 % zhruba beze změny
Průměrný věk 37,7 let 2015 39,3 let 2025 +1,6 let nárůst
Podíl lidí nad 65 let 12,1 % 2015 18,1 % 2025 +6,0 p. b. nárůst
Dokončené byty 1 2020 0 2024 2 celkem za období
Aktivní ekonomické subjekty 11 subjektů 2015 25 subjektů 2025 +127,3 % nárůst
Podíl nezaměstnaných 2,74 % 2020 2,96 % 2024 +0,2 p. b. zhruba beze změny
Příjmy rozpočtu na obyvatele v běžných cenách 16 458 Kč 2020 24 282 Kč 2025 +47,5 % nárůst

Srovnává se první rok s daty v posledních deseti letech s posledním rokem; u dokončených bytů je změna součet za celé období. Peněžní údaje jsou v běžných cenách, bez očištění o inflaci.

Vývoj v čase

7 grafů

Narození a zemřelí

Narození Zemřelí

0 2 3 5 6 2020 - Narození: 5 2020 - Zemřelí: 1 2021 - Narození: 6 2021 - Zemřelí: 2 2022 - Narození: 4 2022 - Zemřelí: 0 2023 - Narození: 2 2023 - Zemřelí: 1 2024 - Narození: 2 2024 - Zemřelí: 2 2025 - Narození: 3 2025 - Zemřelí: 6 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Stěhování

Přistěhovalí Vystěhovalí

0 5 10 15 19 2020 - Přistěhovalí: 5 2020 - Vystěhovalí: 8 2021 - Přistěhovalí: 5 2021 - Vystěhovalí: 8 2022 - Přistěhovalí: 18 2022 - Vystěhovalí: 7 2023 - Přistěhovalí: 1 2023 - Vystěhovalí: 8 2024 - Přistěhovalí: 1 2024 - Vystěhovalí: 5 2025 - Přistěhovalí: 4 2025 - Vystěhovalí: 6 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Přirozený přírůstek a saldo stěhování

Přirozený přírůstek Saldo stěhování

-9 -3 2 7 13 2020 Přirozený přírůstek: 4 Saldo stěhování: -3 2021 Přirozený přírůstek: 4 Saldo stěhování: -3 2022 Přirozený přírůstek: 4 Saldo stěhování: 11 2023 Přirozený přírůstek: 1 Saldo stěhování: -7 2024 Přirozený přírůstek: 0 Saldo stěhování: -4 2025 Přirozený přírůstek: -3 Saldo stěhování: -2 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Sňatky a rozvody

Sňatky Rozvody

0,0 0,6 1,1 1,7 2,2 2022 Sňatky: 0 Rozvody: 0 2023 Sňatky: 0 Rozvody: 0 2024 Sňatky: 2 Rozvody: 1 2022 2023 2024

Obyvatelé při sčítání lidu 1869-2011

v hranicích obce z roku 2011
0 77 154 232 309 1869 - Obyvatel při sčítání: 270 1880 - Obyvatel při sčítání: 257 1890 - Obyvatel při sčítání: 237 1900 - Obyvatel při sčítání: 264 1910 - Obyvatel při sčítání: 286 1921 - Obyvatel při sčítání: 266 1930 - Obyvatel při sčítání: 256 1950 - Obyvatel při sčítání: 145 1961 - Obyvatel při sčítání: 119 1970 - Obyvatel při sčítání: 140 1980 - Obyvatel při sčítání: 138 1991 - Obyvatel při sčítání: 177 2001 - Obyvatel při sčítání: 185 2011 - Obyvatel při sčítání: 194 1869 1890 1910 1930 1961 1980 2001 2011

Rozpočet

tis. Kč

Příjmy Výdaje

0 4 484 8 968 13 453 17 937 2020 - Příjmy: 3 571 2020 - Výdaje: 2 065 2021 - Příjmy: 11 856 2021 - Výdaje: 16 608 2022 - Příjmy: 4 443 2022 - Výdaje: 4 886 2023 - Příjmy: 5 567 2023 - Výdaje: 4 808 2024 - Příjmy: 5 197 2024 - Výdaje: 3 640 2025 - Příjmy: 5 366 2025 - Výdaje: 3 839 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Nezaměstnanost

%
1,2 2,0 2,8 3,6 4,4 2020 Podíl nezaměstnaných: 2,74 2021 Podíl nezaměstnaných: 4,17 2022 Podíl nezaměstnaných: 1,45 2023 Podíl nezaměstnaných: 2,17 2024 Podíl nezaměstnaných: 2,96 2020 2021 2022 2023 2024

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →

V roce 2025 se v Habrovanech narodily 3 děti a zemřelo 6 lidí.

221
−5 proti 2024 2000-2025
2025
117
−3 proti 2024 2000-2025
2025
104
−2 proti 2024 2000-2025
2025
78,3 ob./km²
−1,8 proti 2024
okres 289,7 · ČR 138,4
2204. z 6 258 obcí · 378. z 1 992 podobně velkých
2020-2025
2025
47,1 %
+0,2 proti 2024
okres 51,0 · ČR 50,8
5349. z 6 254 obcí · 1630. z 1 992 podobně velkých
2000-2025
2025
39,3 let
−0,6 proti 2024
okres 43,3 · ČR 43,3
5908. z 6 254 obcí · 1881. z 1 992 podobně velkých
2000-2025
2025
18,1 %
−1,8 proti 2024
okres 20,9 · ČR 20,8
4687. z 6 254 obcí · 1426. z 1 992 podobně velkých
2000-2025
2025
22,2 %
+1,4 proti 2024
okres 14,9 · ČR 15,1
139. z 6 254 obcí · 45. z 1 992 podobně velkých
2000-2025
2025
81,6
−14,1 proti 2024
okres 140,5 · ČR 138,0
5764. z 6 249 obcí · 1832. z 1 992 podobně velkých
2000-2025
2025
59,7 %
+0,4 proti 2024
okres 64,3 · ČR 64,1
5560. z 6 254 obcí · 1741. z 1 992 podobně velkých
2000-2025
2025
Další ukazatele (24)
220
−8 proti 2024 2000-2025
2025
206
sčítání 2021
194
+9 proti 2001 1869-2011
2011
96
sčítání 2021
80
sčítání 2021
17
sčítání 2021
12
sčítání 2021
134
sčítání 2021
18
sčítání 2021
8
sčítání 2021
-5
−1 proti 2024 2020-2025
2025
3
+1 proti 2024 2020-2025
2025
-3
−3 proti 2024 2020-2025
2025
4
+3 proti 2024 2020-2025
2025
1
+1 proti 2023 2022-2024
2024
-2
+2 proti 2024 2020-2025
2025
2
+2 proti 2023 2022-2024
2024
6
+1 proti 2024 2020-2025
2025
6
+4 proti 2024 2020-2025
2025
13,6 ‰
+4,9 proti 2024
okres 6,8 · ČR 7,1
563. z 6 254 obcí · 225. z 1 992 podobně velkých
2020-2025
2025
-22,6 ‰
−4,9 proti 2024
okres -6,5 · ČR 0,6
5568. z 6 254 obcí · 1750. z 1 992 podobně velkých
2020-2025
2025
4,4 ‰
+4,4 proti 2023
okres 2,1
2022-2024
2024
8,8 ‰
+8,8 proti 2023
okres 4,3
2022-2024
2024
27,3 ‰
+18,5 proti 2024
okres 11,4 · ČR 10,4
146. z 6 254 obcí · 31. z 1 992 podobně velkých
2020-2025
2025

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 26,2 % lidí (54 z 206), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 1 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 221 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 206.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
105
51,0 % obyvatel
Ženy
101
49,0 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
86
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 0 (0,0 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (0,5 %) Ženy 85-89 let: 0 (0,0 %) 85-89 Muži 80-84 let: 0 (0,0 %) Ženy 80-84 let: 3 (1,5 %) 80-84 Muži 75-79 let: 5 (2,4 %) Ženy 75-79 let: 2 (1,0 %) 75-79 Muži 70-74 let: 4 (1,9 %) Ženy 70-74 let: 8 (3,9 %) 70-74 Muži 65-69 let: 8 (3,9 %) Ženy 65-69 let: 5 (2,4 %) 65-69 Muži 60-64 let: 4 (1,9 %) Ženy 60-64 let: 9 (4,4 %) 60-64 Muži 55-59 let: 4 (1,9 %) Ženy 55-59 let: 2 (1,0 %) 55-59 Muži 50-54 let: 5 (2,4 %) Ženy 50-54 let: 6 (2,9 %) 50-54 Muži 45-49 let: 12 (5,8 %) Ženy 45-49 let: 12 (5,8 %) 45-49 Muži 40-44 let: 11 (5,3 %) Ženy 40-44 let: 7 (3,4 %) 40-44 Muži 35-39 let: 8 (3,9 %) Ženy 35-39 let: 7 (3,4 %) 35-39 Muži 30-34 let: 6 (2,9 %) Ženy 30-34 let: 2 (1,0 %) 30-34 Muži 25-29 let: 4 (1,9 %) Ženy 25-29 let: 8 (3,9 %) 25-29 Muži 20-24 let: 4 (1,9 %) Ženy 20-24 let: 6 (2,9 %) 20-24 Muži 15-19 let: 10 (4,9 %) Ženy 15-19 let: 1 (0,5 %) 15-19 Muži 10-14 let: 7 (3,4 %) Ženy 10-14 let: 4 (1,9 %) 10-14 Muži 5-9 let: 5 (2,4 %) Ženy 5-9 let: 10 (4,9 %) 5-9 Muži 0-4 let: 7 (3,4 %) Ženy 0-4 let: 9 (4,4 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Obce a území

Téma obce a území →

Zemědělská půda tvoří 60,8 % katastru Habrovan.

2,82 km²
2025
60,8 %
0 proti 2024
okres 44,5 · ČR 53,1
3407. z 6 258 obcí · 1154. z 1 992 podobně velkých
1993-2025
2025
14,3 %
0 proti 2024
okres 33,3 · ČR 34,0
4302. z 6 258 obcí · lepší než 31 % · 1353. z 1 992 podobně velkých
1993-2025
2025
0,67 %
0 proti 2024
okres 2,60 · ČR 2,18
4318. z 6 258 obcí · 1289. z 1 992 podobně velkých
1993-2025
2025
2,30 %
−0,01 proti 2024
okres 2,23 · ČR 1,73
1192. z 6 258 obcí · 172. z 1 992 podobně velkých
1993-2025
2025
1
2025

Využití území a vybavenost

2025

Využití území

  • Orná půda 109 38,6 %
  • Zahrady 7 2,3 %
  • Ovocné sady 1 0,2 %
  • Trvalé travní porosty 56 19,7 %
  • Lesní půda 40 14,3 %
  • Vodní plochy 2 0,7 %
  • Zastavěné plochy 7 2,3 %
  • Ostatní plochy 62 21,9 %

Celkem 282 ha

Co v obci je

  • Vodovod
  • Kanalizace
  • Kanalizace s ČOV
  • Kulturní dům

4 z 12 sledovaných položek

Veřejné finance

Téma veřejné finance →

Rozpočtové příjmy Habrovan byly v roce 2025 5,4 mil. Kč, v přepočtu 24 282 Kč na obyvatele.

0 tis. Kč
2025
12 770 488 Kč
okres 5 568 298 191 · ČR 600 469 124 785
2595. z 6 258 obcí · 521. z 1 992 podobně velkých
2023
4 909 tis. Kč
+4 proti 2024 2020-2025
2025
104 tis. Kč
−31 proti 2024 2020-2025
2025
5 366 tis. Kč
+170 proti 2024 2020-2025
2025
1 527 tis. Kč
−29 proti 2024 2020-2025
2025
3 839 tis. Kč
+199 proti 2024 2020-2025
2025
0 Kč
okres 5 811 · ČR 5 825
1. z 6 247 obcí · 1. z 1 991 podobně velkých
2025
1,9 %
−0,7 proti 2024
okres 22,0 · ČR 18,9
5912. z 6 253 obcí · 1791. z 1 992 podobně velkých
2020-2025
2025
Další ukazatele (3)
57 785 Kč
okres 47 491 · ČR 79 370
1338. z 6 254 obcí · 404. z 1 992 podobně velkých
2023
24 282 Kč
+1 288 proti 2024
okres 38 335 · ČR 48 930
5922. z 6 253 obcí · 1842. z 1 992 podobně velkých
2020-2025
2025
17 371 Kč
+1 265 proti 2024
okres 38 166 · ČR 47 568
5910. z 6 253 obcí · 1843. z 1 992 podobně velkých
2020-2025
2025

Práce a ekonomika

Téma práce a ekonomika →

Ke konci srpna 2026 byl podíl nezaměstnaných osob v Habrovanech 4,55 %, o 0,75 procentního bodu méně než měsíc předtím.

4,55 %
−0,75 proti červenci 2026
okres 7,54 · ČR 5,05
3572. z 6 254 obcí · lepší než 42 % · 1126. z 1 992 podobně velkých
2016-2026
srpen 2026
6
−1 proti červenci 2026 2018-2026
srpen 2026

Nezaměstnanost během roku

MPSV

Podíl nezaměstnaných osob po měsících

%
Podíl nezaměstnaných osob po měsících (%)
Rok ledúnobředubkvěčvnčvcsrpzářříjlispro
2016 6,79 5,56 8,03 4,32 5,10 4,46 4,46 5,73 4,46 4,46 5,10 5,73
2017 5,10 3,82 2,55 3,19 3,21 3,21 3,85 2,56 2,56 3,21 2,56 2,56
2018 3,85 3,21 3,21 3,21 3,31 3,31 2,65 3,97 1,99 0,66 1,33 1,33
2019 1,33 1,99 1,99 1,99 2,03 0,68 1,35 2,03 1,35 1,35 0,68 2,03
2020 2,70 2,70 2,70 2,70 3,43 1,37 2,74 2,06 1,37 2,74 2,74 2,74
2021 3,43 4,11 3,43 4,11 4,17 4,17 5,56 4,17 3,47 4,86 4,17 4,17
2022 2,78 2,08 1,39 2,08 0,73 3,62 5,07 5,07 5,80 4,35 2,90 1,45
2023 1,45 2,17 3,62 5,07 5,80 5,07 4,35 3,62 2,90 2,17 1,45 2,17
2025 1,48 1,48 0,00 1,48 2,99 2,24 2,24 2,99 2,99 2,99 3,73 4,48
2026 4,48 2,99 4,48 5,22 5,30 6,06 5,30 4,55 bez údaje bez údaje bez údaje bez údaje

Podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu 15-64 let ke konci měsíce. Sezónní práce (stavebnictví, zemědělství, turistika) obvykle snižuje nezaměstnanost v létě a zvedá ji v zimě.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →

V roce 2025 bylo v Habrovanech registrováno 37 ekonomických subjektů.

37 subjektů
0 proti 2024 2001-2025
2025
25 subjektů
−2 proti 2024 2010-2025
2025
67,6 %
−5,4 proti 2024
okres 53,9 · ČR 61,6
1305. z 6 257 obcí · lepší než 79 % · 471. z 1 992 podobně velkých
2010-2025
2025
16,3
okres 5,3 · ČR 17,1
5888. z 6 246 obcí · 1853. z 1 992 podobně velkých
2001-2025
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026

Nejvíc podniků v Habrovanech působí v oboru zemědělství, lesnictví, rybářství (22,2 %), následují stavebnictví a velkoobchod a maloobchod.

Vzniklo za 12 měsíců
2
Zaniklo za 12 měsíců
0
Má zaměstnance
22,7 %
z 22 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 8 22,2 %
  • Stavebnictví 5 13,9 %
  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 4 11,1 %
  • Informační a komunikační činnosti 3 8,3 %
  • Doprava a skladování 3 8,3 %
  • Zpracovatelský průmysl 3 8,3 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 2 5,6 %
  • Ostatní činnosti 2 5,6 %
  • Veřejná správa a obrana; povinné sociální zabezpečení 1 2,8 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 1 2,8 %
  • Peněžnictví a pojišťovnictví 1 2,8 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 1 2,8 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 31 86,1 %
  • Společnost s ručením omezeným 3 8,3 %
  • Obec 1 2,8 %
  • Spolek 1 2,8 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 6 16,7 %
  • 3-10 let 12 33,3 %
  • 10-20 let 12 33,3 %
  • 20-30 let 3 8,3 %
  • Více než 30 let 3 8,3 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 17 47,2 %
  • 1-9 zaměstnanců 4 11,1 %
  • 10-49 zaměstnanců 1 2,8 %
  • Neuvedeno 14 38,9 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →

Při sčítání v roce 2021 bylo v Habrovanech 72 obydlených bytů.

70
0 proti srpnu 2026
říjen 2026
19
0 proti srpnu 2026
říjen 2026
41
+4 proti 2001 1869-2011
2011
72
sčítání 2021
24
sčítání 2021
36
sčítání 2021
4
sčítání 2021
47
sčítání 2021
2
sčítání 2021
1
sčítání 2021
Další ukazatele (5)
0
0 proti 2023 2020-2024
2024
0,00
0 proti 2023
okres 0,71 · ČR 2,78
3913. z 6 254 obcí · 1091. z 1 992 podobně velkých
2020-2024
2024
27,1 %
0 proti srpnu 2026
okres 37,6 · ČR 13,4
765. z 6 256 obcí · 237. z 1 992 podobně velkých
říjen 2026
14
sčítání 2021
37
sčítání 2021
25
sčítání 2021
8,5 %
ORP 13,2
4553. z 6 254 obcí · 1350. z 1 992 podobně velkých
sčítání 2021
0
září 2026
0
září 2026
0
září 2026
0
září 2026

Školy se počítají jako samostatné subjekty, ne jako budovy nebo třídy - jeden subjekt často provozuje několik pracovišť.

Zdravotnictví

Téma zdravotnictví →

Volby a politika

Téma volby a politika →
70,7 %
+3,5 proti 2021
okres 61,2 · ČR 69,0
4038. z 6 254 obcí · lepší než 35 % · 1313. z 1 992 podobně velkých
2002-2025
2025
75,7 %
+11,4 proti 2018
okres 64,1 · ČR 70,3
2256. z 6 254 obcí · lepší než 63 % · 772. z 1 992 podobně velkých
2013-2023
2023
33,0 %
+1,5 proti 2020
okres 29,5 · ČR 33,3
4211. z 6 253 obcí · lepší než 32 % · 1428. z 1 992 podobně velkých
2000-2024
2024
78,5 %
+30,6 proti 2022
okres 38,8 · ČR 48,1
351. z 6 249 obcí · lepší než 94 % · 98. z 1 991 podobně velkých
2002-2026
2026
34,9 %
+14,8 proti 2019
okres 30,7 · ČR 36,8
4523. z 6 254 obcí · lepší než 27 % · 1502. z 1 992 podobně velkých
2004-2024
2024
12,7 %
okres 18,6
2022

Zastoupení v Senátu

Obec patří do senátního obvodu č. 31 - Ústí nad Labem. Senátoři se volí na šest let a Senát se obnovuje po třetinách, takže se tu nevolí při každých volbách.

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 78,5 %
SNK: 73,5 % SNK: 26,5 %
  • SNK 73,5 %
  • SNK 26,5 %

620 platných hlasů · 1 okrsek

Sněmovna 2025

účast 70,7 %
ANO: 46,6 % SPOLU: 16,4 % AUTO: 8,6 % Stačilo!: 7,8 % SPD: 6,9 % Švýcarská dem.: 3,4 % Ostatní: 10,3 %
  • ANO 46,6 % +1,7
  • SPOLU 16,4 % +1,0
  • AUTO 8,6 % +1,8
  • Stačilo! 7,8 % +3,4
  • SPD 6,9 % -2,2
  • Švýcarská dem. 3,4 % +3,2
  • Piráti 3,4 % -3,5
  • STAN 2,6 % -7,0
  • Ostatní (5) 4,3 %

116 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 34,9 %
ANO: 46,7 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 13,3 % KDU+ODS+TOP 09: 11,7 % AUTO+PŘÍSAHA: 11,7 % SPD+Trikolora: 6,7 % SESO: 1,7 % Ostatní: 8,3 %
  • ANO 46,7 % +11,8
  • ČSNS+KSČM+SD-SN 13,3 % +2,5
  • KDU+ODS+TOP 09 11,7 % -4,0
  • AUTO+PŘÍSAHA 11,7 % +0,7
  • SPD+Trikolora 6,7 % +0,4
  • SESO 1,7 % +1,6
  • Hlas 1,7 % +1,4
  • mimozemstani.eu 1,7 % +1,4
  • Ostatní (3) 5,0 %

60 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Kraje 2024

účast 32,9 %
ANO: 56,1 % ČSNS+SOCDE+KSČM: 14,0 % STAN+PRO Zdraví: 7,0 % ODS: 7,0 % SPD+Trikol+PRO: 7,0 % Piráti: 5,3 % Ostatní: 3,5 %
  • ANO 56,1 % +16,7
  • ČSNS+SOCDE+KSČM 14,0 % +6,1
  • STAN+PRO Zdraví 7,0 % -4,9
  • ODS 7,0 % -3,9
  • SPD+Trikol+PRO 7,0 % -3,4
  • Piráti 5,3 % +2,2
  • LS 1,8 % -4,9
  • DSZ-ZA PR.ZVÍŘ. 1,8 % +1,3

57 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 63,1 %
Andrej Babiš: 50,5 % Petr Pavel: 29,7 % Jaroslav Bašta: 10,8 % Danuše Nerudová: 4,5 % Marek Hilšer: 2,7 % Tomáš Zima: 0,9 % Ostatní: 0,9 %
  • Andrej Babiš 50,5 % +3,2
  • Petr Pavel 29,7 % +0,4
  • Jaroslav Bašta 10,8 % +6,4
  • Danuše Nerudová 4,5 % -6,5
  • Marek Hilšer 2,7 % +0,5
  • Tomáš Zima 0,9 % +0,4
  • Karel Diviš 0,9 % -0,4

111 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 75,7 %
Andrej Babiš: 66,4 % Petr Pavel: 33,6 %
  • Andrej Babiš 66,4 % +11,9
  • Petr Pavel 33,6 % -11,9

131 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

5 mandátů

SNK

4 mandáty · 73,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Jiří Mareš 44 2. 96
Josef Malejovský 50 1. 89
Ing. Jaroslav Brož 71 3. 89
Ing. Martin Valenta 41 4. 88

SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ PRO HABROVANY

SNK

1 mandát · 26,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Ladislav Niebauer 56 1. 37

NOVÉ HABROVANY

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Sociální situace

Téma sociální situace →
10
září 2026
74
září 2026
5 b.
−1 proti 2023 2016-2024
2024
45,2 ‰
okres 120,1 · ČR 76,0
4343. z 6 101 obcí · lepší než 28 % · 1421. z 1 980 podobně velkých
září 2026
112 osob
sčítání 2021
81 osob
sčítání 2021
5 osob
sčítání 2021
-107 osob
sčítání 2021
13 osob
sčítání 2021

Dojížďka za prací a do školy

sčítání 2021

Kam se vyjíždí

Do jiných obcí vyjíždí 108 lidí.

Odkud se přijíždí

Z jiných obcí dojíždí 5 lidí.

Údaje jsou ze Sčítání 2021 a zachycují stav ke dni sčítání 26. března 2021, kdy část lidí pracovala z domova. Směry jsou jen mezi obcemi Česka, počet vyjíždějících výš zahrnuje i cesty do ciziny.

69
+1 proti 2024 2023-2025
2025
98,6 %
+1,4 proti 2024
okres 95,0 · ČR 73,4
1597. z 6 256 obcí · lepší než 74 % · 509. z 1 992 podobně velkých
2023-2025
2025

Cestovní ruch

Téma cestovní ruch →

Životní prostředí

Téma životní prostředí →
520 kg
+21 proti 2023
okres 335 · ČR 414
5335. z 6 254 obcí · lepší než 14 % · 1674. z 1 992 podobně velkých
2021-2024
2024
290 kg
+11 proti 2023
okres 197 · ČR 205
5763. z 6 254 obcí · lepší než 7 % · 1818. z 1 992 podobně velkých
2021-2024
2024
38 kg
+1 proti 2023
okres 40 · ČR 69
5628. z 6 254 obcí · lepší než 10 % · 1787. z 1 992 podobně velkých
2021-2024
2024
117,5 t
+2,9 proti 2023 2021-2024
2024
65,6 t
+1,3 proti 2023 2021-2024
2024
14,3 t
+6,9 proti 2023 2021-2024
2024
0,0 t
2024
32,6 %
−8,9 proti 2023
ORP 41,7
5234. z 6 258 obcí · lepší než 16 % · 1622. z 1 992 podobně velkých
2021-2024
2024
8,6 t
+0,2 proti 2023 2021-2024
2024
Další ukazatele (7)
0,8 t
−0,2 proti 2023 2021-2024
2024
5,1 t
+0,8 proti 2023 2021-2024
2024
2,6 t
−0,4 proti 2023 2021-2024
2024
0,1 t
0 proti 2023 2021-2024
2024
28,9 t
−5,3 proti 2023 2021-2024
2024
0,0 t
2024
0,1 t
−0,2 proti 2023 2021-2024
2024

Data po letech

26 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2025 221 117 104 3 6 -3 4 6 -2 -5
2024 226 120 106 2 2 0 1 5 -4 -4
2023 230 121 109 2 1 1 1 8 -7 -6
2022 236 121 115 4 0 4 18 7 11 15
2021 221 111 110 6 2 4 5 8 -3 1
2020 217 111 106 5 1 4 5 8 -3 1
2019 216 110 106 - - - - - - -
2018 217 110 107 - - - - - - -
2017 215 113 102 - - - - - - -
2016 221 115 106 - - - - - - -
2015 223 116 107 - - - - - - -
2014 228 120 108 - - - - - - -
2013 216 112 104 - - - - - - -
2012 210 108 102 - - - - - - -
2011 198 102 96 - - - - - - -
2010 217 108 109 - - - - - - -
2009 224 110 114 - - - - - - -
2008 219 108 111 - - - - - - -
2007 223 112 111 - - - - - - -
2006 222 113 109 - - - - - - -
2005 222 112 110 - - - - - - -
2004 219 112 107 - - - - - - -
2003 219 109 110 - - - - - - -
2002 211 104 107 - - - - - - -
2001 195 94 101 - - - - - - -
2000 189 94 95 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi 6 258 obcemi Česka drží Habrovany 4 718. místo podle počtu obyvatel.

Mezi obcemi okresu

21. z 23

Mezi všemi obcemi

4 718. z 6 258

percentil 25. - 25 % území je menších

Velikostní skupina

200 až 499 obyvatel

Stupeň urbanizace: venkov (DEGURBA, ČSÚ).

Takových obcí je v Česku 1 992. Pořadí „mezi podobně velkými" u ukazatelů se počítá v téhle skupině (velikostní skupiny obcí podle ČSÚ).

Proti obcím stejné velikosti

  • Průměrný věk obec 39,3 let medián 43,0 let
  • Děti 0-14 let obec 22,2 % medián 15,7 %
  • Senioři 65+ obec 18,1 % medián 20,3 %
  • Nezaměstnanost obec 4,55 % medián 4,20 %
  • Subjektů na 100 ob. obec 16,3 medián 22,3
  • Bytů na 1 000 ob. obec 0,00 medián 2,33
  • Příjmy na obyvatele obec 24 282 Kč medián 33 121 Kč

Medián (čárka) je prostřední hodnota skupiny (obce od 200 do 499 obyvatel): polovina obcí má vyšší, polovina nižší. Světlý pás ukazuje, kde leží prostřední polovina obcí skupiny. Vždy za stejné období jako údaj obce.

Podobně velké obce v okrese

Správní obvod

Ústí nad Labem

Obec s rozšířenou působností, kam se chodí pro občanku, řidičák nebo stavební povolení.

Sousední obce

Části obce 1

Habrovany

Zdroje dat: AOPK ČR · ČSÚ · ČTÚ · ČÚZK · Exekutorská komora ČR · Ministerstvo financí · Ministerstvo životního prostředí · MMR ČR · MPSV · MŠMT · NPÚ · SÚKL · ÚZIS · Volby.cz · zdroje dat a licence