Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 655 | 720 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 655 | 720 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Muži | 318 | 366 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 337 | 354 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 31,2 ob./km² | 40,0 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,5 % | 49,2 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 40,9 let | 42,0 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 18,6 % | 18,1 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 17,7 % | 15,0 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 105,2 | 120,4 | 138,0 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 63,7 % | 66,9 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 106 | 108 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 359 | 400 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 124 | 123 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 21,1 % | 19,5 % |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Index stáří | 117,0 | 113,9 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 633 | 712 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 589 | 631 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 660 | 666 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Svobodných | 263 | 269 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 210 | 252 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Rozvedených | 70 | 67 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 43 | 43 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Bez víry | 373 | 379 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Věřících | 36 | 55 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 5 | 14 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 24 | 10 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Narození | 3 | 3 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -4 | -4 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 36 | 41 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 28 | 14 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 3 | 0 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 8 | 27 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 7 | 7 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 4,7 ‰ | 4,2 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 36,6 ‰ | 13,9 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 3,2 ‰ | 1,4 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,9 ‰ | 0,0 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,1 ‰ | 9,8 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 20,98 km² | 18,02 km² | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 50,2 % | 14,8 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 42,4 % | 76,9 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,88 % | 0,41 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,89 % | 0,78 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 4 | 2 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 0 | 4 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 0 Kč | 6 065 874 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 16 193 tis. Kč | 17 222 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 482 tis. Kč | 8 606 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 18 082 tis. Kč | 27 195 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 2 444 tis. Kč | 1 192 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 15 638 tis. Kč | 26 004 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 2,7 % | 31,6 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 0 Kč | 8 425 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 27 607 Kč | 37 771 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 23 875 Kč | 36 116 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,19 % | 6,43 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 33 | 33 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 25 | 18 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,25 % | 3,74 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 126 subjektů | 149 subjektů | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 68 subjektů | 87 subjektů | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 54,0 % | 58,4 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Subjektů | 130 | 152 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 19,8 | 21,1 | 17,1 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Adresních míst | 279 | 348 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 36 | 1 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 228 | 245 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 215 | 257 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 43 | 68 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 93 | 110 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Kamna | 33 | 51 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 165 | 228 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 2 | 1 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 | 165 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 0 | 4 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 4 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,00 | 5,63 | 2,78 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 12,9 % | 0,3 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 18 | 36 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| S maturitou | 87 | 167 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Jen základní | 117 | 75 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 3,7 % | 6,9 % |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 37 | 35 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 40 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 32 | 25 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 1 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 1 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 15,3 | 0,0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 60,3 % | 71,7 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 60,2 % | 74,4 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 25,0 % | 32,0 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 55,2 % | 38,6 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 29,6 % | 35,3 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 16,7 % | 24,5 % | - |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 67 | 37 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Exekucí | 336 | 193 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 5 b. | 4 b. | - | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 102,3 ‰ | 51,4 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 273 osob | 279 osob |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 178 osob | 209 osob |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 26 osob | 43 osob |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -247 osob | -236 osob |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 53 osob | 64 osob |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 210 | 192 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 75,3 % | 55,2 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 15 | 7 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Památné stromy | 25 | 0 |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 423 kg | 165 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 270 kg | 72 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 53 kg | 61 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 266,6 t | 117,0 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 170,1 t | 50,9 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 10,4 t | 17,0 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 35,8 % | 48,5 % | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 33,7 t | 43,5 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Papír | 6,7 t | 17,6 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Plast | 12,3 t | 20,2 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 12,4 t | 5,1 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Kov | 2,4 t | 0,7 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 51,8 t | 3,3 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 1,3 t | |
| Ukazatel | Blíževedly | Svor | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,6 t | 0,9 t | |
| Vybavenost obce | Blíževedly | Svor |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Obvod ORP | Česká Lípa | Nový Bor |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 59,5 % | 58,3 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 74,7 let | 74,3 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 80,9 let | 81,2 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,9 nocí | 3,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 13,2 % | 13,4 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 5,6 | 5,6 |