Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 17 910 | 13 207 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 17 910 | 13 207 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Muži | 8 599 | 6 331 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 9 311 | 6 876 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 359,8 ob./km² | 270,7 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 52,0 % | 52,1 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,4 let | 44,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 22,6 % | 23,5 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,3 % | 15,0 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 158,0 | 156,9 | 138,0 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 63,0 % | 61,4 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 2 654 | 2 014 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 11 009 | 8 039 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 3 806 | 2 954 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 21,8 % | 22,7 % |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Index stáří | 143,4 | 146,7 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 17 920 | 13 262 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 17 469 | 13 007 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 18 913 | 13 663 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Svobodných | 7 198 | 5 467 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 6 525 | 4 810 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Rozvedených | 2 303 | 1 706 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 1 362 | 988 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Bez víry | 7 621 | 6 553 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Věřících | 4 579 | 2 510 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 1 587 | 769 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -59 | -32 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Narození | 125 | 102 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -75 | -39 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 587 | 357 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 48 | 29 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 16 | 7 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 77 | 46 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 571 | 350 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 200 | 141 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,0 ‰ | 7,7 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -3,3 ‰ | -2,4 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,7 ‰ | 2,2 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,3 ‰ | 3,5 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,2 ‰ | 10,6 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 49,78 km² | 48,79 km² | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 58,8 % | 37,5 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 14,4 % | 49,2 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 2,29 % | 0,68 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 3,91 % | 2,70 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 9 | 5 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 13 151 tis. Kč | 84 927 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 94 | 85 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 1 322 355 339 Kč | 1 133 303 914 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 453 739 tis. Kč | 340 936 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 131 625 tis. Kč | 127 667 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 659 162 tis. Kč | 562 691 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 5 901 tis. Kč | -2 715 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 653 260 tis. Kč | 565 406 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 734 Kč | 6 430 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 20,0 % | 22,7 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 73 833 Kč | 85 811 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 36 804 Kč | 42 606 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 36 475 Kč | 42 811 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,88 % | 4,97 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 694 | 410 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 603 | 405 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,07 % | 4,86 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,6 | 5,2 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 3 486 subjektů | 2 651 subjektů | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 2 181 subjektů | 1 641 subjektů | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 62,6 % | 61,9 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Subjektů | 3 524 | 2 678 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 19,7 | 20,3 | 17,1 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Adresních míst | 3 545 | 3 669 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 252 | 895 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 2 732 | 2 327 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 7 576 | 5 578 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 4 709 | 2 450 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 2 224 | 2 496 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Kamna | 288 | 317 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 7 049 | 5 170 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 7 | 11 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 6 717 | 4 538 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 45 | 70 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 34 | 0 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 6 | 6 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,50 | 5,29 | 2,78 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 7,1 % | 24,4 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 2 473 | 1 609 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| S maturitou | 4 923 | 3 477 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Jen základní | 1 765 | 1 562 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 16,7 % | 14,6 % |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 592 | 542 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 2 455 | 1 780 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 2 511 | 1 349 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 8 | 3 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 492 | 398 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 1 989 | 1 489 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 6 | 5 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 89 | 71 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 16 | 12 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Lékárny | 6 | 7 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 5 | 3 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 12 | 10 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Gynekologové | 3 | 2 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Nemocnice | 1 | 1 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 2,8 | 2,3 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,7 | 1,5 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 3,4 | 5,3 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 8,9 | 9,1 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 6,7 | 7,6 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 66,4 % | 65,2 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 68,1 % | 67,0 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 29,4 % | 29,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 41,4 % | 36,9 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 34,7 % | 32,3 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 21,5 % | 13,6 % | - |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 871 | 681 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Exekucí | 4 112 | 4 112 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 13 b. | 13 b. | - | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 9 | 6 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 48,6 ‰ | 51,6 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 2 720 osob | 2 677 osob |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 2 065 osob | 2 166 osob |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 8 100 osob | 3 441 osob |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 5 380 osob | 764 osob |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 7 339 osob | 4 661 osob |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 3 477 | 3 237 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 98,1 % | 88,2 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 88 | 74 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 2 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 596 | 383 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 9 | 6 | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Památné stromy | 2 | 6 |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 459 kg | 421 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 173 kg | 177 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 51 kg | 58 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 8 246,7 t | 5 579,8 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 3 100,2 t | 2 345,7 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 849,4 t | 597,0 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 163,5 t | 35,5 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 54,9 % | 51,8 % | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 916,1 t | 770,2 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Papír | 313,4 t | 308,2 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Plast | 269,0 t | 262,6 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 282,6 t | 188,3 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Kov | 51,1 t | 11,2 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 2 678,6 t | 1 643,6 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Textil | 75,9 t | 73,1 t | |
| Ukazatel | Hranice | Šternberk | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 30,0 t | 3,6 t | |
| Vybavenost obce | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Azylové domy | 2 | - |
| Centra sociálně rehabilitačních služeb | 1 | 1 |
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Domovy se zvláštním režimem | 1 | 1 |
| Nízkoprahová denní centra | 1 | 1 |
| Centra denních služeb | 1 | - |
| Chráněné bydlení | - | 1 |
| Domovy pro osoby se zdravotním postižením | - | 1 |
| Noclehárny | 1 | - |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | - |
| Chráněná příroda | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Geopark |
|
|
| Obvod ORP | Hranice | Šternberk |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 44,1 % | 47,4 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 5,8 nocí | 2,2 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 22,7 % | 17,7 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 4,7 | 1,2 |
| Okres | okres Přerov | okres Olomouc |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 28,8 let | 29,5 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 46,3 | 55,0 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 39 017 Kč/m² | 50 544 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 49 550 Kč/m² | 67 418 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 210 Kč | 21 506 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 24,3 % | 21,5 % |