Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 33 392 | 21 787 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 33 392 | 21 787 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Muži | 16 403 | 10 622 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 16 989 | 11 165 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 954,2 ob./km² | 658,9 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,9 % | 51,2 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 42,9 let | 43,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 20,3 % | 21,5 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 15,4 % | 15,0 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 131,8 | 143,3 | 138,0 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 64,4 % | 63,5 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 5 064 | 3 051 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 20 314 | 12 787 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 6 572 | 4 324 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 20,6 % | 21,4 % |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Index stáří | 129,8 | 141,7 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 33 355 | 21 506 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 31 950 | 20 162 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 30 923 | 20 687 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Svobodných | 13 704 | 8 463 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 11 426 | 7 409 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Rozvedených | 4 365 | 2 746 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 2 259 | 1 425 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Bez víry | 17 107 | 10 444 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Věřících | 5 194 | 3 466 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 906 | 795 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -52 | 145 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Narození | 244 | 160 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -93 | -85 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 1 431 | 1 190 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 66 | 42 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 41 | 230 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 157 | 72 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 1 390 | 960 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 337 | 245 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,3 ‰ | 7,4 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -1,6 ‰ | 6,7 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,0 ‰ | 2,0 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,7 ‰ | 3,3 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 10,1 ‰ | 11,4 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 34,99 km² | 33,07 km² | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 50,7 % | 65,1 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 7,7 % | 7,8 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 4,16 % | 1,11 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 8,21 % | 6,63 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 10 | 12 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 58 220 tis. Kč | 90 000 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 121 | 65 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 2 211 395 287 Kč | 1 174 026 180 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 913 075 tis. Kč | 586 254 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 192 001 tis. Kč | 114 014 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 1 479 986 tis. Kč | 882 083 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -25 850 tis. Kč | 26 581 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 1 505 837 tis. Kč | 855 502 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 1 744 Kč | 4 131 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 13,0 % | 12,9 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 66 225 Kč | 53 887 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 44 322 Kč | 40 487 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 45 096 Kč | 39 267 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,64 % | 5,17 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 1 318 | 817 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 1 100 | 727 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,64 % | 4,62 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,0 | 1,2 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 6 800 subjektů | 4 537 subjektů | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 4 352 subjektů | 2 989 subjektů | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 64,0 % | 65,9 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Subjektů | 6 891 | 4 639 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 20,6 | 21,3 | 17,1 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Adresních míst | 5 318 | 4 454 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 41 | 17 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 4 292 | 3 768 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 14 525 | 8 888 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 9 811 | 4 796 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 3 414 | 3 065 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Kamna | 690 | 534 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 13 466 | 8 106 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 4 | 8 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 11 298 | 7 083 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 58 | 59 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 26 | 0 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 22 | 14 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 1,73 | 2,73 | 2,78 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,8 % | 0,4 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 4 426 | 2 780 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| S maturitou | 9 221 | 5 869 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Jen základní | 3 277 | 2 021 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 16,5 % | 16,2 % |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 1 311 | 717 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 4 685 | 2 711 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 6 760 | 2 936 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| ZUŠ | 2 | 1 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 10 | 3 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 1 145 | 648 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 4 229 | 2 261 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 11 | 6 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 150 | 115 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 27 | 21 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Lékárny | 10 | 10 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 10 | 4 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 24 | 17 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Gynekologové | 8 | 4 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Nemocnice | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 3,0 | 1,8 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 2,4 | 1,8 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 3,0 | 4,6 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 8,1 | 9,6 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 7,2 | 7,8 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 67,4 % | 67,4 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 68,2 % | 69,3 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 31,8 % | 32,0 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 41,3 % | 41,6 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 34,9 % | 36,4 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 23,6 % | 24,6 % | - |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 2 146 | 1 451 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Exekucí | 10 514 | 7 383 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 13 b. | 12 b. | - | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 13 | 16 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 3 | 1 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 64,3 ‰ | 66,6 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 6 233 osob | 3 837 osob |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 5 391 osob | 3 203 osob |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 13 615 osob | 6 462 osob |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 7 382 osob | 2 625 osob |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 12 462 osob | 7 632 osob |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 3 813 | 2 076 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 71,7 % | 46,6 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 78 | 387 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 1 | 4 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 468 | 879 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 13 | 23 | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Památné stromy | 11 | 6 |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 348 kg | 410 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 152 kg | 181 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 49 kg | 64 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 11 642,4 t | 8 870,2 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 5 071,9 t | 3 911,4 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 2 451,3 t | 950,9 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 1 980,7 t | 1 177,3 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 44,6 % | 47,0 % | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 1 622,6 t | 1 395,8 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Papír | 640,8 t | 577,6 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Plast | 574,8 t | 424,2 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 351,3 t | 320,0 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Kov | 55,8 t | 74,0 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 1 626,9 t | 2 077,5 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Textil | 86,6 t | 67,0 t | |
| Ukazatel | Kolín | Kutná Hora | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 11,4 t | 22,4 t | |
| Vybavenost obce | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Sociální poradny | 4 | 4 |
| Domovy pro seniory | 3 | 1 |
| Centra sociálně rehabilitačních služeb | 1 | 2 |
| Chráněné bydlení | 1 | 1 |
| Nízkoprahová denní centra | 1 | 1 |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | 1 |
| Zařízení pro krizovou pomoc | - | 2 |
| Domovy pro osoby se zdravotním postižením | - | 1 |
| Domovy se zvláštním režimem | 1 | - |
| Noclehárny | - | 1 |
| Služby rané péče | - | 1 |
| Sociálně terapeutické dílny | - | 1 |
| Stacionáře denní | 1 | - |
| Obvod ORP | Kolín | Kutná Hora |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 46,2 % | 42,9 % |
| Naděje dožití mužů ve věku 65 let | 15,9 let | 16,0 let |
| Naděje dožití žen ve věku 65 let | 19,9 let | 19,4 let |
| Naděje dožití při narození - muži | 76,4 let | 75,5 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 82,2 let | 81,3 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,0 nocí | 2,0 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 25,0 % | 16,2 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 0,8 | 4,7 |
| Okres | okres Kolín | okres Kutná Hora |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 29,2 let | 28,7 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 63,1 | 55,0 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 50 361 Kč/m² | 54 270 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 62 102 Kč/m² | 55 420 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 667 Kč | 21 530 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 19,8 % | 22,2 % |