Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 8 000 | 9 886 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 8 000 | 9 886 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 3 938 | 4 881 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 4 062 | 5 005 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 261,3 ob./km² | 213,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,8 % | 50,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 43,8 let | 43,1 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 22,2 % | 21,0 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,7 % | 15,3 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 151,3 | 137,2 | 138,0 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 63,1 % | 63,7 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 1 245 | 1 405 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 4 905 | 5 810 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 1 560 | 1 926 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 20,2 % | 21,1 % |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Index stáří | 125,3 | 137,1 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 7 955 | 9 836 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 7 710 | 9 141 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 8 257 | 9 602 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Svobodných | 3 237 | 3 894 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 2 948 | 3 386 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 945 | 1 184 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 563 | 646 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Bez víry | 3 274 | 4 867 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Věřících | 1 992 | 1 667 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 685 | 521 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 45 | 104 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 72 | 85 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -6 | -12 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 273 | 506 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 24 | 11 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 51 | 116 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 24 | 41 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 222 | 390 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 78 | 97 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 9,1 ‰ | 8,6 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 5,6 ‰ | 10,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 3,0 ‰ | 1,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 3,0 ‰ | 4,2 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 9,8 ‰ | 9,9 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 30,61 km² | 46,23 km² | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 66,6 % | 68,3 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 9,9 % | 14,3 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,94 % | 3,19 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 3,34 % | 2,64 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 5 | 8 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 15 007 tis. Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 50 | 76 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 762 540 731 Kč | 1 260 850 117 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 221 510 tis. Kč | 271 596 tis. Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 53 082 tis. Kč | 143 494 tis. Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 331 037 tis. Kč | 455 546 tis. Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -30 779 tis. Kč | 6 618 tis. Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 361 817 tis. Kč | 448 929 tis. Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 1 518 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 16,0 % | 31,5 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 95 318 Kč | 127 539 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 41 380 Kč | 46 080 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 45 227 Kč | 45 411 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,99 % | 6,47 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 367 | 421 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 327 | 346 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,03 % | 5,46 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 4,6 | 2,7 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 607 subjektů | 1 723 subjektů | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 950 subjektů | 967 subjektů | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 59,1 % | 56,1 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 626 | 1 765 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 20,3 | 17,9 | 17,1 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 2 654 | 2 213 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 555 | 56 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 1 605 | 1 654 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 3 258 | 4 070 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 1 529 | 2 587 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 1 188 | 1 149 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Kamna | 338 | 184 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 3 014 | 3 711 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 2 | 1 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 484 | 3 098 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 67 | 49 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 30 | 26 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 26 | 22 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 8,42 | 5,01 | 2,78 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 20,9 % | 2,5 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 995 | 946 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| S maturitou | 2 051 | 2 399 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Jen základní | 867 | 1 110 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 15,4 % | 12,2 % |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 579 | 371 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 425 | 1 850 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 1 988 | 1 414 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 4 | 2 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 294 | 322 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 823 | 1 202 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 5 | 4 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 32 | 50 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 2 | 10 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Lékárny | 5 | 4 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 3 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 6 | 6 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 2 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 3,0 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,3 | 2,0 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 6,3 | 4,0 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 2,5 | 10,1 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 7,5 | 6,1 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 64,9 % | 70,2 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 66,9 % | 69,5 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 28,6 % | 29,8 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 45,3 % | 51,7 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 33,3 % | 35,0 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 21,7 % | 21,9 % | - |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 537 | 330 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Exekucí | 2 565 | 1 426 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 13 b. | 11 b. | - | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 1 | 3 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 1 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 67,1 ‰ | 33,4 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 2 024 osob | 1 309 osob |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 705 osob | 981 osob |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 2 649 osob | 6 107 osob |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 625 osob | 4 798 osob |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 2 274 osob | 3 992 osob |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 2 228 | 1 920 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 83,9 % | 86,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 95 | 44 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 70 | 366 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 3 | 4 | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 2 | 1 |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 493 kg | 421 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 208 kg | 176 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 111 kg | 69 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 3 919,6 t | 4 122,5 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 1 652,2 t | 1 718,6 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 305,2 t | 284,3 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 2,6 t | 242,1 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 56,9 % | 56,4 % | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 879,9 t | 679,5 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 160,1 t | 255,1 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 183,9 t | 201,3 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 103,6 t | 151,6 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 432,4 t | 71,5 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 1 025,2 t | 1 126,1 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 19,0 t | 67,5 t | |
| Ukazatel | Lipník nad Bečvou | Mohelnice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 5,2 t | 0,0 t | |
| Vybavenost obce | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ne |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ne |
| Kino | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Stacionáře denní | 1 | 1 |
| Domovy pro seniory | - | 1 |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | - | 1 |
| Chráněná příroda | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Geopark |
|
- |
| Obvod ORP | Lipník nad Bečvou | Mohelnice |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 42,9 % | 55,7 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,9 let | 75,9 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 83,3 let | 82,7 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 3,2 nocí | 2,5 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 22,5 % | 5,5 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 0,4 | 2,2 |
| Okres | okres Přerov | okres Šumperk |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 28,8 let | 28,8 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 46,3 | 49,4 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 39 017 Kč/m² | 42 376 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 49 550 Kč/m² | 46 329 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 210 Kč | 20 953 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 24,3 % | 24,9 % |