Vložit na web

Valašské Meziříčí vs. Vsetín

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Valašské Meziříčí Vsetín · Zlínský kraj 20 000 až 49 999 obyvatel · menší město a předměstí
Vsetín Vsetín · Zlínský kraj 20 000 až 49 999 obyvatel · menší město a předměstí
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Obyvatel 2025 22 568 50. z 6 258 24 974 39. z 6 258 −2 406

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
K 1. 1. 2026 22 568 50. z 6 258 24 974 39. z 6 258 −2 406

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Muži 2025 10 935 48. z 6 258 12 003 39. z 6 258 −1 068

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Ženy 2025 11 633 49. z 6 258 12 971 40. z 6 258 −1 338

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Hustota 2025 636,9 ob./km² 87. z 6 258 433,5 ob./km² 190. z 6 258 +203,3 1,5× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 51,5 % 907. z 6 254 51,9 % 636. z 6 254 −0,4 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 44,2 let 1 999. z 6 254 45,3 let 1 077. z 6 254 −1,2 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 22,2 % 2 046. z 6 254 24,4 % 990. z 6 254 −2,2 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 14,5 % 4 014. z 6 254 13,9 % 4 555. z 6 254 +0,6 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Index stáří 2025 152,8 2 004. z 6 249 176,0 1 125. z 6 249 −23,2 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 63,3 % 3 401. z 6 254 61,7 % 4 636. z 6 254 +1,6 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Valašské Meziříčí (pruhy)
  • Vsetín (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 33 (0,2 %) Ženy 90+ let: 90 (0,4 %) 90+ Muži 85-89 let: 92 (0,4 %) Ženy 85-89 let: 206 (1,0 %) 85-89 Muži 80-84 let: 245 (1,1 %) Ženy 80-84 let: 371 (1,7 %) 80-84 Muži 75-79 let: 405 (1,9 %) Ženy 75-79 let: 638 (2,9 %) 75-79 Muži 70-74 let: 509 (2,3 %) Ženy 70-74 let: 781 (3,6 %) 70-74 Muži 65-69 let: 618 (2,9 %) Ženy 65-69 let: 779 (3,6 %) 65-69 Muži 60-64 let: 638 (2,9 %) Ženy 60-64 let: 667 (3,1 %) 60-64 Muži 55-59 let: 727 (3,4 %) Ženy 55-59 let: 734 (3,4 %) 55-59 Muži 50-54 let: 739 (3,4 %) Ženy 50-54 let: 793 (3,7 %) 50-54 Muži 45-49 let: 913 (4,2 %) Ženy 45-49 let: 870 (4,0 %) 45-49 Muži 40-44 let: 832 (3,8 %) Ženy 40-44 let: 773 (3,6 %) 40-44 Muži 35-39 let: 670 (3,1 %) Ženy 35-39 let: 629 (2,9 %) 35-39 Muži 30-34 let: 689 (3,2 %) Ženy 30-34 let: 651 (3,0 %) 30-34 Muži 25-29 let: 640 (3,0 %) Ženy 25-29 let: 571 (2,6 %) 25-29 Muži 20-24 let: 546 (2,5 %) Ženy 20-24 let: 492 (2,3 %) 20-24 Muži 15-19 let: 545 (2,5 %) Ženy 15-19 let: 499 (2,3 %) 15-19 Muži 10-14 let: 564 (2,6 %) Ženy 10-14 let: 566 (2,6 %) 10-14 Muži 5-9 let: 533 (2,5 %) Ženy 5-9 let: 506 (2,3 %) 5-9 Muži 0-4 let: 593 (2,7 %) Ženy 0-4 let: 562 (2,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Vsetín v té skupině větší podíl lidí než Valašské Meziříčí. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 3 324 53. z 6 254 3 705 40. z 6 254 −381
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 13 618 51. z 6 254 15 509 40. z 6 254 −1 891
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 4 767 54. z 6 254 5 744 39. z 6 254 −977
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Podíl seniorů 2021 22,0 % 1 992. z 6 254 23,0 % 1 491. z 6 254 −1,1
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Index stáří 2021 143,4 1 914. z 6 252 155,0 1 425. z 6 252 −11,6
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Střední stav 2025 22 610 50. z 6 258 25 037 39. z 6 258 −2 427

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Sčítání 2021 2021 21 709 52. z 6 254 24 958 41. z 6 254 −3 249
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 23 189 52. z 6 250 27 138 40. z 6 250 −3 949

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Svobodných 2021 9 070 52. z 6 254 10 431 40. z 6 254 −1 361
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 8 198 51. z 6 254 9 163 40. z 6 254 −965
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Rozvedených 2021 2 742 57. z 6 254 3 351 46. z 6 254 −609
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Ovdovělých 2021 1 625 51. z 6 254 1 936 40. z 6 254 −311
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Bez víry 2021 8 149 78. z 6 254 9 607 63. z 6 254 −1 458
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Věřících 2021 6 880 29. z 6 254 7 345 28. z 6 254 −465
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Římských katolíků 2021 2 579 23. z 6 254 1 784 36. z 6 254 +795 1,4×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 -12 5 480. z 6 258 -211 6 234. z 6 258 +199

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Narození 2025 169 41. z 6 258 192 38. z 6 258 −23

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -98 6 200. z 6 258 -110 6 210. z 6 258 +12

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Přistěhovalí 2025 827 48. z 6 258 531 90. z 6 258 +296 1,6×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Rozvody 2024 42 45 −3

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Saldo migrace 2025 86 66. z 6 258 -101 6 235. z 6 258 +187

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Sňatky 2024 77 86 −9

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Vystěhovalí 2025 741 50. z 6 258 632 65. z 6 258 +109 1,2×

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Zemřelí 2025 267 46. z 6 258 302 40. z 6 258 −35

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Porodnost 2025 7,5 ‰ 2 558. z 6 254 7,7 ‰ 2 427. z 6 254 −0,2 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 -0,5 ‰ 3 470. z 6 254 -8,4 ‰ 4 419. z 6 254 +7,9 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 1,9 ‰ 1,8 ‰ +0,1 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 3,4 ‰ 3,4 ‰ 0 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 11,8 ‰ 1 974. z 6 254 12,1 ‰ 1 849. z 6 254 −0,3 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Rozloha 2025 35,44 km² 361. z 6 258 57,61 km² 107. z 6 258 −22,17

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 42,5 % 5 145. z 6 258 27,9 % 5 821. z 6 258 +14,6 1,5× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Lesy 2025 29,0 % 2 580. z 6 258 56,7 % 615. z 6 258 −27,8 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 1,87 % 1 767. z 6 258 1,09 % 3 069. z 6 258 +0,78 1,7× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 5,50 % 146. z 6 258 2,77 % 758. z 6 258 +2,73 2,0× 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Částí obce 2025 7 339. z 6 258 3 1 097. z 6 258 +4 2,3×

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dluh obce 2025 121 112 tis. Kč 6 182. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +121 112

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 178 16. z 6 258 139 24. z 6 258 +39 1,3×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 1 318 134 045 Kč 66. z 6 258 2 721 735 712 Kč 24. z 6 258 −1 403 601 667 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Daňové příjmy 2025 584 149 tis. Kč 51. z 6 253 644 310 tis. Kč 40. z 6 253 −60 161

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dotace 2025 132 145 tis. Kč 86. z 6 253 190 100 tis. Kč 45. z 6 253 −57 955

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 843 529 tis. Kč 57. z 6 253 1 003 369 tis. Kč 44. z 6 253 −159 840

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 4 562 tis. Kč 1 108. z 6 253 -78 906 tis. Kč 6 190. z 6 253 +83 468

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 838 967 tis. Kč 63. z 6 253 1 082 275 tis. Kč 43. z 6 253 −243 308

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 5 367 Kč 4 530. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +5 367 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 15,7 % 1 959. z 6 253 18,9 % 1 511. z 6 253 −3,3 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 58 407 Kč 1 330. z 6 254 108 983 Kč 701. z 6 254 −50 576 79 370 Kč
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 37 377 Kč 2 355. z 6 253 40 177 Kč 1 859. z 6 253 −2 799 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 37 175 Kč 2 402. z 6 253 43 336 Kč 1 618. z 6 253 −6 161 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 6,22 % 5 241. z 6 254 7,66 % 5 800. z 6 254 −1,44 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 931 6 209. z 6 258 1 244 6 220. z 6 258 −313

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 724 6 040. z 6 093 1 058 6 059. z 6 093 −334

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 4,75 % 4 617. z 6 073 6,23 % 5 462. z 6 073 −1,48

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 1,8 1 104. z 3 296 2,8 1 514. z 3 296 −0,9

Graf vývoje: Uchazečů na místo

Firmy a organizace

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Registrovaných 2025 5 000 subjektů 51. z 6 257 5 238 subjektů 47. z 6 257 −238

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Aktivních 2025 2 970 subjektů 51. z 6 257 3 250 subjektů 47. z 6 257 −280

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 59,4 % 4 216. z 6 257 62,0 % 3 339. z 6 257 −2,6 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Subjektů 2026-08 5 090 42. z 6 249 5 268 39. z 6 249 −178
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 22,6 2 918. z 6 246 21,1 3 801. z 6 246 +1,5 1,1× 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Adresních míst 2026-08 4 110 62. z 6 258 3 776 67. z 6 258 +334 1,1×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 168 514. z 6 258 712 83. z 6 258 −544
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Domů při sčítání 2011 3 130 51. z 6 252 2 594 70. z 6 252 +536 1,2×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Obydlených bytů 2021 9 558 54. z 6 255 11 261 40. z 6 255 −1 703
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 6 811 50. z 6 243 9 417 35. z 6 243 −2 606
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Vlastní kotel 2021 2 107 69. z 6 254 1 349 129. z 6 254 +758 1,6×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Kamna 2021 316 111. z 6 254 227 179. z 6 254 +89 1,4×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 8 943 53. z 6 081 10 329 41. z 6 081 −1 386
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Bez vodovodu 2021 8 5 905. z 6 254 15 6 167. z 6 254 −7
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 7 537 59. z 6 254 9 382 39. z 6 254 −1 845
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dokončené byty 2024 25 124. z 6 258 19 172. z 6 258 +6 1,3×

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0

Graf vývoje: Byty v bytových domech

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 24 43. z 6 258 9 277. z 6 258 +15 2,7×

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 1,11 3 540. z 6 254 0,75 3 739. z 6 254 +0,35 1,5× 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 4,1 % 3 183. z 6 256 18,9 % 1 199. z 6 256 −14,8 13,4 %

Školství

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 2 994 52. z 6 254 3 469 39. z 6 254 −475
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
S maturitou 2021 6 107 50. z 6 254 7 257 38. z 6 254 −1 150
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Jen základní 2021 2 165 62. z 6 254 2 636 48. z 6 254 −471
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Podíl VŠ 2021 16,3 % 945. z 6 254 16,3 % 945. z 6 254 0
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 870 55. z 6 258 1 047 44. z 6 258 −177
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 3 593 49. z 6 258 3 160 56. z 6 258 +433 1,1×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 3 508 49. z 6 258 4 331 37. z 6 258 −823
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
ZUŠ 2026-09 2 25. z 6 258 2 25. z 6 258 0
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Mateřské školy 2024 7 46. z 6 258 12 23. z 6 258 −5

Graf vývoje: Mateřské školy

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 709 54. z 6 258 867 38. z 6 258 −158

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Žáků základních škol 2024 2 672 45. z 2 607 2 556 50. z 2 607 +116

Graf vývoje: Žáků základních škol

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Základní školy 2024 8 56. z 6 258 7 71. z 6 258 +1 1,1×

Graf vývoje: Základní školy

Zdravotnictví

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 135 47. z 6 258 143 41. z 6 258 −8
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 22 37. z 6 258 19 46. z 6 258 +3 1,2×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Lékárny 2026 9 45. z 6 258 9 45. z 6 258 0
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dětští lékaři 2026 8 27. z 6 258 5 47. z 6 258 +3 1,6×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Zubní lékaři 2026 21 37. z 6 258 19 45. z 6 258 +2 1,1×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Gynekologové 2026 6 42. z 6 258 7 36. z 6 258 −1
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Nemocnice 2024 1 14. z 146 1 14. z 146 0
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 3,5 464. z 6 254 2,0 746. z 6 254 +1,5 1,8×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 2,7 299. z 6 254 2,8 288. z 6 254 −0,1
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 4,0 408. z 6 254 3,6 493. z 6 254 +0,4 1,1×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 9,7 898. z 6 254 7,6 1 226. z 6 254 +2,1 1,3×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 9,3 231. z 6 254 7,6 352. z 6 254 +1,7 1,2×

Volby a politika

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 67,6 % 5 102. z 6 254 65,2 % 5 627. z 6 254 +2,3 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 69,3 % 4 878. z 6 254 67,7 % 5 303. z 6 254 +1,6 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 32,5 % 4 392. z 6 253 31,6 % 4 732. z 6 253 +1,0 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 45,3 % 5 367. z 6 249 44,1 % 5 473. z 6 249 +1,3 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 36,9 % 3 774. z 6 254 33,9 % 4 871. z 6 254 +3,0 1,1× 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 31,3 % 28,8 % +2,5 1,1× -

Sociální situace

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 986 6 023. z 6 101 1 285 6 039. z 6 101 −299
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Exekucí 2026-09 4 599 6 018. z 6 101 5 651 6 030. z 6 101 −1 052
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 12 b. 5 994. z 6 258 16 b. 6 167. z 6 258 −4 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 20 28. z 6 258 25 19. z 6 258 −5
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 1 66. z 6 258 3 14. z 6 258 −2
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 43,7 ‰ 4 226. z 6 101 51,5 ‰ 4 729. z 6 101 −7,8 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Vyjíždějící 2021 3 057 osob 89. z 6 258 2 840 osob 99. z 6 258 +217 1,1×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 2 386 osob 96. z 6 258 2 251 osob 107. z 6 258 +135 1,1×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Přijíždějící 2021 10 660 osob 25. z 6 258 9 056 osob 33. z 6 258 +1 604 1,2×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 7 603 osob 14. z 6 258 6 216 osob 25. z 6 258 +1 387 1,2×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Pracují v obci 2021 9 453 osob 42. z 6 258 11 236 osob 38. z 6 258 −1 783

Internet

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 1 939 164. z 6 258 1 958 161. z 6 258 −19

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 47,2 % 4 239. z 6 256 51,9 % 4 093. z 6 256 −4,7 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Kulturní památky 2026 70 61. z 6 252 24 238. z 6 252 +46 2,9×
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Lůžek k ubytování 2025 485 185. z 676 639 125. z 676 −154

Graf vývoje: Lůžek k ubytování

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Ubytovací zařízení 2025 14 108. z 2 067 14 108. z 2 067 0

Graf vývoje: Ubytovací zařízení

Životní prostředí

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Památné stromy 2026 11 205. z 6 258 11 205. z 6 258 0
Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 359 kg 3 038. z 6 254 299 kg 1 795. z 6 254 +60 1,2× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 170 kg 2 500. z 6 254 149 kg 1 545. z 6 254 +21 1,1× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 42 kg 5 376. z 6 254 89 kg 1 189. z 6 254 −48 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Komunální odpad 2024 8 112,7 t 6 204. z 6 258 7 540,1 t 6 197. z 6 258 +572,6 1,1×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Směsný odpad 2024 3 834,5 t 6 203. z 6 258 3 740,3 t 6 201. z 6 258 +94,2

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Objemný odpad 2024 1 933,8 t 6 231. z 6 258 1 470,5 t 6 217. z 6 258 +463,3 1,3×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Stavební odpad 2024 3,2 t 1 796. z 6 258 9,8 t 1 229. z 6 258 −6,6

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 38,8 % 4 517. z 6 258 43,3 % 3 882. z 6 258 −4,5

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Tříděný sběr 2024 939,1 t 80. z 6 258 2 253,8 t 20. z 6 258 −1 314,7

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Papír 2024 412,3 t 66. z 6 258 645,9 t 37. z 6 258 −233,5

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Plast 2024 248,6 t 91. z 6 258 263,9 t 77. z 6 258 −15,4

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Sklo 2024 266,6 t 60. z 6 258 258,9 t 64. z 6 258 +7,7

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Kov 2024 11,6 t 1 130. z 6 258 1 085,1 t 6. z 6 258 −1 073,5

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Bioodpad 2024 1 298,5 t 84. z 6 258 4,2 t 4 107. z 6 258 +1 294,4 312,2×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Textil 2024 78,4 t 38. z 6 258 59,0 t 69. z 6 258 +19,4 1,3×

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Valašské Meziříčí Vsetín Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 4,8 t 212. z 6 258 12,4 t 80. z 6 258 −7,6

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Valašské Meziříčí Vsetín
Vodovod ano ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ano
Sběrný dvůr ano ano
Kino ano ano
Kulturní dům ano ano
Informační centrum ano ano
Středisko volného času ano ano
Kostel ano ano
Koupaliště ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zařízení sociálních služeb 2024 Valašské Meziříčí Vsetín
Centra sociálně rehabilitačních služeb 4 2
Sociální poradny 4 2
Stacionáře denní 1 4
Domovy pro seniory 1 3
Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež 1 3
Azylové domy 1 2
Domovy se zvláštním režimem 2 1
Sociálně terapeutické dílny 1 2
Chráněné bydlení 1 1
Noclehárny 1 1
Nízkoprahová denní centra 1 1
Domovy pro osoby se zdravotním postižením 1 -
Domy na půl cesty 1 -
Služby následné péče - 1
Služby rané péče - 1
Stacionáře týdenní - 1

Počet zařízení podle druhu, ne kapacita. Registr poskytovatelů sociálních služeb.

Chráněná příroda Valašské Meziříčí Vsetín
Geopark
  • Podbeskydí
-

Podle Ústředního seznamu ochrany přírody (AOPK ČR), řazeno podle toho, jak velkou část katastru území pokrývá. Podíly a počet památných stromů jsou výš v tématu životní prostředí.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Valašské Meziříčí Vsetín
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 41,7 % 44,9 %
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 2,1 nocí 2,2 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 20,5 % 15,2 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 1,1 4,1

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.