Obec

Rozvadov

Okres Tachov · Kraj Plzeňský kraj · Web www.rozvadov.cz

Obyvatel 2025 858
Rozloha
54,94 km²
Hustota
15,6 ob./km²dopočet
Do okresního města
15,3 kmvzdušně
Do krajského města
60,0 kmvzdušně
Kód RÚIAN
561169
Poloha
49,6707, 12,5530

Rozvadov je obec v okrese Tachov v Plzeňském kraji, která vyniká velmi nízkou hustotou zalidnění 15,6 obyvatel na km², což je několikanásobně méně než v Česku. Katastr obce má rozlohu téměř 55 km² a zahrnuje šest částí, mezi nimi Diana, Milíře, Nové Domky, Rozcestí, Rozvadov a Svatá Kateřina. Obec leží 15 km od okresního města a 60 km od krajského města.

V Rozvadově je jedna mateřská škola s 22 dětmi a jedna základní škola s 18 žáky. V obci funguje pět ubytovacích zařízení. Nejvíce podniků působí v oboru velkoobchod a maloobchod, dále v ubytování, stravování a pohostinství a v ostatních činnostech. Z celkových 215 registrovaných ekonomických subjektů je 67 % podnikajících fyzických osob. Lesní půda pokrývá 64,9 % území, což je asi dvakrát více než v Česku, zatímco zemědělská půda tvoří 28,2 %.

Počet obyvatel obce kolísá, v roce 2025 dosáhl 858, což je nárůst o 40 oproti roku 2024. Přírůstek obyvatel je způsoben hlavně migrací, která se zvýšila o 15 osob. Přirozený přírůstek je záporný a poklesl o 3 osoby. Daňové příjmy obce v roce 2025 klesly o 30 milionů korun na 69,8 milionu korun, rozpočtové příjmy celkem se snížily o 28,6 milionu na 90,7 milionu korun.

Schválený rozpočet 2026 108,8 mil. příjmy 147,8 mil. výdaje −39,0 mil. saldo Struktura rozpočtu →

Vývoj počtu obyvatel

2000-2025
620 685 750 815 880 2000 2000: 642 obyvatel 2001: 670 obyvatel 2002: 701 obyvatel 2003: 692 obyvatel 2004 2004: 681 obyvatel 2005: 722 obyvatel 2006: 747 obyvatel 2007: 774 obyvatel 2008 2008: 810 obyvatel 2009: 808 obyvatel 2010: 782 obyvatel 2011: 776 obyvatel 2012 2012: 756 obyvatel 2013: 750 obyvatel 2014: 725 obyvatel 2015: 712 obyvatel 2016 2016: 703 obyvatel 2017: 725 obyvatel 2018: 735 obyvatel 2019: 798 obyvatel 2020 2020: 780 obyvatel 2021: 718 obyvatel 2022: 797 obyvatel 2023: 790 obyvatel 2024: 818 obyvatel 2025 2025: 858 obyvatel

Obec Rozvadov má 858 obyvatel a je 14. největší z 51 obcí okresu. Za poslední rok jich přibylo o 4,9 %. Od okresního města je vzdálená 15 km vzdušnou čarou a rozkládá se na 54,94 km² a skládá se ze 6 částí. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 88 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 7,0 % obyvatel starších patnácti let. Podíl nezaměstnaných byl 4,06 % a rozpočtové příjmy vycházejí na 105 683 Kč na obyvatele. Průměrná rychlost internetu v obci je 32,9 Mb/s pro stahování a 19,6 Mb/s pro odesílání, odezva 25 ms podle měření na rychlost.cz.

Metodika

Obec v číslech za 10 let

2015-2025
Ukazatel Tehdy Teď Změna Vývoj
Obyvatelé 712 2015 858 2025 +20,5 % nárůst
Průměrný věk 39,9 let 2015 41,3 let 2025 +1,4 let mírný nárůst
Podíl lidí nad 65 let 12,1 % 2015 14,8 % 2025 +2,7 p. b. nárůst
Dokončené byty 7 2020 15 2024 31 celkem za období
Aktivní ekonomické subjekty 128 subjektů 2015 105 subjektů 2025 −18,0 % pokles
Podíl nezaměstnaných 3,02 % 2020 3,48 % 2024 +0,5 p. b. mírný nárůst
Příjmy rozpočtu na obyvatele v běžných cenách 80 330 Kč 2020 105 683 Kč 2025 +31,6 % nárůst

Srovnává se první rok s daty v posledních deseti letech s posledním rokem; u dokončených bytů je změna součet za celé období. Peněžní údaje jsou v běžných cenách, bez očištění o inflaci.

Vývoj v čase

7 grafů

Narození a zemřelí

Narození Zemřelí

0 3 6 10 13 2020 - Narození: 5 2020 - Zemřelí: 8 2021 - Narození: 8 2021 - Zemřelí: 9 2022 - Narození: 4 2022 - Zemřelí: 6 2023 - Narození: 11 2023 - Zemřelí: 8 2024 - Narození: 5 2024 - Zemřelí: 7 2025 - Narození: 7 2025 - Zemřelí: 12 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Stěhování

Přistěhovalí Vystěhovalí

0 33 66 100 133 2020 - Přistěhovalí: 39 2020 - Vystěhovalí: 54 2021 - Přistěhovalí: 25 2021 - Vystěhovalí: 37 2022 - Přistěhovalí: 123 2022 - Vystěhovalí: 42 2023 - Přistěhovalí: 93 2023 - Vystěhovalí: 103 2024 - Přistěhovalí: 97 2024 - Vystěhovalí: 67 2025 - Přistěhovalí: 92 2025 - Vystěhovalí: 47 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Přirozený přírůstek a saldo stěhování

Přirozený přírůstek Saldo stěhování

-25 4 33 62 91 2020 Přirozený přírůstek: -3 Saldo stěhování: -15 2021 Přirozený přírůstek: -1 Saldo stěhování: -12 2022 Přirozený přírůstek: -2 Saldo stěhování: 81 2023 Přirozený přírůstek: 3 Saldo stěhování: -10 2024 Přirozený přírůstek: -2 Saldo stěhování: 30 2025 Přirozený přírůstek: -5 Saldo stěhování: 45 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Sňatky a rozvody

Sňatky Rozvody

1 2 4 5 7 2022 Sňatky: 3 Rozvody: 2 2023 Sňatky: 2 Rozvody: 2 2024 Sňatky: 6 Rozvody: 1 2022 2023 2024

Obyvatelé při sčítání lidu 1869-2011

v hranicích obce z roku 2011
0 930 1 860 2 790 3 721 1869 - Obyvatel při sčítání: 3 410 1880 - Obyvatel při sčítání: 3 445 1890 - Obyvatel při sčítání: 3 255 1900 - Obyvatel při sčítání: 3 171 1910 - Obyvatel při sčítání: 3 106 1921 - Obyvatel při sčítání: 3 261 1930 - Obyvatel při sčítání: 2 991 1950 - Obyvatel při sčítání: 789 1961 - Obyvatel při sčítání: 862 1970 - Obyvatel při sčítání: 889 1980 - Obyvatel při sčítání: 746 1991 - Obyvatel při sčítání: 652 2001 - Obyvatel při sčítání: 684 2011 - Obyvatel při sčítání: 790 1869 1890 1910 1930 1961 1980 2001 2011

Rozpočet

tis. Kč

Příjmy Výdaje

0 50 728 101 456 152 184 202 913 2020 - Příjmy: 62 657 2020 - Výdaje: 40 983 2021 - Příjmy: 82 762 2021 - Výdaje: 67 010 2022 - Příjmy: 119 386 2022 - Výdaje: 80 026 2023 - Příjmy: 187 882 2023 - Výdaje: 181 787 2024 - Příjmy: 119 238 2024 - Výdaje: 96 114 2025 - Příjmy: 90 676 2025 - Výdaje: 103 838 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Nezaměstnanost

%
1,7 2,2 2,7 3,2 3,6 2020 Podíl nezaměstnaných: 3,02 2021 Podíl nezaměstnaných: 1,84 2022 Podíl nezaměstnaných: 2,43 2023 Podíl nezaměstnaných: 2,37 2024 Podíl nezaměstnaných: 3,48 2020 2021 2022 2023 2024

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →

V roce 2025 se v Rozvadově narodilo 7 dětí a zemřelo 12 lidí.

858
+40 proti 2024 2000-2025
2025
401
+16 proti 2024 2000-2025
2025
457
+24 proti 2024 2000-2025
2025
15,6 ob./km²
+0,7 proti 2024
okres 41,9 · ČR 138,4
5864. z 6 258 obcí · 1361. z 1 383 podobně velkých
2020-2025
2025
53,3 %
+0,3 proti 2024
okres 50,7 · ČR 50,8
202. z 6 254 obcí · 12. z 1 383 podobně velkých
2000-2025
2025
41,3 let
−0,5 proti 2024
okres 42,6 · ČR 43,3
4969. z 6 254 obcí · 1097. z 1 383 podobně velkých
2000-2025
2025
14,8 %
−1,2 proti 2024
okres 18,7 · ČR 20,8
5828. z 6 254 obcí · 1305. z 1 383 podobně velkých
2000-2025
2025
13,4 %
−0,3 proti 2024
okres 14,4 · ČR 15,1
4943. z 6 254 obcí · 1203. z 1 383 podobně velkých
2000-2025
2025
110,4
−6,5 proti 2024
okres 130,4 · ČR 138,0
4507. z 6 249 obcí · 979. z 1 383 podobně velkých
2000-2025
2025
71,8 %
+1,5 proti 2024
okres 66,9 · ČR 64,1
99. z 6 254 obcí · 8. z 1 383 podobně velkých
2000-2025
2025
Další ukazatele (24)
834
+26 proti 2024 2000-2025
2025
730
sčítání 2021
790
+106 proti 2001 1869-2011
2011
346
sčítání 2021
253
sčítání 2021
74
sčítání 2021
45
sčítání 2021
368
sčítání 2021
136
sčítání 2021
24
sčítání 2021
40
+12 proti 2024 2020-2025
2025
7
+2 proti 2024 2020-2025
2025
-5
−3 proti 2024 2020-2025
2025
92
−5 proti 2024 2020-2025
2025
1
−1 proti 2023 2022-2024
2024
45
+15 proti 2024 2020-2025
2025
6
+4 proti 2023 2022-2024
2024
47
−20 proti 2024 2020-2025
2025
12
+5 proti 2024 2020-2025
2025
8,4 ‰
+2,2 proti 2024
okres 7,6 · ČR 7,1
1999. z 6 254 obcí · 457. z 1 383 podobně velkých
2020-2025
2025
46,6 ‰
+12,4 proti 2024
okres 7,2 · ČR 0,6
239. z 6 254 obcí · 17. z 1 383 podobně velkých
2020-2025
2025
1,2 ‰
−1,2 proti 2023
okres 2,3
2022-2024
2024
7,4 ‰
+4,9 proti 2023
okres 4,1
2022-2024
2024
14,4 ‰
+5,7 proti 2024
okres 10,0 · ČR 10,4
1161. z 6 254 obcí · 184. z 1 383 podobně velkých
2020-2025
2025

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 31,0 % lidí (226 z 730), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 12 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 718 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 730.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
347
47,5 % obyvatel
Ženy
383
52,5 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
88
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 3 (0,4 %) 90+ Muži 85-89 let: 4 (0,6 %) Ženy 85-89 let: 5 (0,7 %) 85-89 Muži 80-84 let: 4 (0,6 %) Ženy 80-84 let: 10 (1,4 %) 80-84 Muži 75-79 let: 5 (0,7 %) Ženy 75-79 let: 8 (1,1 %) 75-79 Muži 70-74 let: 10 (1,4 %) Ženy 70-74 let: 12 (1,6 %) 70-74 Muži 65-69 let: 26 (3,6 %) Ženy 65-69 let: 17 (2,3 %) 65-69 Muži 60-64 let: 20 (2,7 %) Ženy 60-64 let: 27 (3,7 %) 60-64 Muži 55-59 let: 23 (3,2 %) Ženy 55-59 let: 21 (2,9 %) 55-59 Muži 50-54 let: 30 (4,1 %) Ženy 50-54 let: 37 (5,1 %) 50-54 Muži 45-49 let: 27 (3,7 %) Ženy 45-49 let: 25 (3,4 %) 45-49 Muži 40-44 let: 32 (4,4 %) Ženy 40-44 let: 32 (4,4 %) 40-44 Muži 35-39 let: 30 (4,1 %) Ženy 35-39 let: 34 (4,7 %) 35-39 Muži 30-34 let: 32 (4,4 %) Ženy 30-34 let: 37 (5,1 %) 30-34 Muži 25-29 let: 21 (2,9 %) Ženy 25-29 let: 25 (3,4 %) 25-29 Muži 20-24 let: 16 (2,2 %) Ženy 20-24 let: 17 (2,3 %) 20-24 Muži 15-19 let: 6 (0,8 %) Ženy 15-19 let: 16 (2,2 %) 15-19 Muži 10-14 let: 27 (3,7 %) Ženy 10-14 let: 10 (1,4 %) 10-14 Muži 5-9 let: 19 (2,6 %) Ženy 5-9 let: 21 (2,9 %) 5-9 Muži 0-4 let: 15 (2,1 %) Ženy 0-4 let: 26 (3,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Obce a území

Téma obce a území →

Lesní pozemky pokrývají 64,9 % katastru Rozvadova.

54,94 km²
2025
28,2 %
−0,1 proti 2024
okres 47,2 · ČR 53,1
5813. z 6 258 obcí · 1304. z 1 383 podobně velkých
1993-2025
2025
64,9 %
+0,1 proti 2024
okres 43,7 · ČR 34,0
362. z 6 258 obcí · lepší než 94 % · 64. z 1 383 podobně velkých
1993-2025
2025
0,98 %
0 proti 2024
okres 1,97 · ČR 2,18
3353. z 6 258 obcí · 731. z 1 383 podobně velkých
1993-2025
2025
0,41 %
0 proti 2024
okres 0,82 · ČR 1,73
6111. z 6 258 obcí · 1373. z 1 383 podobně velkých
1993-2025
2025
6
2025

Využití území a vybavenost

2025

Využití území

  • Orná půda 668 12,2 %
  • Zahrady 28 0,5 %
  • Ovocné sady 0 0,0 %
  • Trvalé travní porosty 855 15,6 %
  • Lesní půda 3 568 64,9 %
  • Vodní plochy 54 1,0 %
  • Zastavěné plochy 22 0,4 %
  • Ostatní plochy 299 5,4 %

Celkem 5 494 ha

Co v obci je

  • Vodovod
  • Kanalizace
  • Kanalizace s ČOV
  • Plyn
  • Sběrný dvůr
  • Kulturní dům

6 z 12 sledovaných položek

Veřejné finance

Téma veřejné finance →

Rozpočtové příjmy Rozvadova byly v roce 2025 91 mil. Kč, v přepočtu 105 683 Kč na obyvatele.

0 tis. Kč
2025
5 401 375 Kč
okres 2 918 758 152 · ČR 600 469 124 785
3311. z 6 258 obcí · 886. z 1 383 podobně velkých
2023
69 753 tis. Kč
−30 113 proti 2024 2020-2025
2025
1 813 tis. Kč
+599 proti 2024 2020-2025
2025
90 676 tis. Kč
−28 562 proti 2024 2020-2025
2025
-13 162 tis. Kč
−36 286 proti 2024 2020-2025
2025
103 838 tis. Kč
+7 724 proti 2024 2020-2025
2025
0 Kč
okres 2 213 · ČR 5 825
1. z 6 247 obcí · 1. z 1 383 podobně velkých
2025
2,0 %
+1,0 proti 2024
okres 11,3 · ČR 18,9
5889. z 6 253 obcí · 1313. z 1 383 podobně velkých
2020-2025
2025
Další ukazatele (3)
6 295 Kč
okres 50 509 · ČR 79 370
3900. z 6 254 obcí · 959. z 1 383 podobně velkých
2023
105 683 Kč
−40 085 proti 2024
okres 42 570 · ČR 48 930
104. z 6 253 obcí · 19. z 1 383 podobně velkých
2020-2025
2025
121 023 Kč
+3 525 proti 2024
okres 43 836 · ČR 47 568
101. z 6 253 obcí · 15. z 1 383 podobně velkých
2020-2025
2025

Práce a ekonomika

Téma práce a ekonomika →

Ke konci srpna 2026 byl podíl nezaměstnaných osob v Rozvadově 4,06 %, o 0,16 procentního bodu méně než měsíc předtím.

4,06 %
−0,16 proti červenci 2026
okres 4,79 · ČR 5,05
2881. z 6 254 obcí · lepší než 53 % · 641. z 1 383 podobně velkých
2016-2026
srpen 2026
27
0 proti červenci 2026 2018-2026
srpen 2026
0,1
0 proti 2023
19. z 3 296 obcí · lepší než 99 % · 7. z 904 podobně velkých
2020-2024
2024

Nezaměstnanost během roku

MPSV

Podíl nezaměstnaných osob po měsících

%
Podíl nezaměstnaných osob po měsících (%)
Rok ledúnobředubkvěčvnčvcsrpzářříjlispro
2016 4,02 4,02 3,63 3,06 3,51 3,51 3,12 2,53 3,51 3,51 2,53 2,34
2017 1,95 3,31 2,92 2,53 2,98 3,37 2,98 2,78 3,37 2,98 2,98 3,37
2018 2,98 2,98 3,18 2,58 2,16 1,77 1,77 2,16 1,96 1,96 1,37 1,57
2019 1,77 1,96 1,18 1,18 1,97 1,38 1,18 1,18 1,38 1,18 1,38 1,57
2020 1,97 2,16 2,55 4,32 4,27 3,56 3,03 3,03 3,03 3,03 3,38 3,03
2021 3,56 3,20 3,38 3,03 2,76 2,39 3,13 2,58 1,84 1,84 1,84 1,84
2022 2,03 2,21 2,39 1,84 1,62 1,62 1,83 1,62 2,23 2,23 2,23 2,43
2023 2,64 2,84 3,65 2,64 2,64 2,84 2,43 2,64 2,43 2,23 2,19 2,37
2025 4,21 4,40 4,03 2,75 2,96 3,13 2,96 2,78 2,78 2,43 2,96 2,78
2026 2,96 3,30 3,30 4,00 3,90 3,90 4,22 4,06 bez údaje bez údaje bez údaje bez údaje

Podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu 15-64 let ke konci měsíce. Sezónní práce (stavebnictví, zemědělství, turistika) obvykle snižuje nezaměstnanost v létě a zvedá ji v zimě.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →

V roce 2025 bylo v Rozvadově registrováno 211 ekonomických subjektů, o 6 více než rok předtím.

211 subjektů
+6 proti 2024 2001-2025
2025
105 subjektů
+6 proti 2024 2010-2025
2025
49,8 %
+1,5 proti 2024
okres 50,9 · ČR 61,6
5940. z 6 257 obcí · lepší než 5 % · 1359. z 1 383 podobně velkých
2010-2025
2025
25,1
okres 19,6 · ČR 17,1
1746. z 6 246 obcí · 310. z 1 383 podobně velkých
2001-2025
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026

Nejvíc podniků v Rozvadově působí v oboru velkoobchod a maloobchod (22,8 %), následují ubytování, stravování a pohostinství a ostatní činnosti.

Vzniklo za 12 měsíců
10
Zaniklo za 12 měsíců
2
Má zaměstnance
42,9 %
z 98 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 49 22,8 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 30 14,0 %
  • Ostatní činnosti 27 12,6 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 23 10,7 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 16 7,4 %
  • Stavebnictví 13 6,0 %
  • Zpracovatelský průmysl 12 5,6 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 9 4,2 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 8 3,7 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 5 2,3 %
  • Vzdělávání 4 1,9 %
  • Peněžnictví a pojišťovnictví 3 1,4 %
  • Ostatní 8 3,7 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 144 67,0 %
  • Společnost s ručením omezeným 30 14,0 %
  • Společenství vlastníků jednotek 15 7,0 %
  • Spolek 11 5,1 %
  • Zahraniční fyzická osoba 4 1,9 %
  • Pobočný spolek 2 0,9 %
  • Akciová společnost 2 0,9 %
  • Příspěvková organizace zřízená územním samosprávným celkem 2 0,9 %
  • Honební společenstvo 2 0,9 %
  • Obec 1 0,5 %
  • Ostatní 2 0,9 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 16 7,4 %
  • 3-10 let 38 17,7 %
  • 10-20 let 62 28,8 %
  • 20-30 let 71 33,0 %
  • Více než 30 let 28 13,0 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 56 26,0 %
  • 1-9 zaměstnanců 34 15,8 %
  • 10-49 zaměstnanců 5 2,3 %
  • 50-249 zaměstnanců 1 0,5 %
  • 250 a více zaměstnanců 2 0,9 %
  • Neuvedeno 117 54,4 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →

Při sčítání v roce 2021 bylo v Rozvadově 299 obydlených bytů.

305
srpen 2026
46
srpen 2026
170
+21 proti 2001 1869-2011
2011
299
sčítání 2021
136
sčítání 2021
80
sčítání 2021
31
sčítání 2021
226
sčítání 2021
2
sčítání 2021
158
sčítání 2021
Další ukazatele (5)
15
+13 proti 2023 2020-2024
2024
15
+15 proti 2023 2020-2024
2024
0
−2 proti 2023 2020-2024
2024
18,34
+15,81 proti 2023
okres 2,54 · ČR 2,78
104. z 6 254 obcí · 12. z 1 383 podobně velkých
2020-2024
2024
15,1 %
okres 18,9 · ČR 13,4
1466. z 6 256 obcí · 330. z 1 383 podobně velkých
srpen 2026

V Rozvadově je jedna základní škola se 18 žáky a jedna mateřská škola s 22 dětmi.

43
sčítání 2021
189
sčítání 2021
102
sčítání 2021
7,0 %
ORP 7,8
5265. z 6 254 obcí · 1240. z 1 383 podobně velkých
sčítání 2021
30
září 2026
45
září 2026
0
září 2026
0
září 2026

Školy se počítají jako samostatné subjekty, ne jako budovy nebo třídy - jeden subjekt často provozuje několik pracovišť.

Školy v obci

2 subjekty
  • MŠ Rozvadov MŠ 30
  • Základní škola ZŠ 45

Podle rejstříku škol MŠMT, stav k září 2026. Číslo je nejvyšší povolený počet dětí nebo žáků, ne skutečný stav.

Zdravotnictví

Téma zdravotnictví →

Lékárny

1 lékárna
  • Výdejna léků 1
  • Otevřeno v sobotu 1
  • Otevřeno v neděli 1
  • OOVL - L BONATE (výdejna) 21 · So, Ne

Podle seznamu lékáren SÚKL. Výdejna je odloučené pracoviště lékárny s kratší otevírací dobou. „So“ a „Ne“ znamenají otevřeno o víkendu podle pracovní doby nahlášené SÚKL.

Volby a politika

Téma volby a politika →
68,7 %
+7,9 proti 2021
okres 65,1 · ČR 69,0
4780. z 6 254 obcí · lepší než 23 % · 1103. z 1 383 podobně velkých
2002-2025
2025
79,8 %
+9,8 proti 2018
okres 67,5 · ČR 70,3
848. z 6 254 obcí · lepší než 86 % · 96. z 1 383 podobně velkých
2013-2023
2023
25,7 %
+2,0 proti 2020
okres 28,6 · ČR 33,3
5962. z 6 253 obcí · lepší než 4 % · 1324. z 1 383 podobně velkých
2000-2024
2024
81,1 %
+19,2 proti 2022
okres 51,1 · ČR 48,1
231. z 6 249 obcí · lepší než 96 % · 5. z 1 383 podobně velkých
2002-2026
2026
37,4 %
+18,2 proti 2019
okres 32,5 · ČR 36,8
3559. z 6 254 obcí · lepší než 43 % · 686. z 1 383 podobně velkých
2004-2024
2024
22,5 %
+19,3 proti 2020
okres 22,6
1235. z 2 184 obcí · lepší než 43 % · 228. z 493 podobně velkých
2026

Zastoupení v Senátu

Obec patří do senátního obvodu č. 3 - Cheb. Senátoři se volí na šest let a Senát se obnovuje po třetinách, takže se tu nevolí při každých volbách.

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 81,1 %
SNK: 78,8 % SNK: 7,8 % DOMOV: 6,9 % SNK: 6,5 %
  • SNK 78,8 %
  • SNK 7,8 %
  • DOMOV 6,9 %
  • SNK 6,5 %

3 560 platných hlasů · 1 okrsek

Senát 2026 - 1. kolo

účast 54,3 %
Sandra Tsoukernik: 47,0 % Miroslav Plevný: 28,0 % Vladimír Keblúšek: 9,5 % Ivan Reis: 7,6 % Štěpánka Černá: 5,3 % Pavel Hojda: 2,7 %

264 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Senát 2026 - 2. kolo

účast 22,5 %
Sandra Tsoukernik: 55,8 % Miroslav Plevný: 44,2 %

113 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Sněmovna 2025

účast 68,7 %
ANO: 40,9 % SPOLU: 18,2 % AUTO: 11,2 % STAN: 8,5 % SPD: 8,2 % Stačilo!: 6,0 % Ostatní: 7,0 %

401 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 37,4 %
ANO: 26,7 % KDU+ODS+TOP 09: 21,0 % AUTO+PŘÍSAHA: 18,5 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 9,7 % STAN+SLK: 6,2 % SPD+Trikolora: 4,6 % Ostatní: 13,3 %
  • ANO 26,7 % -2,0
  • KDU+ODS+TOP 09 21,0 % +0,9
  • AUTO+PŘÍSAHA 18,5 % +7,1
  • ČSNS+KSČM+SD-SN 9,7 % -0,1
  • STAN+SLK 6,2 % -1,5
  • SPD+Trikolora 4,6 % -1,6
  • PRO2022+SVPROZS 3,6 % +1,1
  • Piráti 3,6 % -1,3
  • Ostatní (4) 6,2 %

195 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Kraje 2024

účast 25,7 %
ANO: 50,0 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 16,4 % SPD+Trikolora: 6,6 % STAN: 6,6 % KDUČSL+PROPLZEŇ: 5,7 % PŘÍSAHA: 3,3 % Ostatní: 11,5 %
  • ANO 50,0 % +11,4
  • ČSNS+KSČM+SD-SN 16,4 % +9,7
  • SPD+Trikolora 6,6 % +0,5
  • STAN 6,6 % -6,5
  • KDUČSL+PROPLZEŇ 5,7 % -0,7
  • PŘÍSAHA 3,3 % +0,8
  • ODS+TOP 09 3,3 % -12,8
  • Piráti 2,5 % -3,4
  • Ostatní (4) 5,7 %

122 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 68,0 %
Andrej Babiš: 45,7 % Petr Pavel: 30,1 % Danuše Nerudová: 9,1 % Pavel Fischer: 5,1 % Jaroslav Bašta: 4,6 % Karel Diviš: 3,8 % Ostatní: 1,6 %
  • Andrej Babiš 45,7 % +8,3
  • Petr Pavel 30,1 % -4,4
  • Danuše Nerudová 9,1 % -3,8
  • Pavel Fischer 5,1 % -0,7
  • Jaroslav Bašta 4,6 % -0,2
  • Karel Diviš 3,8 % +2,4
  • Marek Hilšer 1,1 % -1,5
  • Tomáš Zima 0,5 % 0,0

372 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 79,8 %
Petr Pavel: 65,7 % Andrej Babiš: 34,3 %
  • Petr Pavel 65,7 % +10,0
  • Andrej Babiš 34,3 % -10,0

671 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

9 mandátů

SNK

9 mandátů · 78,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Martin Ábel 52 1. 340
Lumír Vilimec 52 2. 302
Kateřina Píchová 43 3. 319
Zdeněk Horáček 44 4. 305
Lukáš Finek 39 5. 304
Václav Aplt 46 6. 308
Mgr. Jaroslava Laššáková 55 7. 315
David Trávníček 51 8. 313
Věra Gažáková 54 9. 298

ROZVADOV

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Sociální situace

Téma sociální situace →
45
září 2026
148
září 2026
3 b.
+3 proti 2023 2016-2024
2024
52,4 ‰
okres 70,2 · ČR 76,0
4777. z 6 101 obcí · lepší než 21 % · 1149. z 1 383 podobně velkých
září 2026
205 osob
sčítání 2021
141 osob
sčítání 2021
461 osob
sčítání 2021
256 osob
sčítání 2021
251 osob
sčítání 2021

Dojížďka za prací a do školy

sčítání 2021

Kam se vyjíždí

Do jiných obcí vyjíždí 135 lidí.

Odkud se přijíždí

Z jiných obcí dojíždí 461 lidí.

Údaje jsou ze Sčítání 2021 a zachycují stav ke dni sčítání 26. března 2021, kdy část lidí pracovala z domova. Směry jsou jen mezi obcemi Česka, počet vyjíždějících výš zahrnuje i cesty do ciziny.

258
−3 proti 2024 2023-2025
2025
84,6 %
−1,0 proti 2024
okres 84,9 · ČR 73,4
3002. z 6 256 obcí · lepší než 52 % · 665. z 1 383 podobně velkých
2023-2025
2025

Cestovní ruch

Téma cestovní ruch →

V Rozvadově je 5 ubytovacích zařízení.

Kulturní památky

6
  • kostel sv. Kateřiny · Svatá Kateřina
  • polní opevnění třicetileté války - Tillyho šance
  • zámek Diana · Diana
  • úřednický dům · Svatá Kateřina
  • kostel Navštívení Panny Marie · Nové Domky

Dále 1 stavba bez vlastního jména: sýpka.

Životní prostředí

Téma životní prostředí →
354 kg
+40 proti 2023
okres 358 · ČR 414
2906. z 6 254 obcí · lepší než 53 % · 652. z 1 383 podobně velkých
2021-2024
2024
88 kg
−4 proti 2023
okres 195 · ČR 205
171. z 6 254 obcí · lepší než 97 % · 32. z 1 383 podobně velkých
2021-2024
2024
69 kg
+2 proti 2023
okres 61 · ČR 69
2506. z 6 254 obcí · lepší než 59 % · 565. z 1 383 podobně velkých
2021-2024
2024
289,3 t
+41,5 proti 2023 2021-2024
2024
71,9 t
−0,7 proti 2023 2021-2024
2024
61,4 t
+12,9 proti 2023 2021-2024
2024
0,0 t
0 proti 2023 2021-2024
2024
66,8 %
+13,6 proti 2023
ORP 46,0
611. z 6 258 obcí · lepší než 90 % · 145. z 1 383 podobně velkých
2021-2024
2024
56,8 t
+3,3 proti 2023 2021-2024
2024
Další ukazatele (7)
24,1 t
+1,4 proti 2023 2021-2024
2024
19,5 t
+1,5 proti 2023 2021-2024
2024
13,1 t
+0,3 proti 2023 2021-2024
2024
0,0 t
0 proti 2023 2021-2024
2024
85,9 t
+22,9 proti 2023 2021-2024
2024
1,2 t
+0,8 proti 2023 2021-2024
2024
0,5 t
+0,2 proti 2023 2021-2024
2024

Data po letech

26 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2025 858 401 457 7 12 -5 92 47 45 40
2024 818 385 433 5 7 -2 97 67 30 28
2023 790 379 411 11 8 3 93 103 -10 -7
2022 797 384 413 4 6 -2 123 42 81 79
2021 718 352 366 8 9 -1 25 37 -12 -13
2020 780 379 401 5 8 -3 39 54 -15 -18
2019 798 390 408 - - - - - - -
2018 735 364 371 - - - - - - -
2017 725 360 365 - - - - - - -
2016 703 347 356 - - - - - - -
2015 712 363 349 - - - - - - -
2014 725 371 354 - - - - - - -
2013 750 387 363 - - - - - - -
2012 756 394 362 - - - - - - -
2011 776 412 364 - - - - - - -
2010 782 409 373 - - - - - - -
2009 808 430 378 - - - - - - -
2008 810 425 385 - - - - - - -
2007 774 396 378 - - - - - - -
2006 747 382 365 - - - - - - -
2005 722 366 356 - - - - - - -
2004 681 337 344 - - - - - - -
2003 692 346 346 - - - - - - -
2002 701 348 353 - - - - - - -
2001 670 336 334 - - - - - - -
2000 642 325 317 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi 6 258 obcemi Česka drží Rozvadov 1 804. místo podle počtu obyvatel.

Mezi obcemi okresu

14. z 51

Mezi všemi obcemi

1 804. z 6 258

percentil 71. - 71 % území je menších

Velikostní skupina

500 až 999 obyvatel

Stupeň urbanizace: venkov (DEGURBA, ČSÚ).

Takových obcí je v Česku 1 383. Pořadí „mezi podobně velkými" u ukazatelů se počítá v téhle skupině (velikostní skupiny obcí podle ČSÚ).

Proti obcím stejné velikosti

  • Průměrný věk obec 41,3 let medián 42,9 let
  • Děti 0-14 let obec 13,4 % medián 15,9 %
  • Senioři 65+ obec 14,8 % medián 20,1 %
  • Nezaměstnanost obec 4,06 % medián 4,20 %
  • Subjektů na 100 ob. obec 25,1 medián 21,9
  • Bytů na 1 000 ob. obec 18,34 medián 2,20
  • Příjmy na obyvatele obec 105 683 Kč medián 33 000 Kč

Medián (čárka) je prostřední hodnota skupiny (obce od 500 do 999 obyvatel): polovina obcí má vyšší, polovina nižší. Světlý pás ukazuje, kde leží prostřední polovina obcí skupiny. Vždy za stejné období jako údaj obce.

Správní obvod

Tachov

Obec s rozšířenou působností, kam se chodí pro občanku, řidičák nebo stavební povolení.

Části obce 6

Diana · Milíře · Nové Domky · Rozcestí · Rozvadov · Svatá Kateřina

Zdroje dat: AOPK ČR · ČSÚ · ČTÚ · ČÚZK · Exekutorská komora ČR · Ministerstvo financí · Ministerstvo životního prostředí · MMR ČR · MPSV · MŠMT · NPÚ · SÚKL · ÚZIS · Volby.cz · zdroje dat a licence